Премини към съдържание

Kрушки на плафона


Препоръчано мнение

моите ги направих с насочени диоди 5мм и станаха доста по силни от оригиналните крушки

вече мога да си поканя компания по бродиране в колата вечер :D

ако някой се интересува може да го "светна" как става номера и излиза доста ефтино

става и за врати багажник и където се сетите още

 

Е покажи снимки де, похвали се.

Не че не съм навсякъде със светодиоди но може да видя някоя нова идея а и за останалите със сигурност ще е интересно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Е покажи снимки де, похвали се.

Не че не съм навсякъде със светодиоди но може да видя някоя нова идея а и за останалите със сигурност ще е интересно.

 

ще кача снимки само да ги направя може да покажа и за задните светлини как стават LED и станаха и по силни даже

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
  • Admin

Да поизтупам малко темата от прахта... :)

 

Някой слагал ли е такива крушки на плафона и на осветлението на задните колони на купето?

 

http://www.pieseauto.ro/poze/led-uri-smd-numar-plafon-lumini-albe-numar/led-uri-smd-numar-plafon-lumini-albe-numar-8a044144cea583d3ca-600-600-1-95-1.jpg

 

Всъщност не ми стана ясно кои крушки светят добре и от къде ги поръчвате?

В България няма ли такива?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да поизтупам малко темата от прахта... :)

 

Някой слагал ли е такива крушки на плафона и на осветлението на задните колони на купето?

 

http://www.pieseauto.ro/poze/led-uri-smd-numar-plafon-lumini-albe-numar/led-uri-smd-numar-plafon-lumini-albe-numar-8a044144cea583d3ca-600-600-1-95-1.jpg

 

Всъщност не ми стана ясно кои крушки светят добре и от къде ги поръчвате?

В България няма ли такива?

Да, светят доста силно, и предвид че те знам какъв си и как се кефиш на таблото, ще ти кажа, че тия крушки са за теб......... :D

Има ги на Илиенци, като влезнеш през центр. вход, от лявата страна на около 150-200 м. навътре има един магазин за тунинг щуротии, ей там можеш да си избереш квито си искаш крушки......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ама да не са китайски ментаци, които светят 2 дена и после пак...:rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама да не са китайски ментаци, които светят 2 дена и после пак...:rolleyes:

Че са китайски, това е толкова сигурно, колкото, че ти си сенсей в айкидо :rulez:

Дали са ментаци, това само опита ще покаже.

Аз съм с лед осветление на купето, много добро е, особено на кожения салон :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива. Миналата година ми изгоря едната обикновена на предния плафон - до огледалото за обратно виждане. Тръгнах по Симеон и от някакъв магазин за аксесоарии /мисля "автоплюс"/ ми извадиха такива, а обикновени нямаха.

Светят синкаво и доста по силно. Не са изгорели, не ги ползвам често. Всъщност основно при отваряне и след затваряне на вратата.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще можеш ли да ги събереш в плафона? До колкото помня трябва да са около 30 мм крушките,тези май са по-големи,няма да станат на оригиналните пластинки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз съм с лед осветление на купето, много добро е, особено на кожения салон :D

 

LED осветление е супер, но от къде взе крушките и какъв модел са ? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих ето такива и да ти кажа,светят достатъчно силно.Сложих такива само отпред,защото ако има заспали отзад и се отвори задната врата или се светне плафона,ме съмнява,че ще има неприятни звуци от задната седалка,затова оставих по-меката светлина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такива. Имаха някакво особено наименование, за което не мога да се сетя. Светят си.

Да ти кажа аз лично не им се кефя. Светят като тези новите лаНБи у дома, които въведоха - енергоспестяващи били, `нам си к`ви. Не ме кефи бялото мъртвешко светене. Старата мека жълта светлина повече ме радваше. Ама няма да се вторачвам. Моите ги купих от линк, даден от Anatoli от Плевен. Поръчах си ги онлайн. 9 лева май бяха, не съм сигурен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има лед диоди, които светят топло бяло/леко жълтеникаво Анди.

Светльо, моите диоди не са на крушки, ами са от лента, можеш да питаш Любо как се правят, цялото купе излезе 5-6лв, някъде там :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ела на Шипково с Галант-а да видя как е станало. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ела на Шипково с Галант-а да видя как е станало. :icon_thumbup:

и да вземе повече лента ,че да покаже как се слага :D

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има лед диоди, които светят топло бяло/леко жълтеникаво Анди.

Светльо, моите диоди не са на крушки, ами са от лента, можеш да питаш Любо как се правят, цялото купе излезе 5-6лв, някъде там :good:

Баш си е тъй! :)

Аз сложих такива - от лента, светят топло жълто - точно като светлината от нагреваемата жичка. И мен онова студено бяло, дето у дома става на снежно синьо, не ме кефи... даже ме дразни, даже и дразни очите. Само едно уточнение - не ги сложих на колата, а вкъщи :D. Снимка (изглежда малко зеленикаво, но заради отражения и интензитета - не са много силни, но си светят жълто, но не могат да докарат крушката де):

 

http://media.snimka.bg/s1/1603/029449901.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и да вземе повече лента ,че да покаже как се слага :D

 

Ето така се слага: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=23770&st=9

Играчка си е и при положение че в момента готовите плочки са под 5лв на парче, заигравката не си заслужава. Преди 3 години, когато правих моите, не беше такова положението с цените и наличностите ..

 

Относно жълтото - на баща ми на Маздата направих по същия начин, но с 2700к лента (меко жълто). Мен лично с 5000к по ми харесва как свети, а и самите плафони в Галанта леко лилавеят и с 5000к става много особено и готино. Поне според мен. Вече най-дивите ментета дето синеят и на мен не ми харесва как светят.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...