Премини към съдържание

ПРОТЕСТ срещу високите цени на горивата- 28 АПРИЛ.


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги

 

Обявена е нова дата за протеста срещу високите цени на горивата. Датата е 28.04.2011г. Четвъртък.

Ще се блокира цяла България за три дни. В протеста ще участват: граждани, товарни превозвачи (с камионите), автобусни превозвачи (с автобусите), таксиметрови шофьори и др.

Най-масовото блокиране се очертава да бъде в София, тъй като се призовават всички протестиращи от другите големи градове да дойдат в София.

Часът на протеста все още не е известен, очаква се да започне преди обяд на 28.04.2011г.

За повече информация, моля посетете официалната страница

 

http://www.youtube.com/watch?v=Gd7A5p7VMYg&feature=player_embe

 

http://www.youtube.com/watch?v=ROOlLbFvGMY

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера на входа на София ни раздаваха агитационни материали - като начален час беше посочено 15ч, доста неудобно предвид факта, че е работен ден...но трябва да се направи нещо, според мен само протест няма да ни оправи обаче...Трябва никой да не зарежда една седмица например, наред с протеста, да не се карат колите и т.н. Така че освен да се блокират ключови пътни артерии, да им се бръкне и в джоба...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Така че освен да се блокират ключови пътни артерии, да им се бръкне и в джоба...

И аз за това говоря от известно време, но май никой не чува....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера на входа на София ни раздаваха агитационни материали - като начален час беше посочено 15ч, доста неудобно предвид факта, че е работен ден...но трябва да се направи нещо, според мен само протест няма да ни оправи обаче...Трябва никой да не зарежда една седмица например, наред с протеста, да не се карат колите и т.н. Така че освен да се блокират ключови пътни артерии, да им се бръкне и в джоба...

 

И аз смятам колега, че не е достатъчно само да излизаме на протест и да затваряме улици, а трябва просто да не се зарежда. За мен това не е трудно - и без това от година и малко на колата си се качвам само през почивните дни (и то не винаги).

Трябва повечето хора да се откажат за известно време от колите си - трудно но трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И какво стана в четвъртък , специално излязох в 15:00 работно време, взех си половин ден отпуск, и тръгнах към НИМ където трябваше да има сумати коли и какво, праааааазно, нямаше кьорава кола, после минах по цялото окололвръстно, през младост и така чак до летището за да взема американците и какво, специално си бях лепнал цветното принтирано ПРОТЕСТ и да ви кажа, нямаше и кой да ме запсува, нямаше грамче задръстване :). Като се прави да се прави в почивни дни, а не когато всички са на работа, щото всеки го е шубе и няма да излезе по време на работа, щото ще го уволнят, това беше 4-тия и най - тъпия протест. Това е лично моето мнение !

 

П.П. tzenov май те видях на Младост на кръстовището при Billa-та как отпраши нагоре към другите Младости, ти ли беше, в четвъртъка по време на протеста 15:45 някъде ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път когато поскъпнат малко повече горивата, поскъпват билетите за градски и междуградски транспорт, храни, лекарства. Хората да спрат да си купуват храна и лекарства по тази логика?!

Няма да говорим, за тези които им се налага да пътуват, за да отидат на работа, защото едва ли са чак толкова много, които да нямат алтернатива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей хора, лесно е на някой да каже "не си зареждайте колите", ама мен колата ми трябва, може цял ден да си седи паркирана на работа, ама може и да ми потрябва, а като ми потрябва нямам време, да ходя пеша, да плувна във вода с колелото или да се чудя ще дойде ли рейса или е в задръстване. Аз все още мисля, че проблема не е само в горивата, а и в заплатите на хората, а колкото до протести в делнични дни, загубена кауза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още мисля, че проблема не е само в горивата, а и в заплатите на хората, а колкото до протести в делнични дни, загубена кауза.

По скоро е в доходите на хората, просто сме много бедни и нереално ниски доходи.........в Гърция бензина е 3.30 лв., в Турция е 4.10лв.,в Сърбия е към 2.30-2.60 лв. ( колкото нашия)в Хърватска е към 3 лв........... така че ще се окаже че все пак по цени сме горе долу на средно ниво, но по заплати сме на най ниското ниво......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По скоро е в доходите на хората, просто сме много бедни и нереално ниски доходи.........в Гърция бензина е 3.30 лв., в Турция е 4.10лв.,в Сърбия е към 2.30-2.60 лв. ( колкото нашия)в Хърватска е към 3 лв........... така че ще се окаже че все пак по цени сме горе долу на средно ниво, но по заплати сме на най ниското ниво......... :icon_blush:

 

Подкрепям това мнение...работата не е в цените на горивата а в жизнения стандарт на Българина.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям това мнение...работата не е в цените на горивата а в жизнения стандарт на Българина.....

 

То е ясно, че по стандарт сме тъмна Индия. Ама кога пък сме имали висок стандарт?? Ама едно време поне горивата си позволявахме, нищо пък че коли трудно си купуваха хората. Сега е обратното :D Няма оправия в тази държавица...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едо интерено четиво..... http://www.bgsviat.narod.ru/

http://www.omda.bg/bulg/Ran/ran_new/in.html

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доларът падна, битумът също, но цените на горивата вървят нагоре... :icon_doh: Е това не го разбирам и то при условие , че рафинерията е у нас и заплатите на работниците също са по нашенски стандарт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно ми е колеги, защо в Шатите бензина се продава на 1.16лв. за литър(по мои средни изчисления), а в Европа ни мъродерстват по този начин? :icon_hmm:

Редактирано от starshinata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно ми е колеги, защо в Шатите бензина се продава на 1.16лв. за литър(по мои средни изчисления), а в Европа ни мъродерстват по този начин? :icon_hmm:

В Русия бензина е малко по евтин от щатския, но те си го имат,в Щатите е евтин, щото водят непрекъснато войни и се бутат непрекъснато в конфликти къде има петрол.........а Европа ни си има, ни се бута и за това ни дерат.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Русия бензина е малко по евтин от щатския, но те си го имат,в Щатите е евтин, щото водят непрекъснато войни и се бутат непрекъснато в конфликти къде има петрол.........а Европа ни си има, ни се бута и за това ни дерат.........

 

Истината май е друга, току що прочетох една интересна статия

 

http://www.babeled.com/2008/06/02/us-versus-european-gas-prices/

Редактирано от starshinata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно ми е колеги, защо в Шатите бензина се продава на 1.16лв. за литър(по мои средни изчисления), а в Европа ни мъродерстват по този начин? :icon_hmm:

Точно това обсъждах с бртовчед ми , който живее от малък в САЩ . Той ме изслуша как сравнявам цените , изсмя се и ми каза : "Да , но я сега сравни разстоянията , които изминаваш в САЩ и В България ." И все пак споделям мнението на колегите от по-горе , че заплатите ни са на ... просто няма дума за толкова ниско ниво .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това обсъждах с бртовчед ми , който живее от малък в САЩ . Той ме изслуша как сравнявам цените , изсмя се и ми каза : "Да , но я сега сравни разстоянията , които изминаваш в САЩ и В България ." И все пак споделям мнението на колегите от по-горе , че заплатите ни са на ... просто няма дума за толкова ниско ниво .

 

Колега, това сравнения с разстоянията не мисля, че е точно на място. Ако е така храната за по-дебелите би трябвало да е по евтина. Просто тук прекалено много облагат с данъци такси и всякви глупости от които държавите прибират пари. Така и нашите глупави управляващи си мислят, че като прибират повече пари от хората, без да им се осигуряват условия да изкарват пари отговарящи на обикновенните разходи. Ще съберат бързо парите, да оправят дълговете на държавата. Но след като хората, вече едвам скърпват 2-та края.. просто напуснат страната. Какво става управниците, пак казват.. ами ето малко са парите, трябва да измислим как да прибираме повече и гласуват поредния безмислен данък. И от този кръговрат, единственото което става е че Българите ставаме евтина работна ръка за ЕС и броя на хората в страната ни намалява.

За това колко пари укриват и си ги прибират.. няма да го бройм :icon_censored:

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това сравнения с разстоянията не мисля, че е точно на място. Ако е така храната за по-дебелите би трябвало да е по евтина. Просто тук прекалено много облагат с данъци такси и всякви глупости от които държавите прибират пари. Така и нашите глупави управляващи си мислят, че като прибират повече пари от хората, без да им се осигуряват условия да изкарват пари отговарящи на обикновенните разходи. Ще съберат бързо парите, да оправят дълговете на държавата. Но след като хората, вече едвам скърпват 2-та края.. просто напуснат страната. Какво става управниците, пак казват.. ами ето малко са парите, трябва да измислим как да прибираме повече и гласуват поредния безмислен данък. И от този кръговрат, единственото което става е че Българите ставаме евтина работна ръка за ЕС и броя на хората в страната ни намалява.

За това колко пари укриват и си ги прибират.. няма да го бройм :icon_censored:

И аз те подкрепям , че не е на място сравнението за разстоянията , но в случая имаше една народна мъдрост : "Сития не вярва на гладния" или нещо от сорта . Тук при нас просто всеки се чуди как да мине другия . И не само цените за горивата са ни високи , а за всичко - храна - на фона на заплатите , техника , автомобилни части . А колко изненадан бях снощи , когато забелязах , че ако аз изпратя колет извън България ми излиза по-скъпо , отколкото обратното . Все още съм млад не съм живял преди така наречения преход , но поне е имало предприятия и износ /по-възрастните от мен да кажат дали съм прав ,тъй като може ида греша/ . А сега в тая псевдо-демокрация/клоняща към пълна анархия/ единствения възможен изход , към който ни водят е затриване на държавата и след това и на нацията . Лошото е , че ние сякаш сме се примирили и не правим нищо , за да се спасим .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз те подкрепям , че не е на място сравнението за разстоянията , но в случая имаше една народна мъдрост : "Сития не вярва на гладния" или нещо от сорта . Тук при нас просто всеки се чуди как да мине другия . И не само цените за горивата са ни високи , а за всичко - храна - на фона на заплатите , техника , автомобилни части . А колко изненадан бях снощи , когато забелязах , че ако аз изпратя колет извън България ми излиза по-скъпо , отколкото обратното . Все още съм млад не съм живял преди така наречения преход , но поне е имало предприятия и износ /по-възрастните от мен да кажат дали съм прав ,тъй като може ида греша/ . А сега в тая псевдо-демокрация/клоняща към пълна анархия/ единствения възможен изход , към който ни водят е затриване на държавата и след това и на нацията . Лошото е , че ние сякаш сме се примирили и не правим нищо , за да се спасим .

 

Така е колега.. много хора казват, на кой му е скъпо да не кара.. Но по-горе казах, че храни, лекарства и другите неща поскъпват с горивата. Някой са от 1-ва необходимост на хората.. След като няма да пипат заплати и пенсии, трябва да се борим да удържаме цените.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това сравнения с разстоянията не мисля, че е точно на място. Ако е така храната за по-дебелите би трябвало да е по евтина. Просто тук прекалено много облагат с данъци такси и всякви глупости от които държавите прибират пари. Така и нашите глупави управляващи си мислят, че като прибират повече пари от хората, без да им се осигуряват условия да изкарват пари отговарящи на обикновенните разходи. Ще съберат бързо парите, да оправят дълговете на държавата. Но след като хората, вече едвам скърпват 2-та края.. просто напуснат страната. Какво става управниците, пак казват.. ами ето малко са парите, трябва да измислим как да прибираме повече и гласуват поредния безмислен данък. И от този кръговрат, единственото което става е че Българите ставаме евтина работна ръка за ЕС и броя на хората в страната ни намалява.

За това колко пари укриват и си ги прибират.. няма да го бройм :icon_censored:

............е добре де, според вас какво трябва да се направи??? :icon_hmm: Днес четох в един вестник за един лекар анестезиолог, който се оказа мой приятел ,че забегнал към Франция........а аз не знаех.....той казва че 140 лекари са напуснали страната за 3 месеца.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...