Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте,

Някои има ли впечатление от зимни гуми Pirelli Scorpion Ice&Snow - 215/70R16TL 100T RBL.

Благодаря!

Карал съм Пирели, и не съм доволен, твърди са и не държат добре, нито на асфалт, нито на сняг или лед. Заради това ги смених с Yokohama, от които съм много доволен. По принцип не съм спортен шофьор и затова си позволявам да правя компромис с летните гуми, но съм запален скиор и по-принцип доста пътувам затова със зимните не си позволявам волности. Препоръчвам подредени по качества според мен: MICHELIN ALPIN; GOODYEAY Ultra Grip 7; Yokohama.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм Пирели, и не съм доволен, твърди са и не държат добре, нито на асфалт, нито на сняг или лед. Заради това ги смених с Yokohama, от които съм много доволен. По принцип не съм спортен шофьор и затова си позволявам да правя компромис с летните гуми, но съм запален скиор и по-принцип доста пътувам затова със зимните не си позволявам волности. Препоръчвам подредени по качества според мен: MICHELIN ALPIN; GOODYEAY Ultra Grip 7; Yokohama.

И аз съм за мишелина за сняг перфектни , на мокро са млко шумни но се държат добре .

ПС много добра гума също е и гиславед но не знам дали има за джип т.е. този размер на сняг са даже по добри от мишелина , от опит с лека кола предно предаване , и все пак е много относително каде ще ходиш зимата повече в града , по пътищата в бг , магистрали , планина итн , за това мишелина е най-оптималния вариант според мен , йокохамата е добра гума но повече за градски и магистрала (мое мнение) успех ! :mitsu-smiley:

Редактирано от junakov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм Пирели, и не съм доволен, твърди са и не държат добре, нито на асфалт, нито на сняг или лед. Заради това ги смених с Yokohama, от които съм много доволен. По принцип не съм спортен шофьор и затова си позволявам да правя компромис с летните гуми, но съм запален скиор и по-принцип доста пътувам затова със зимните не си позволявам волности. Препоръчвам подредени по качества според мен: MICHELIN ALPIN; GOODYEAY Ultra Grip 7; Yokohama.

И аз съм пред тази дилема, в момента съм с оригиналните гуми Йокохама А349 или нещо такова и съм доста доволен от тях,въпрешки че са на вече 90 000км,( айде като изкараме зимите -4 зими по не повече от 10-12 000км.) и вече са галоши,но държат много ........... само че аз съм и с доста странен размер - 215/55/17 и не всички производители ги произвеждат този размер...........Бих си взел пак такива, но пък за тази цена на която ги продават ,по добре да си взема Гуудиър, Мишелин или Бриджстоун май........

И още нещо, как седи въпроса с гуми Фулда Екцелеро или нещо такова беше,става дума за летни...........някой да е карал с такива?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Гиславед са просто уникални за сняг и лед.. но наистина зависи кой къде кара предимно.

Аз когато имах автомобил с такива зимни гуми катерих Витоша през ден зимата на ски и съм се качвал в условия, в които джипове с кофти гуми не са се успявали.

Перфектно странично задържане и поведение на сняг и лед, но нестабилни при висока скорост (скоростен индекс за 160 са).

 

В момента на Аутлендъра имам Ханкуук зимни..и .. ами средна работа. Не съм закъсвал де.. в колкото и дълбок сняг да съм карал.. ама това е като че ли по-скоро благодарение на колата, а не на гумите. Имайки предивд обаче, че сега съм си повече в Несебър и само 4-5 пъти в зимата до ски курорт - са ок.

 

Искам пак Гиславед... мрън! .. но като търсих не намерих в моя размер.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Никодимов , във форума има публикувано доста по въпроса за зимните гуми, подходящи за Outlander.

От преди година има доста подробна тема, преди месец също има доста коментари, от които ще видиш мнението

на колеги, както и препоръките им... Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред тази дилема, в момента съм с оригиналните гуми Йокохама А349 или нещо такова и съм доста доволен от тях,въпрешки че са на вече 90 000км,( айде като изкараме зимите -4 зими по не повече от 10-12 000км.) и вече са галоши,но държат много ........... само че аз съм и с доста странен размер - 215/55/17 и не всички производители ги произвеждат този размер...........Бих си взел пак такива, но пък за тази цена на която ги продават ,по добре да си взема Гуудиър, Мишелин или Бриджстоун май........

И още нещо, как седи въпроса с гуми Фулда Екцелеро или нещо такова беше,става дума за летни...........някой да е карал с такива?

Ами вземи си 225/50/17, предполагам ,няма да опира и ще си по-стабилен в завоите...За какво се мъчиш с тоя крив размер...

 

Гиславед са просто уникални за сняг и лед.. но наистина зависи кой къде кара предимно.

Аз когато имах автомобил с такива зимни гуми катерих Витоша през ден зимата на ски и съм се качвал в условия, в които джипове с кофти гуми не са се успявали.

Перфектно странично задържане и поведение на сняг и лед, но нестабилни при висока скорост (скоростен индекс за 160 са).

 

В момента на Аутлендъра имам Ханкуук зимни..и .. ами средна работа. Не съм закъсвал де.. в колкото и дълбок сняг да съм карал.. ама това е като че ли по-скоро благодарение на колата, а не на гумите. Имайки предивд обаче, че сега съм си повече в Несебър и само 4-5 пъти в зимата до ски курорт - са ок.

 

Искам пак Гиславед... мрън! .. но като търсих не намерих в моя размер.

 

Поздрави

За Гиславеда наистина само добри думи могат да се кажат. Говорим за норд фрост 3 предполагам. В момента с тази шарка са Семперит Айс Грип 3 , което е марка на Континентал. Имам едно Премаси , но е на сезон и половина и се колебая дали да не се оборудвам с такъв Семперит...А за Аутлендър много добра гума ще е TOВА . Аз бих карал само с такива. Най-добрата комплексна гума, ако излизаш и извън пътя .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я да питам аз в тази "гумена" тема, като сте все разбирачи....:)

Искам мнение за лятна гума, по-специално за тази - http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_details.php?model_id=487

Предлагат ми много добра цена:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я да питам аз в тази "гумена" тема, като сте все разбирачи....:)

Искам мнение за лятна гума, по-специално за тази - http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_details.php?model_id=487

Предлагат ми много добра цена:icon_hmm:

Аз по цената се ориентирам за качеството, пък и марката сякаш не ми е много позната... дано да не излезе някой регенерат, щото има и такива.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я да питам аз в тази "гумена" тема, като сте все разбирачи....:)

Искам мнение за лятна гума, по-специално за тази - http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_details.php?model_id=487

Предлагат ми много добра цена:icon_hmm:

 

Марката Marshal Tire е продукт на най-големия производител на автомобилни гуми в Южна Корея KUMHO Tire Co. Представянето и е част от мащабната глобална политика за развитие на компанията. Високотехнологичните продукти с марка Marshal се произвеждат в заводите на Kumho, като се използват водещи разработки и иновативни технологии, отговарящи на най-високите изискавания за качество. Сред основните приоритети на компанията са развитието на нови технологии и внедряване на екологични решения в производството.

 

Marshal = Kumho

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...