Премини към съдържание

Покупка на Space star


Препоръчано мнение

Колеги,предстои ми евентуална покупка на горепосоченият автомобил около 2000г.Всяка информация за този автомобил ще ми е полезна.Има ли някакви фейслифтове,частите как са като цени,като динамика разбрах,че са много добре дори и 1.3 .Какъв ще е най-добрият избор?

1.3 ,1.6 дизел?

Ще се кара от тъщата,а при нея не е важно ускорението,а обслужване,данъци и разход.

1.3 с 4 човека и климат много ли ще е зле като динамика?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От десетина дни притежавам SPASE STAR 1.3 и мога да кажа,че въпреки малкия мотор,като динамика не е зле.Сравнено с другият ми автомобил-SEAT TOLEDO 1.8 МОНО - ГАЗ/БЕНЗИН,дърпа даже малко по добре!На 3000 оборота върви с над 110.Ако обаче бях намерил 1.6 бих го предпочел!Предстои да поставя газов инжекцион и по голямата кубатура нямаше да е излищна.Ако гониш малък данък и застраховка,изборът е това.Дизелът е 102 коня.Обслужването на 1.3 излезе около 300 лева с труда в фирмения сервиз на TOYOTA - ремъци,ролки,филтри и масло.Иначе ,като цени на части от това,което прочетох във форума и справка в местните магазини за авточасти-около 50%по скъпи от тези за Сеата.Само че са с предварителна заявка от ден-два/за Хасково/.До 1999г. са без оборотомер.След това са с кристални фарове и мигачи ,и на стоповете мигачите също са бели.За тъщата ще е идеален избор-жена ми /а и майка и... да е :icon_censored: /е във възторг от колата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дизела май ще го пропуснат,че не им се плаща данък.Аз ако ще си купувам такова нещо за мен със сигурност ще е това 1.8 ГДИ .

А за тази навигация някой знае ли нещо?

http://www.cars.bg/u293428

Това е автомобила,който ще ходят да гледат.То даже си пише,че трябва да се постави диск с карти.Въобще дали има такива за България.

И може да се отскочи до Варна за да се видят тези двете:

http://www.cars.bg/u253768

http://www.cars.bg/u289400

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,още нещо важно да попитам.Отзад багажника колко е голям горе-доло?Има ли място за детска количка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,още нещо важно да попитам.Отзад багажника колко е голям горе-доло?Има ли място за детска количка?

 

Има Аз превозвам там количка Quinny Buzz3 - която си е доста обемна сгъната /82x65/ и с кофти големи гуми ;), но влиза....

 

Моделите с навигация ги забрави - навигацията за БГ нестава!

 

Има 2 вида фейс-ове на този модел на :mitsu-smiley:

Редактирано от potrebitel
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: :mitsu-smiley: става за количка, и за багаж е идеална, това е добра семейна кола, колегата е прав за навигацията, просто ненужна екстра за Бг, не го гледай това виж по-важните неща, фейслифта имат по-модерен вид иначе караш същата кола, ако имаш някоя хилядарка в повече взимай от 2002 ра , дизела и данъка скъп и подръжката малко по скъпа, но пък върви много и гори малко.

Успех и да покажеш звездичката като купиш,...

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

имаме Space Star 1.9 DID от две седмици и наистина иска някакъв диск, за да стартира компютъра. Казаха, че може да се сложи карта за България и да функционира???

Но все още не съм намерила подходящата карта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не успях да отскоча до Варна,че бяха харесали един два екземпляра,но тъста сега е командирован там и ще мине да ги види.Остава да хареса и да ходим да го вземаме.

Така и не разбрах какъв разход да се очаква горе/доло ,то естествено,че всеки има различен стил на каране....

Колта 1.6 90к.с. дава разход от около 8,обаче навих един приятел да си купи същият ,само че 1.3 75к.с. и казва,че разхода му е същият.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах какъв разход да се очаква горе/доло ,то естествено,че всеки има различен стил на каране....

Колта 1.6 90к.с. дава разход от около 8,обаче навих един приятел да си купи същият ,само че 1.3 75к.с. и казва,че разхода му е същият.

 

Здравей колега ето тук има разход на автомобила.:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

имаме Space Star 1.9 DID от две седмици и наистина иска някакъв диск, за да стартира компютъра. Казаха, че може да се сложи карта за България и да функционира???

Но все още не съм намерила подходящата карта.

 

Няма и да намериш! Тези модели не са правени за БГ пазара , а и оттам карти (поддръжката им) също не са били предвидени :)

 

Картата която ще намериш е мнооогоо нефункционална, имах я някаде, но трябва да разтърся из дисковете, ако я намеря ще ти я дам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма и да намериш! Тези модели не са правени за БГ пазара , а и оттам карти (поддръжката им) също не са били предвидени :)

 

Картата която ще намериш е мнооогоо нефункционална, имах я някаде, но трябва да разтърся из дисковете, ако я намеря ще ти я дам

Ок,мерси.То не се знае дали ще е с навигация автомобила,но просто ми хареса да я има тази екстра.Пък ако е много объркана картата може да я сложа,че да объркам тъщата като ходи на село :icon_devil:

Това в рамките на шегата.Сега тръгвам да видя в Бургас спейсовете и ще кажа какво съм видял и дали ще се купува от тука.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходих да ги гледам,обаче греда.Нищо не е като на снимките.

Италянска бънгия-аз най-много от такива се плаша.Вече съм патил.Отделно много забележки по външният вид-одрано на 2-3 места и 2-3 големи парчета лак са започнали да се лющят.Тоест ще стават все повече и по-големи парчетата....

Тапицерията като ,че ли не беше оригиналната ами имаше отгоре някаква от тези по 30 кинта ,само че в цвят с останалата част от интериоара.

Задни гуми почти нямаше,тоест имаше до края на лятото.

Фаровете бяха почти черни с изпечени стъкла(при други не бях виждал подобно нещо),и съответно под колата нямаше ръжда като повечето италянки.

Най-лошото е ,че взеха да си харесват повече рено сценик вместо спейса :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: Да да, точно така колега, вземи си рено сценик и да знаеш 'най-добре ще направиш'. Ако си почитател на японските коли по добре си остани такъв инак след това ще се вайкаш много да знаеш, ако сменяш поне потърси германска. Ако неможеш да си намериш читав спейс погледни за мазда премаси, никак не са лоши, но рено,,,,,,,,,,,,,,,,?/!! Ако трябва с десен волан си намери но рено не купувай :mitsu-smiley: :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И германска си имам и японска.

Аз няма да го купувам колега.Тъщата ще си го купува.Въобще не съм фен на рендетата.Другата седмица май вече ще се пътува към Варна и да се надявам,че ще ги разубедя :)

Защото заради един по-голям багажник и няколко тайника ,не си заслужава рендето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: мда, лошо са се насочили, мое лично мнение. Маздата им предложи, може пък и да е харесат. Но от всички малки ванове спейса си е най-добър, поне съм карал много и различни марки и мога да ги сръвнявам. :mitsu-smiley: Успех и да се похвалите след това

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И германска си имам и японска.

Аз няма да го купувам колега.Тъщата ще си го купува.Въобще не съм фен на рендетата.Другата седмица май вече ще се пътува към Варна и да се надявам,че ще ги разубедя :)

Защото заради един по-голям багажник и няколко тайника ,не си заслужава рендето.

 

Колега, дано ги разубедиш за Реното. Аз лично карах 6месеца Сценик- dci2002г. и ми побеля косата от ремонти http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_crying.gif. Единственото хубаво според мен на Сценика е, че е по комфортен Spase star нищо друго. От една година съм със Spase star, много съм доволен, икономичен и много здрав автомобил. Вече съм изминал над 60 000км. и съм сменил само два носача заради дупките по пътищата и консумативи естествено. Успехhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дано ги разубедиш за Реното. Аз лично карах 6месеца Сценик- dci2002г. и ми побеля косата от ремонти http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_crying.gif.

Е недей така де колега, че то Спейс Стар DID и Сценик dci са едно и също нещо - кажи- речи..:D

Пък и аз и Роско :P, ако е за тъщата, не само Рено, ами и с 2 номера по малки обувки ще им вземем :lol: та да им стягат ..:tooth:

 

Дано колегата не се обиди от шегата :) може пък той да е случил на тъща ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Недей така.На тъща съм случил,не мога да се оплаквам поне за сега :)

Във вторник или сряда отивам да гледам това нещо:

http://www.mobile.bg/11287061052571321

 

Някакви други насоки като за последно....

Какво да гледам и какво да питам продавача?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Недей така.На тъща съм случил,не мога да се оплаквам поне за сега :)

Във вторник или сряда отивам да гледам това нещо:

http://www.mobile.bg/11287061052571321

 

Някакви други насоки като за последно....

Какво да гледам и какво да питам продавача?

 

Защо са го  боядисали питай-как лъщи само :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той може и да не е боядисван, не че не е хубаво да е с нова боя, ама ми се струва, че това зад бронята трябва да е черно все пак. Ако всичко е ОК го навий да я закарате някъде да и проверят геометрията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имате в предвид,че не е оригиналният цвят и е напудрена.Може да са я обръщали по таван-така ли?

Чак по таван може и да не е обръщана, но наистина я огледайте много добре .

Понякога ги пребоядисват защото червеният цвят има склонност да избелява от слънцето, но понякога и заради други причини ..:)

post-3405-018144900 1304314775_thumb.jpg

post-3405-087429100 1304314920_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...