Премини към съдържание

Проблем с чистачките


vekos

Препоръчано мнение

Проблема се състои в това, че като се натисне палчето за да се пръсне течност на челното стъкло не винаги тръгват чистачките да чистят, а иначе си работят нормално. Ако е запознат някой колега със този проблем да ме насочи, дали проблема е в релето за чистачките или в ключа за тях. Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На челното стъкло пръска при придърпване на лоста за чистачките към кормилото. Ако го дръпнеш за много кратко време (по-малко от секунда), чистачките не тръгват. Бутона на края на лоста е за водата на задното стъкло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колега, ако може ще използвам темата ти.

Имам проблеми с течността за чистачките. Замръзва. Пробвах 3 различни течности - една от OMV за -30, две от Била и Карфур за -60. Нищо не съм разреждал, както си я взема, си я слагам. Не е от моторчето, защото го чувам как се мъчи да пръска, а и на топло работи. В съдчето, течността не е замръзнала. Тази събота ходих до Сандански и преди това си измих колата на OMV с топла водица. Специално внимание отделих над предна дясна гума, защото над нея се намира моторчето. В момента, в който подминах Владая, пръскалките заработиха. На връщане спряха да работят на влизане в София. Идеи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

подминах Владая, пръскалките заработиха. На връщане спряха да работят на влизане в София. Идеи?

 

Здравей колега от климата в София е :rolleyes:. Шегувам се, а това какво пише на етикетите и какво е в действителност вътре в тубата, само производителя си знае. Няма какво друго да е просто замръзва в някоя от тръбичките тази течност (против замръзване). Просто си купи от друго място зимна течност за чистачки. Аз моята я разреждам 1:2 и нямам такъв проблем, а цената е 2.50 за литър. т.е. стават три литра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го мислих за тръбичките. С една игла си прочистих дюзите, откачих си тръбичките, духах, смуках, за смях станах ;) Опипах ги до където ми стига ръката и са мекички. Направо ме е яд, че не са като на Москвичите - прозрачни :) Според мен нещо ниско долу, покрай моторчето замръзва.

Тогава да задам другия въпрос - коя течност препоръчваш? Че вече си мисля направо концентрат да слагам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години сам си правя течност за измиване на стъклата.До сега не ми е замръзвала и според мен чисти много добре.

1л.спирт (90)градуса

3л.вода (за лятото може и 4л.

и 200-300мл.препарат за стъкла.

Това е,пробвай и дано ти хареса.

Ако искаш отлей малко и я остави за 24ч.във фризера.Така ще си напълно сигурен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и друга самоделка рецепта, която съм виждал колега да забърква през годините:

1. Спирт

2. Оцет

3. Малко веро

4. Вода

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, защо просто не си купите зимна течност за чистачки. Аз ползвам течност на Sonax и нямам проблеми,има си и глицерин за да подържа гумените елементи еластични. 1л.е 8,50лв разрежда се 1/2или1/3.Аз лично я разреждам с по евтина зимна течност.Това все пак е митсу нали.За тези вашите опити има опасност да се образуват утайки който да запушат системата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Моя въпрос е малко в страни, но пак е свързан с чистачките. Рамото на чистачката на челното стъкло от страната на шофьора не прилепва плътно до стъклото в основата си. След около 10см от долно крайно положение вече прилепва и си чисти добре, но тия 10 см мн ме дразнят седят мръсни. С другото рамо нямам такъв проблем. Гледах пружината как мога да я натегна, но не видях нещо за регулиране силата й.

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не прилепва плътно до стъклото в основата си.

 

Здравей колега, просто хващате рамото и го огъвате на ръка (в горният му край не долу до пружината). И при мен беше така, като я взех и сложих новите чистачки, но вече не е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, просто хващате рамото и го огъвате на ръка (в горният му край не долу до пружината). И при мен беше така, като я взех и сложих новите чистачки, но вече не е така.

:icon_bye: Здравей колега,

 

Благодаря за предложението! Ще го пробвам, просто се надявах да има някаква опция за регулиране без да се използва груба сила :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го мислих за тръбичките. С една игла си прочистих дюзите, откачих си тръбичките, духах, смуках, за смях станах ;) Опипах ги до където ми стига ръката и са мекички. Направо ме е яд, че не са като на Москвичите - прозрачни :) Според мен нещо ниско долу, покрай моторчето замръзва.

Тогава да задам другия въпрос - коя течност препоръчваш? Че вече си мисля направо концентрат да слагам :)

Тук :link: Писах по темата прочети го може да ти бъде полезно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Здравейте колеги,

 

имам следния проблем - при опит да си измия предното стъкло не пръска течност.Чистачките се движат и машинката се чува да работи,но течност няма.Откачих маркучето под пръскалките,за да видя дали те не са запушено,но пак не пръска течност.Дали е нещо от студа или друго?До преди седмица си бяха ОК. Става дума за Space Star 1.3.

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...