Премини към съдържание

Туба 12'' в багажника или хубав говорител 9'' м/у задните колони в купето ?


Препоръчано мнение

Търся си начин да си увелича мястото в багажника и се чудя дали ако си сложа бас колона на отреденото място за него на ламарината м/у задните колони. Дали ще има разлика ако е по-малък диаметъра на говорителя, но пък е в купето ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има голямо значение от говорителите, защото има говорители които без добре пресметната кутия, не вадят никакъв звук. Но това не означава, че не може да си намериш 9" говорител, който да свири прилично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има голямо значение от говорителите, защото има говорители които без добре пресметната кутия, не вадят никакъв звук. Но това не означава, че не може да си намериш 9" говорител, който да свири прилично.

Мисълта ми е дали ще е голяма разликата с по-малкия говорител ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е дали ще е голяма разликата с по-малкия говорител ?

Не съм голям специалист и не мога да ти кажа със сигурност. Ако някой колега е по-запознат с различните модели говорители на различните марки.. Ти само кажи с какъв говорител 12" си в момента, за да има някаква база за сравнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм голям специалист и не мога да ти кажа със сигурност. Ако някой колега е по-запознат с различните модели говорители на различните марки.. Ти само кажи с какъв говорител 12" си в момента, за да има някаква база за сравнение.

Някъв ментак... нищо не пише на него :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип по-големия размер говорител има възможност да възпроизвежда по-ниски честоти, т.е., по-нисък и по-плътен бас. Казвам "по принцип" защото напоследък всичко е много относително... например говорител SONY (made in China) може да свири по-зле от Boschmann. На мен лично за нормално слушане ми харесва оригиналното озвучаване на Галант, но ако искаш да правиш дискотека - трябва да пробваш различни говорители докато ти хареса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте и от мен.

За какофония всичко ще ти свърши работа, въпроса е какво искаш, какофония или озвучение което да възпроизведе правилно и коректно всеки тон!

Но тук идва и въпроса с финансите!

Туба с вграден усилвател мен лично не ме кефи, бих предпочел качествен басов говорител със задоволителни характеристики правилно сметната кутия и поне 4 прилични говорители, които да покрият останалия честотен диапазон до 25-35Khz.

Това е лично мнение, както се казва всеки си е по-отделно луд :) :plane: :rulez: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 12 Херц в багажника и елипси Сони, които трябва да сменя по някое време. Ако го направиш по този начин обема ще ти е затворен сиреч като баса ти е в багажника се получава затворен обем и поне на мен като го усиля над определен праг дрънчи здраво всичко. Най ме дразни огледалото за задно виждане как дрънчи. Но ако търсиш сила няма какво да говорим 12 или 9 то е ясно. Може би на 12 в багажника трябва малко да го поизолираш и да отвориш някое дупче по кората отзад. Аз примерно оня ден бях свалил задната седалка и направо не ми се вярваше как се чува баса наистина направих разликата. Колегата SLX го е отворил с две дупки в задната седалка там където се пуска подлакътника това е интересно направено според мен.

Така че в резюме ако се кефиш с две ръце ти препоръчвам 12' + изолация отворен обем към купето + читав касетофон + читави колони и парите станаха много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Не е проблем да се сложи 12": http://img594.imageshack.us/img594/6236/49836788.jpg

Само дето при мен там има метанова бутилка и съм ограничен от към място под кората... Бих се радвал на някакви интересни предложения ...

Редактирано от cherva
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само дето при мен там има метанова бутилка и съм ограничен от към място под кората... Бих се радвал на някакви интересни предложения .

 

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с 8` - благоевградски /имат магазин в слатина/ взимаш и го поставяш на мястото. Съвпада на 99,9%. Звука е приличен! А ако си и с оригинални колони , които са 15W на :mitsu-smiley:, ще е достатъчно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в момента ... всъщност е наследство от предишния собственик с 12" поставен под отовора за 8" - не е зле изпълнено, но звука не е нещо особено, а и ми пречи понякога като товаря нещо по-обемисто в багажника.

Така, че в скоро време ще мигрирам към 8" отзад - само се чудя какъв да монтирам - първо формата - мисля си че тялото на самия нискочестотен високоговорител трябва да е четвъртито, понеже ако е кръгло няма да прилегне добре ... ще видим де ...

Ориентирал съм се към Ground Zero GZTW 20TX / DLS W308B / Hertz ES 200 ... но съм широко отворен и за алтернативни предложения :D.

 

Влади, тия българските говорители за парите си свирят доста прилично, но ме притеснява дали ще са устойчиви на условията за експлоатация в автомобила ... :icon_hmm:

 

Ето няколко подходящи според мен - VKN 10211-11 / VKN 10211-12 / VKN 10211-311.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно мое изказване в една друга тема за монтажа на баса на кората между задните тонколони:

...Явно обаще нещо куца в цялата схема, защото после баса бъквално разклаща цялата метална основа и всичко почва да трещи яко :) Не съм очаквал 8" бас да разтреперва толкова яко металната основа (която аз с ръка въобще немога да помръдна). Сега си мисля че щях да реша този проблем ако бях сложил някаква гума между баса и метала за да поеме част от вибрациите. След като монтирах кората вибрациите понамаляха, но пак като се усили баса.. тамън почва да думка и.... кората (металната основа) почва да вибрира гадно...

Та мисълта ми е че поне при мен номера с яката музика не мина... не толкова че баса не смогва колкото тази ламарина на която седи баса поне при мен доста неприятно почва да вибрира като се усили баса пробвах да я подпирам отдоло с какво ли не, но все грозна работа.. според мен по-добрия вариянт е бас в багажника :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търся си начин да си увелича мястото в багажника и се чудя дали ако си сложа бас колона на отреденото място за него на ламарината м/у задните колони. Дали ще има разлика ако е по-малък диаметъра на говорителя, но пък е в купето ?

 

Aз съм с 12 вътре в купето,след моита кола влезна друг галант и на него му монтираха 12 в багажника.разликата е огромна препоръчвам ти да е вътре.прави се друга дървена кора след като се изреже ламарината после кората се тапицира и резултата е страхотен.има значение какъв е буфера има разлика от тези за кутийте.имаха си специално наименувание ама сега не се сещам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в момента ... всъщност е наследство от предишния собственик с 12" поставен под отовора за 8" - не е зле изпълнено, но звука не е нещо особено, а и ми пречи понякога като товаря нещо по-обемисто в багажника.

Така, че в скоро време ще мигрирам към 8" отзад - само се чудя какъв да монтирам - първо формата - мисля си че тялото на самия нискочестотен високоговорител трябва да е четвъртито, понеже ако е кръгло няма да прилегне добре ... ще видим де ...

Ориентирал съм се към Ground Zero GZTW 20TX / DLS W308B / Hertz ES 200 ... но съм широко отворен и за алтернативни предложения :D.

 

Влади, тия българските говорители за парите си свирят доста прилично, но ме притеснява дали ще са устойчиви на условията за експлоатация в автомобила ... :icon_hmm:

 

Ето няколко подходящи според мен - VKN 10211-11 / VKN 10211-12 / VKN 10211-311.

 

 

DLS-ът е очевидно най-добре от предложените. Херцът нещо небивала чувствителност, че SPL от 8-ца, изобщо митове и легенди. За шумотевица БГ говорителите са даже перфектни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...