Премини към съдържание

Сенник за предно стъкло


Препоръчано мнение

Браво, и на мен най-много ми харесва micu_grey, но без сенките, с плътни букви и лого. Вижда ми се малко скъпичко за един сенник, затова си позволих да пусна едно запитване до друга фирма занимаваща се с реклама, печат и т.н. В понеделник трябва да ми отговорят. Допитах се до колега от Волво клуба, на които тази фирма им прави разни рекламни неща. Ще чакам отговора им и ще го пиша тук.

P.S. Дано се съберат повече хора.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам micu_rb ако все още е в "играта" :)

 

 

 

А язе Ристе, си предпочитам моят си сенник ..:icon_rock:http://media.snimka.bg/8835/023925406.jpg?r=0 Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питахте ли колегата Емил Димитров за цени,доколкото помня и той е в този бранш.Иначе 20 лева не е толкова много,но да не забравяме,че че червеният и оранжевият цвят са най-скъпите за "производство".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинявайте, аз пак ще се намеся. Ако постера ще се печата на картон, защо не разгледате цените на копирните центрове, например на Мания. Да не говорим, че Мания е един от най-скъпите копирни центрове, а и малко лъжат в цените. Изчислих, че на постера "micu_grey" плътното запълване (емблемата и надписа) е около 12%. При цена от 25лв/м2 излиза някъде към 3-4лв. Ще се печата на ролка с ширина 90 см, тя е 2.5лв/м, по-дебелия картон да е към 3-4лв/м т.е. ние имаме плакат 150ж75 см което излиза на дебел картон към 5 лв картона и 3-4 лв растер, общо под 10 лв. Другата версия "micu_rb" да излезе към 15 лв. Ако се печата на някакво фолио или друго по-специално, тогава вече на печатница. Но за картон - не знам какво мислите, аз всички чертежи, плакати и табла си ги печатам на плотер в копирен център - качеството е отлично, като за презентации, конкурси и изложби :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, когато се печата продукт на полиграфична машина, тираж под 1000 броя винаги излиза скъпо. Така е защото консумативите са скъпи, има брак има и време за подготовка + труд на оператора. Как например да напечатам на моята машина 100 визитки на някой, при положение, че във формат 70х100, тиража ще дойде 1 лист, а аз за да докарам цвят, пасер и т.н. ми трябват примерно 50 листа. Отделно една плака за нашата машина струва 20 лв. Т.е. ако визитките са CMYK, само плаките стават 80 лв. Това е просто пример, за да разберете за какво става дума.

Относно дизайна, аз от дизайн не разбирам :) За това си трябва усет и си има дизайнери. Иначе коментираното предложение бива.

Що се отнася до пачатни бази Дедракс, мога да кажа, че разполагат с най-съвременни машини и би трябвало качеството им наистина да е много добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че ако всеки има собствени претенции, до поръчка няма да се стигне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А язе Ристе, си предпочитам моят си сенник ..:icon_rock:http://media.snimka.bg/8835/023925406.jpg?r=0

:icon_clap: И остана да кажеш как е направен надписа и емблемата :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap: И остана да кажеш как е направен надписа и емблемата :icon_angel:

Със шаблон, спрейчета и мерак ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, това с шаблоните наистина е хитро, аз така правех татуировки на деца. А дали е трайно, всъщност това зависи от спрея?? А може да се използва и airbrush техника, само дето тря се намери машинка отнякъде и хубава боя... може някой да има желание за една яка кака на капака на колата :icon_rock:

Извинете за спама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво, и на мен най-много ми харесва micu_grey, но без сенките, с плътни букви и лого. Вижда ми се малко скъпичко за един сенник, затова си позволих да пусна едно запитване до друга фирма занимаваща се с реклама, печат и т.н. В понеделник трябва да ми отговорят. Допитах се до колега от Волво клуба, на които тази фирма им прави разни рекламни неща. Ще чакам отговора им и ще го пиша тук.

P.S. Дано се съберат повече хора.

:mitsu-smiley:

 

Някакво раздвижване по въпроса? По-евтино надали ще ни излезе ( и качествено, разбира се), така че давайте да правиме организация за окончателно избиране на проекта (например анкета, в която да гласуват само желаещите да си закупят сенник) и събиране на средствата, че лятото тропа на стъклото :) . Архитект Пътко да направи проекта в желания формат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това със шаблоните наистина е хитро и при следваща среща на клуба, национална или регионална, ако си носим сенници, спрейове и шаблони ... ще настане веселие! :) Само трябва да е по-далеч от паметници на армии и др.п.! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това със шаблоните наистина е хитро и при следваща среща на клуба, национална или регионална, ако си носим сенници, спрейове и шаблони ... ще настане веселие! :) Само трябва да е по-далеч от паметници на армии и др.п.! :)

 

Колега, следващата среща е тази седмица 24-26ти :) Спрейове и сенници не знам дали ще има, но басейнчето с биричката са сигурни :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега направо пусни нова тема с анкета и снимка на конкретния модел който се хареса най-много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ша ви замоля за повечко концентрация!

1. Лятото вече започна, а уточняването, поръчката и доставката ще се забавят.

2. Поради малката бройка цената ще остане висока.

Следователно:

1. Някой да се нагърби да направи шаблоните и да ги носи на Вонеща вода, а и да ги публикува тук, за да могат други, а и тези, които няма да идват да си ги изработят. И си носете сенниците и спрейовете.

2. Някой да се нагърби да говори с Балканстар или с някоя търговска верига или бензиностанции за една обща реклама и така да се увеличи бройката и следващото лято - с нови сенници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. Лятото вече започна, а уточняването, поръчката и доставката ще се забавят.

2. Поради малката бройка цената ще остане висока.

Следователно:

1. Някой да се нагърби да направи шаблоните и да ги носи на Вонеща вода, а и да ги публикува тук, за да могат други, а и тези, които няма да идват да си ги изработят. И си носете сенниците и спрейовете.

2. Някой да се нагърби да говори с Балканстар или с някоя търговска верига или бензиностанции за една обща реклама и така да се увеличи бройката и следващото лято - с нови сенници.

 

Звучи много обезсърчително ...

 

 

Ако говорим с БС, те ще искат друг дизайн(ако изобщо се навият), търговските вериги и бензиностанции ще се борят за доминираща реклама на техния си продукт и така ще се обезличим... Егати кефа! :( И къде е нашия си сенник?

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакво раздвижване по въпроса? ........

Нямам никакъв отговор още. Днес ако ми остане време ще отида до една рекламна агенция, която облепя повечето таксита, да ги питам дали не могат да изработят стикер, които да залепят върху алуминиевите сенници. За модел ще им дам micu_grey0 с червено лого и черен плътен надпис. Когато имам някакво развитие ще пиша веднага.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сенника нали ще е само за хора от форума, прави се модел и който иска се записва и си взима. Като минем после някъде и видим кола с такъв сенник, ще знаем че е човек от форума :) Мен колегата sirko така ми беше сложил визитка с поздрави на чистачката, стана ми много приятно, като я намерих :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Идеята за анкетата е много добра, така ще се отсеят най-предпочитаните модели и ще се спрем на 1 или 2 модела, след което може да пуснем списък с желаещите да си вземат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги нещата опират до пари :( Знам, че е така, но така индивидуалността ни се губи. Избрах варианта с БС. Поне хората, които биха се сдобили с "нашия" сенник ще са потенциални посетители на форума. Звъннах в рекламния отдел на Мицубиши. Много любезна дама пожела да й изпратя нашия проект с цени за различните бройки. От своя страна, те ще обмислят нашето предложение и дали биха се включили за по-голям тираж. Така че трябва да изберем окончателния модел на сенник. До колкото разбрах, моделите : micu_grey0 ; micu_grey1; micu_rb0 и micu_rb1 са на финалната права. Ако Арх.Пътко ще внася някакви поправки, да го прави :) и да почваме гласуването. Ще помоля някой по "светнат" да направи анкетата.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изпратили са ми отговор на петъчния въпрос от рекламната агенция, ето го и него:

"Здравейте,

Не мога да дам много бърз отговор ,защото е свързано с информация за налични щанци .

Предполагам ,че до сряда бих могла да отговоря - относно картонени сенници.

Понеже тиражът е доста малък ,не зная дали не е по-добър вариантът да се изреже от фолио логото

и да се залепи върху готови такива .

Поздрави!"

 

Това е, по-нататък като отговорят с оферта ще пиша.

И те са предложили варианта с лепящо фолио и сега им пуснах запитване, дали не могат да го направят като втори вариант.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от мен. Гледам, че ще пускате анкета. На micu_grey1 му направих поправка - micu_final. Има в папката още два варианта - micu_white, micu_soft. Те са най-бюджетни и по-скоро ги направих за варианти, които биха могли да се направят с шаблони и спрейове (разбира се без сенките); в общи линии точно като сенника на mario64, само малко по-големи. Иначе за други поправки не се сещам, готови са за печат. Само пак да си кажа: всички варианти са 10000х5000 пиксела, което е достатъчно да се разпечатат с размери 150х75 см с резолюция 150dpi. Ако печатницата иска по-голяма резолюция (от сорта на 300dpi)... няма лошо по принцип, но аз пробвах да изрендвам по-голямо изображение, компа ми заби :). 150 точки са напълно достатъчни за качествен печат. Ако се иска друг формат (.pdf; .psd) няма проблем, но след като уточним кой вариант ще се печата.

micu

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото при нас е, че докато всеки обясни какво иска, па докато се оформи единно мнение....и то лятото свършило.....

Затуй и аз, като бай Марин, ползвам самоделка.

Сенник от Кауфланд, с двустранно фолио, изрязан по формата на моето стъкло, обшит по ръба и с лепенка по средата....

Скромно, пез претенции, но функционално....

 

 

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ви разбирам! Ясно е, че ви припирам, защото лятото така и ще си мине в показване на самоделките си. Темата е за друго, защо се отклонявате от въпроса!? Надали съм най-дейния, но се дразня от излишното политиканстване. Да, трудно се организират хората, но пък и някои не помагат по никакъв начин. Намери се човек, който генерира идеи, остава само да изберем най-якото предложение. Е? Почти нищо! Скъпи били сенниците. Да, така е, но пък си заслужават! Имаме оферта от БС, за да ни паднат цените, все едно нищо. Бойкотирате БС ли? Ами свържете се с Ратола. Да и аз си обслужвам колата в Ратола, но БС може да са ни полезни повече един път. Нямаме още нищо черно на бяло, но не пречи да си гониме нашите задачи. А по този начин трудно ще стане! Сега със сигурност ще се намери някой да ме "оплюе" за тона ми! Но в работата ми с хора знам, че някой трябва да се нагърби с водещи функции. Но и вие трябва да изберете това, което искате да стои на стъклата ви и да се "бръкнете" някой лев, а не някой друг. Моля ви, ако имате желание да се включите в тази инициативата, помогнете с нещо. Обсъдете проектите, които направи Арх.Пътко и дайте своя вот! Човека е отделил от времето си за това, уважете труда му! Вече ми е ясно, защо един колега предложи сега да обсъждаме стъргалки за лед, а пък зимата - сенници. Толкова от мен!

 

PS до Арх.Пътко:

 

Човече, това което си направил е просто чудесно! Евала! Аз съм твърдо за micu_final!

 

 

Редактирано от kesten
  • Положителен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...