Премини към съдържание

Мнение за Галант 2.5


plamen nikolov

Препоръчано мнение

През 1997 г. са до 240, през 98-ма има и от двете, но не мога да ти кажа от кой месец. От юни някъде 1999 г. слагат оптитронни до 260 на 2.5 V6 и много, много рядко до 240 на двигател 2000 кубика. На ГДИ оптитронните са по-редки.

А тези по 161 к.с. са с по три кислородни датчика (т. нар. ламбда) и толкова катализатори (2001-ва е годината). Мисля че са само с еднобутални спирачни апарати последните галанти на по-големите 276 мм спирачни дискове. Имаха и някаква друга разлика май в ЕКУ-то, по-различни стопове, изчезват първите брони, повяват се елеганс и аванс като модификации и дизайна на волана е леко променен, но не съм сигурен точно какво е различното. Иначе колите са си същите, независимо дали пише 240 или 260. Ако е 2500 и пише 240, значи е от първите произведени галанти от този модел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Файда че са до 260 кат не подминава 235 :)

Иначе има (в допълнение на Andy) и трети подглавник отзад и тонколонки зад огледалата (пищялки)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Файда че са до 260 кат не подминава 235 :)

Иначе има (в допълнение на Andy) и трети подглавник отзад и тонколонки зад огледалата (пищялки)

 

Пищялките ги има монтирани и в коли от 1997г. Това са екстри от категорията на оборудване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей това не трябваше да ми го казваш... до сега се успокоявах че ги нямам заради годината :D

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Галант е 96г. и има пищялки,но няма трети подглавник отзад.Не съм поглеждала до колко км е километража.Въпроса е ,че ускорява още по -добре след намесата на Пламен-Благодаря!Преди да я пипне пак ускоряваше ,но като че ли се давеше.Сега лети.Пак е 2,5 бензин,но е ръчна.Там контрола е в твои ръце.Незнам при автоматика как е,не сам искала автомат-избрах ръчна скорост и съм ок.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Галант е 96г. и има пищялки,но няма трети подглавник отзад.Не съм поглеждала до колко км е километража.Въпроса е ,че ускорява още по -добре след намесата на Пламен-Благодаря!Преди да я пипне пак ускоряваше ,но като че ли се давеше.Сега лети.Пак е 2,5 бензин,но е ръчна.Там контрола е в твои ръце.Незнам при автоматика как е,не сам искала автомат-избрах ръчна скорост и съм ок.

 

didi, можеш ли да качиш снимка на твоя Галант? Или дай линк към такиви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да не отварям нова тема наближава зимата с какви гуми си карате 6-аците марка и размер? Какво му е поведението с 14-ки нали са по-евтини ? В ръководството му дават 185/70/14 като опция за зимни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да не отварям нова тема наближава зимата с какви гуми си карате 6-аците марка и размер? Какво му е поведението с 14-ки нали са по-евтини ? В ръководството му дават 185/70/14 като опция за зимни.

14-ките с които дойде за зимни ги изхвърлих с голяма радост на момента, че се влачеше по корем с тях и приличаше на Москвич. 195х65/15 сложих Snowtrack 3 (на Vredestein - 100 и малко на гума - като цена/качество мисля е около оптималното) и се държи екстра и на сухо и на мокро и на сняг, макар че сега се чудя дали не трябваше още по-тесни да сложа 185х70/15 (теоретично погледнато)...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

didi, можеш ли да качиш снимка на твоя Галант? Или дай линк към такиви.

Като твоята е,ЕА5А Галант, но се съмнявам да е 96 година, по скоро е 97 година ,но не съм обърнал внимание на ВИН-а да кажа точно коя година е ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да не отварям нова тема наближава зимата с какви гуми си карате 6-аците марка и размер? Какво му е поведението с 14-ки нали са по-евтини ? В ръководството му дават 185/70/14 като опция за зимни.

Според мен Галанта е "смешен" :D с 15-ки,па камо ли с 14-ки( то и аз съм с 15-ки ,ама доста компромиси направих..........)С 17-ки запълва пространството около калниците и някак си естествено седи тогава,друг е въпроса че с 17-ки возията се променя,и дупките само нас чакат..........

Ако имаш 15-ки,то сложи за зимни гуми 195/65/15.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

здравейте отново. След 6 месеца търсене на такъв Галант, вече съм горд собственик на този: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11319891798380516&f1=details.Този върви доста прилично, нищо общо с този, който ви показах в началото на темата.На онзи Галант се оказа, че му вие диференциала, не лагер на главина.Добре че го закарах на сервиз да го видя.Сега трябва да монтирам газ на колата но не мога да реша каква.Предложиха ми някаква полска за 1200лв.Имате ли някакво мнение за тези уредби

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте отново. След 6 месеца търсене на такъв Галант, вече съм горд собственик на този: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11319891798380516&f1=details.Този върви доста прилично, нищо общо с този, който ви показах в началото на темата.На онзи Галант се оказа, че му вие диференциала, не лагер на главина.Добре че го закарах на сервиз да го видя.Сега трябва да монтирам газ на колата но не мога да реша каква.Предложиха ми някаква полска за 1200лв.Имате ли някакво мнение за тези уредби

 

"Онзи" Галант имаше задържал заден спирачен апарат, от където е било виенето.. мисля че това обяснява и защо ти се е сторило че не върви. Иначе много здраве на Бош сервиза където си го водил и все там да ходиш за диагностика. Наистина се изисква голям талант да чуеш виещ диференциал докато колата седи на място :icon_thumbup:.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

зависи с какъв бензин карате ако е с обикновен 95 нито ще върви нито ще имате добър разход от около половин година 95 бензина е ужасно зле

и ми дава с него разход над 10 извънградско а като сложа 95 с добавка било то на петрол 96 или екто на лукоил и колата веднага пада под 8 литра разход около 7 и нещо си дава с климатика и фаровете и с автомата

някой да е забелязал такова нещо също или колата ми има дефект ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Онзи" Галант имаше задържал заден спирачен апарат, от където е било виенето.. мисля че това обяснява и защо ти се е сторило че не върви. Иначе много здраве на Бош сервиза където си го водил и все там да ходиш за диагностика. Наистина се изисква голям талант да чуеш виещ диференциал докато колата седи на място :icon_thumbup:.

Това е все пак Бош сервиз......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,а няма ли в такъв случай понеже имам 2.5 автоматик да гори повече понеже не е загрял?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всяка машина изразходва повече гориво докато стигне работна температура. Аз практикувам загряване на място до 1000 оборота заради форсирането на двигателя - карам на първа до 2000 и като натисна съединителя да мина на втора, оборотите не само че не спадат, ами се качват. В същото време предавателните механизми (на втора скорост) биха се въртяли с около 1100 оборота, а аз ги карам да правят това с начало 2200 някъде.

Според мен е по-добре да загрее поне малко преди да се тръгне, особено в това студено време.

Горе-долу по едно и също време загрява моята кола, т.е. независимо дали се движа или бръмчи на място, стрелката застава по средата за еднакво време. Е, ако се даде газ ще загрее по-бързо, но това е вредно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Горе-долу по едно и също време загрява моята кола, т.е. независимо дали се движа или бръмчи на място, стрелката застава по средата за еднакво време. Е, ако се даде газ ще загрее по-бързо, но това е вредно.

 

Ако беше толкова вредно, то Галанта нямаше да пали студен на над 2000об/м, а примерно на 120-140 об/м :)

Колата е проектирана така, че да не я чакаме да загрее преди да тръгнем с нея, но е желателно да не се "настъпва", докато не влезне в нормален температурен режим (бялото очертание при стрелката за температурата)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте,а няма ли в такъв случай понеже имам 2.5 автоматик да гори повече понеже не е загрял?

 

Всяка кола ако я караш само студена ще гори повече без значение дали е автоматик или не

все пак ако ти се налага да я караш на много къси разстояния по добре си вземи по малка кола за градски условия

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...