Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Информация за Mitsubishi Space star 1.3


Препоръчано мнение

информация,ако може някои,колега да ми даде.горене,кофорт,возене,шум и т.н.

Здравей,колега!Карам точно такъв Спейс стар вече година и З месеца.За разхода-на извънградско до 90- 100км/ч ми гори около 5-5.2,а ако натисна вече към 110-120,качва до 5.7-5.8, а с включен климатик- 6-6.1.

За градското -карам го на къси разстояния и естествено ми харчи повечко, но средно около 8.5, а през зимата и до 9.0.

Много послушен при управление и много стабилен.Здраво окачване, малко твърдичко, но за нашите пъища е добре.Добри спирачки. Отоплението и климатикът също са на ниво.Поддръжката не е особено скъпа. Малко е шумничко в купето при по-високи скорости. Като цяло е добър и сигурен автомобил.

Надявам се да съм бил полезен.

Редактирано от plam1971
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти,събирам инфо,защото мисля да си купувам този модел

Мисля,че няма да сбъркаш,колега, има добри предложения в mobile.bg.Виждам,че си от Пловдив, а там има и добри майстори на Мицубиши, които са от форума и могат да ти помогнат при избора и обслужването.

Успех с избора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И,аз съм с "С.СТАРЧЕ" от 2 месеца и за сега съм много доволен.Купих му джанти с зимни гуми от каризма 15-ки,с гуми 205/60/15 и като съм сам,няма проблеми ,НОоо като се качим всички,аз,жената (не,че е тежка 65кг),децата и колата започва да стърже ОТ ЗАД калниците. Сега си взех лятни гуми 195/60/15 и НЕМА ПРОБЛЕМИ,колата е тиха на дълък път,маневрена градско,широка от вътре и малка от вън.Има само една "ZABELEJKA" не е красива.Никой който му кажа каква кола съм си купил не я знае и като я види не му прави първоначално хубаво впечетление.За което ми е доста неприятно,НО, аз нали сам МНОГО доволен,ТОВА Е ВАЖНО. п.п А,с 1,9 DI-D съм и няма много части втора ръка за СТАРЧЕТО.

КУПУВАЙ И СЕ НЕБОЙ!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

На моята звездичка нищо не сам сменял вече сам с нея година(почети)и нямам никакви забелешки.

Само нещо ми се опъваше монитора на компа ама ми го оправиха.Даже сега чакам да ми пригодят и касетофон че от опел

за да ми тръгнат всички финкции на дисплея че било трудно да си намериш оригинален касетофон за звездичка.

И съм съгласен със plam1971 което е написал за звездата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Здравейте колеги , има един въпрос към вас ако някой разбира повече

 

Купих си спей стар 99г. 1.3 мотор ,смених му маслото и от сервиза ми казах че събрала 2л и 700 грама , а във ръководството на колата пише събирар 3.500л и ме съмнява да не е сменен нивопоказателя за масло ,някой знаели колко трябва да е дълъг.Аз измерих моя е 466мм от капачката до края !!!Ламта за масло не свети , но все пак ми е малко чудно да събере 2.700 л .Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм благодарен!!! :rulez: :rulez: :rulez:

 

Като цяло сум много доволен от автомобила, добър разход стабилна е на пътя ... :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно не са ти източили хубаво старото масло от бързане и за това е събрала само 2.7 л. иначе по принцип системата събира 3.3 л. със смяна на филтъра ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно не са ти източили хубаво старото масло от бързане и за това е събрала само 2.7 л. иначе по принцип системата събира 3.3 л. със смяна на филтъра ..

 

Аз мойто го точих 1час и 5 минути,и пак се стичаше още.:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да ви събира толкова малко има няколко възможни варианти.

 

1. Не източвате маслото в загряло състояние на двигателя с отворена не само пробка на картера, ами и капачката за наливане на масло, когато автомобила е нивилиран.

 

2. Използвате маслен филтър с различен обем.

 

3. Ако колата е със занемарена предишна поддръжка и в картера се е натрупала мизерия/грес/отлагания, те ще намалят като цяло обема на маслената система. Става като в казармата. Когато "старите кучета" крадяха бензин от зиловете, точиха бензина и слагаха в резервоара камъни за да компенсират нивото.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

От 3 месеца съм горд собственик на "Мицубиши Спейс Стар 1.3 16V"

Много ми се иска да споделя с вас, че за мен мен марката кола е "Мицубиши", а модела е "Спейс Стар 1.3"

Това е невероятен автомобил! А на колегата, който се чуди дали да си купи такъв автомобил, ще му кажа, че ще съжалява ако не си го купи!Успех на всички през Новата Година и без аварийно шофиране!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Информация ако може някой колега да ми даде.горене:, комфорт, возене, шум и т.н....

ЗДРАВЕЙ КОЛЕГА.Аз го карам горе доло от 6 месеца.На мен много ми харесва,не му мисли няма да съжаляваш.Мойто е 1.3 с клима.В БГ има добри оферти,ас го купих от холандиа.Работя в холандиа и пътувам с него.Разхода е добър според мен,при 130-140 е 6.0 6.4 на 100.И както каза колегата според карането. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.

Моето е Мицубиши Спейс Стар 1.3 16V 2000г. и го карам от 2010год. Изминал съм 105000км..

Много е икономичен и изключително здрав автомобил.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте!

 

Поздрави от чисто нов собственик на Спейс Стар 1,3 в Пловдив! От вчера съм щастлив собственик на тази машина и нямам търпение да я "приведа в бойна готовност".Ще съм доволен за насоките,които можете да дадете, като се има в предвид че възнамерявам първо да предприема:

--смяна на масла, ремъци ,ролки;

---ремонт по предницата;

----пастиране , полиране, пране...

 

...та ако може да ме насочите за магазини и сервиз - ще съм ви благодарен!

 

Николай

Пловдив

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Спейс Стар 1.3 16V[/font][/color] 2000г. и го карам от 2010год. Изминал съм 105000км..

Много е икономичен и изключително здрав автомобил.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

 

Здравей колега, би ли споделил за тези 105 000км пробег Мицку издържа ли ги без сериозни ремонти и ако е имало такива фрапиращи, какви са били? Това са си сериозни километри в бойни условия за 1-2год. :)

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 1.3 16V 2001г. от 2005-а насам. Навъртял съм сравнително малко километри като за 6 години, тъй като често не съм си в България - около 60 хиляди, предимно градско. Колата е на 92 хиляди, с опцията да е превъртана преди това (купувана е 2003-а на 11 хиляди, уж). Заради малкия мотор и шофьорите-натегачи по нашата българска пътна реалност карам доста дивашки обикновнео, яко настъпване по светофарите :rolleyes: , така че е видяла доста ремонти - съединител и повдигачи, амортисьори, дискове, скорости, ABS и т.н. но за повечето неща съм си виновен сам, просто стилът на каране до голяма степен предопределя подобни "пит-стопове". Разходът с 95 бензин е около 8.8-8.9 градско (София) и според това колко е натоварена и с колко км/ч карам - между 5.8 и 8.5 извънградско. Всичко над 160км/ч вече отива в двуцифрените числа при мен. 4 човека + багаж за морето при 130/140км/ч е 8-8.2

 

Няколко съвета, за които се сещам:

 

Комфортът (повдение на пътя и возия) с 15" алуминиеви джанти и хубави гуми 195/55 е много по-голям отколкото със стоманените 14-ки, били те и обути в същите хубави гуми. Така че инвестицията в нещо такова определено си струва, независимо дали говорим за лято или зима. Някой по-горе спомена 205 гума - възможно е, но само с профил 50. 55 и 60 вече идват големи и водят до търкане при натоварена кола или зимата в сняг.

 

Колата си е шумничка при висока скорост - не само от въздушното съпротивление, но и от гумите. Хубава изолация на купето ако имате намерение да карате още дълго време автомобила също си струва - особено валидно е ако искате и хубава музика, тъй като иначе ниските са мъка - без изолация всичко бучи и дрънчи...

 

Фаровете са отлични, но обръщайте внимание дали вече не са се замъглили от миене и летящи камъчета, сол и пясък от пътя - едно полиране никога не е излишно.

 

Мигачите преди фейслифта са хванати по леко неприятен начин и пластмасата там има навик да се захабява и чупи заради температурите - силиконов спрей от време на време върши работа :)

 

Хубав 98/100 октана бензин се усеща много при мен, а разходът обикновено спада с литър на 100, а колата се движи много по-добре. Изминалото лято си правих експеримент със засичане София - Бургас с 95 на отиване и 100 на връщане - излезе ми еднакви пари (с 2-3 лева в полза на 100) при идентично каране и време. Затова над 200км извънградско (т.е всичко от сорта на София - Пловдив/Благоевград двупосочно) винаги вече сипвам 100.

 

Смяна на маслото задължително след 8000км, поне на коли минали 70-80 хиляди км.

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, би ли споделил за тези 105 000км пробег Мицку издържа ли ги без сериозни ремонти и ако е имало такива фрапиращи, какви са били? Това са си сериозни километри в бойни условия за 1-2год. :)

Поздрави

 

Здравейте,

Работех в Шабла и всеки ден пътувах от Варна до Шабла и обратно/страничните пътувания не ги слагам в сметката/ по път който трудно може да се нарече такъвhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mad.gif .

Сериозен ремонт на ДВГ не съм правил, всъщност двигателя не е отварян и нищо не е пипано.

 

Единственото сериозно нещо, което смених са тампоните и на задното окачване и задните къси носачи- около 450,00лв. части и труд. Смяната беше наложителна след едно прелитане над бордюрите на кръговото на Каварна, за което вината е изцяло моя.

 

Много здрав автомобил. Моите коли си ги сменям на две години, но за сега Мицу няма да го сменямhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif.

 

Поздрави на Всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Работех в Шабла и всеки ден пътувах от Варна до Шабла и обратно/страничните пътувания не ги слагам в сметката/ по път който трудно може да се нарече такъвhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mad.gif .

Сериозен ремонт на ДВГ не съм правил, всъщност двигателя не е отварян и нищо не е пипано.

 

Единственото сериозно нещо, което смених са тампоните и на задното окачване и задните къси носачи- около 450,00лв. части и труд. Смяната беше наложителна след едно прелитане над бордюрите на кръговото на Каварна, за което вината е изцяло моя.

 

Много здрав автомобил. Моите коли си ги сменям на две години, но за сега Мицу няма да го сменямhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif.

 

Поздрави на Всички.

 

Благодаря за отговора. Пожелавам ти да те изкара най-малко още 10х толкова километра :icon_n_king: Аз минавам по 5-6к на година и следователно с моето каране и твоя емпиричен опит не би трябвало фрапиращо нещо да изкокне. То и забелязвам като цяло в раздела на Space Star, че няма много оплаквания за развалени възли или коли. Здрава машинка и просторна вътре :icon_clap:

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте и от мен ,От месец карам и аз спеис стар и съм много доволен,Веднага му сложих ГИ и е супер,9лв разход извън градско мисля ,че е добре,Върви по добре на гас ,отколкото на бенсин ,като знаем какви горива ни продават,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
:neg: Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:neg:

Малко прекаляваме май с граматиката.

Форумът вероятно е създаден с цел да си помагаме при експлоатацията на автомобили, а не за изучаване на българска граматика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко прекаляваме май с граматиката.

Форумът вероятно е създаден с цел да си помагаме при експлоатацията на автомобили, а не за изучаване на българска граматика.

Колега би ли бил така добър моля, да отвориш и прочетеш отново т.6 от Правилата на форума цък.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...