Премини към съдържание

Питане за акумулатор!


vauxhall

Препоръчано мнение

Здравейте. Времето стана студено, температурите паднаха под нулата и паленето сутрин взе да става по-трудно.Явно акумулаторът ми е за смяна, защото когато го заредя изкарва няколко дена без проблем, но после започва да върти мудно.Въпросите ми са какъв е точния тип акумулатор за Каризма 1.6,бензин 90 кончета.Колко трябва да бъде по каталог 60 Ah или 65 Ah.Сега на Каризмата е 55 Ah, да не би да му идва малък.Генератора който зарежда акумулатора на какъв ток е, колко ток дава на изхода си.Ако се сложи по-голям акумулатор да кажем, 70 Ah генератора ще успява ли да го зарежда, като се включат светлините, парното, задното подгряване и др без да се претовари!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Времето стана студено, температурите паднаха под нулата и паленето сутрин взе да става по-трудно.Явно акумулаторът ми е за смяна, защото когато го заредя изкарва няколко дена без проблем, но после започва да върти мудно.Въпросите ми са какъв е точния тип акумулатор за Каризма 1.6,бензин 90 кончета.Колко трябва да бъде по каталог 60 Ah или 65 Ah.Сега на Каризмата е 55 Ah, да не би да му идва малък.Генератора който зарежда акумулатора на какъв ток е, колко ток дава на изхода си.Ако се сложи по-голям акумулатор да кажем, 70 Ah генератора ще успява ли да го зарежда, като се включат светлините, парното, задното подгряване и др без да се претовари!

Колега вземи си Варта 60 ам/ч мисля че ще е по мярка за Каризмата . Аз съм доволен от Вартата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На алтернатора пише колко ампера е, нямаш проблеми с 60 ам акумулатор . Слагаи и се наслаждаваи на любимата ни марка.Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Времето стана студено, температурите паднаха под нулата и паленето сутрин взе да става по-трудно.Явно акумулаторът ми е за смяна, защото когато го заредя изкарва няколко дена без проблем, но после започва да върти мудно.Въпросите ми са какъв е точния тип акумулатор за Каризма 1.6,бензин 90 кончета.Колко трябва да бъде по каталог 60 Ah или 65 Ah.Сега на Каризмата е 55 Ah, да не би да му идва малък.Генератора който зарежда акумулатора на какъв ток е, колко ток дава на изхода си.Ако се сложи по-голям акумулатор да кажем, 70 Ah генератора ще успява ли да го зарежда, като се включат светлините, парното, задното подгряване и др без да се претовари!

Колега, генератора на каризмата е 120А.По заводско предписание акумулатора е 62А/Ч.Не слагаи по голям,Варта имат 64А/Ч,ако си се спрял на тази марка слагаш и много без авариини километри

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По -голям от 65Ан няма смисъл.... Като марка Exide , Banner , Bosch, Varta, Topla,GigaWatt . Искра или Монбат от малките не ти препоръчвам, има често проблеми с тях...Също и Магнети Марели...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега понеже караш бензинка не ти трябва голям акумулатор вземи нещо от родът на 62-65 Ah, нее проблем и по голям да вземеш,просто няма смисъл... Погледни хубаво стартовия ток какъв е преди да го вземеш,относно марките голямо разнообразие има по магазините,гаранциите са около 2г. така,че каквото ти хареса вземай....... И най-важното!!! Ако колата ти зарежда хубаво,ще забравиш кога си сложил новия акумулатор :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мирослав е прав!!!

За 1.6 бензин какъвто и акумулатор да сложиш няма проблем.

Стига да е редовен, клемите да са правилно разположени и

да ти се хване на местото..

Естествена алтернатора трябва да ти е наред.

Иначе мнения колкото искаш и все правилни.

Поздрави!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, генератора на каризмата е 120А.

Колега, да не би да ти е грешен ампермерът ? ..:icon_hmm:

До колкото знам, на 1.6 Каризма се монтират само 2 вида алтернатори, единият 70, другият 90 А ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Тези малко попресилват....

За Каризма ГДИ дават 77-74 амперчаса. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, явно ще се купува акумулатор :)Спрял съм се на 65 Ah акумулатор, щом казвате че генератора ще издържи на натоварването.Другото, което ме интересува е колко милиампера утечка трябва да бъде при спряна кола и всичко изключено по нея.Да не би да дърпа отнякъде ток и от къде евентуално може да се появи утечката.Струва ми се че акумулатора се изтощава за 4-5 дена.Студа му помага да се изтощава особенно когато са минусови температурите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, явно ще се купува акумулатор :)Спрял съм се на 65 Ah акумулатор, щом казвате че генератора ще издържи на натоварването.Другото, което ме интересува е колко милиампера утечка трябва да бъде при спряна кола и всичко изключено по нея.Да не би да дърпа отнякъде ток и от къде евентуално може да се появи утечката.Струва ми се че акумулатора се изтощава за 4-5 дена.Студа му помага да се изтощава особенно когато са минусови температурите.

 

И аз да попитам същото.Откъде може да дойде отечка и ако акумулатора не издържа вече на студовете дали е готов за смяна? :rolleyes:

Редактирано от momcho
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има доста представители на монбат из софия, които замерват акумолатори безплатно и някои от тях са съвестни :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да не би да ти е грешен ампермерът ? ..:icon_hmm:

До колкото знам, на 1.6 Каризма се монтират само 2 вида алтернатори, единият 70, другият 90 А ..

Прав си колега 95А е генератора.Извинете за подвеждането.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Аз също карам Каризма 1.8 GDI 125cc Petrol 2000 година и един от най-големите японски производители на акумулатори и батерии за ел.автомобили съветват точно на този модел да се сложи акумулатор със 70 Ah. Никъде в нета не намерих спецификаця колко да е Ah акумулатора на този модел на Mitsubishi-спецификация написана от самия производител на колата! Но ако на 1.6 cc е 62 Ah то логично е на 125 cc и 1834 кубика да е повече. Аз скоро ще сменям моя и затова се интересувам от подробности. Някой ако знае повече моля за съвет,сложа ли 70 Ah на GDI 125 cc Petrol дали ще има проблем?

http://www.batterymasters.co.uk/ProductDocs/CARYUAF031PW112-TECH.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...