Премини към съдържание

Оферта ли е?


ngen4ev

Препоръчано мнение

Привет на всички форумяги! :rulez:

 

Началото на тази година мислех да си купя кола. Гледах, маях се и накрая парите ги дадох за помощ на един приятел. Може би се чудих толкова много време понеже исках нещо агресивно изглеждащо и по-грубо, а имах пари само за Рена, Пежа и т.н. А как да си купя нещо такова след като от 3-4 години съм с мисълта, че Галант има най-невероятната предница.. Но нямах пари за такъв. :icon_crying:

Но сега пак съм тръгнал да си блъскам главата и воала - една обява в мобиле ме блъска като ТИР-трабант. :icon_box: клик

Интересува ме, дали някои знае нещо за тази красавица, а и какво мислите, дали е зад тази цена не се крие някой дефект. Понеже не съм от Варна още не съм я погледнал, но баща ми за късмет бе там и го пратих да поразучи. Той не е от най-разбиращите, но каза, че била в добро състояния, изглеждала стегната, но каза, че собственикът не живеел за колата си и имало малко забележки откъм интериора. Вторник отивам да я видя и да я пробвам за да видя за какво иде реч. :help:

Благодаря предварително!

 

пп: бях се спрял на една спортна Астра преди да видя тази оферта, пък и ще бъде като сбъдната мечта да карам Галант :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме, дали някои знае нещо за тази красавица, а и какво мислите, дали е зад тази цена не се крие някой дефект.

 

Колега на мен парите му ми се виждат напълно нормални. Не мисля, че ще му има нещо по сериозно :)

Галантите вече вървят грубо между 4000 - 8000 лв

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че някои отговори толкова бързо и естествено, че отговора ме удовлетворява.

А с тези 195 хиляди километра освен консумативи какво може би ще трябва да сменя? Четох не малко, но имам и проблем с паметта :icon_rock: :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,но аз не мисля,че екстериора отговаря на 2000 г.

 

Лично мнение,нека по-разбиращите от Галант да кажат!

 

Иначе добре си се ориентирал! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че някои отговори толкова бързо и естествено, че отговора ме удовлетворява.

А с тези 195 хиляди километра освен консумативи какво може би ще трябва да сменя? Четох не малко, но имам и проблем с паметта :icon_rock: :icon_blush:

 

За това да ти кажа не мога много много да ти кажа, но километрите му да не те плашат. Аз моя си го взех на 230 хиляди и си е добре, като цяло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,но аз не мисля,че екстериора отговаря на 2000 г.

 

Лично мнение,нека по-разбиращите от Галант да кажат!

 

Иначе добре си се ориентирал! :good:

 

Колега единственото по различно което забелязах аз е халогените. Не са като моите ( модел 1997 год. )

Не знам какви трябва да са другите промени, някой друг колега да помогне :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом е 2000г. би трябвало да е с Фейслифт до колкото знам , но пък може да е 1999 произведена а да е излязла от магазина 2000 г. А за километрите , в една от темите беше писано че галант особенно 'дизел' под 200 000 км да намериш е почти невъзможно щото в чужбина си карат хората , но това да не те тревожи защото хубаво поддържан галант километрите не може да го уморят ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата от обявата е произведена 97-ма или най-късно 98-ма година. Тези халогени се слагат само на дизеловият модел от тези години и стоповете му са от преди 99-та. Мигачите му са от оранжевите , но са пръскани с нещо , за да изглеждат като бели.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям bluffer - Колата е преди фейслифта. Моята е 1999 г. и е след фейса, но е купена през май 2000 г. Изглежда ми пребоядисвана, но може и да греша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Момчето което продава колата е казало, че я е закупил преди 2 години. Предишният собственик бил пипал по нея/визуално само/ а сегашния си бил сложил само някаква музика за 500-600 лв. която съотвено не влиза в цената.

Значи е възможно просто да е допуснал грешка при обявата и/или лъже за годината или предишния собственик го е излъгал. Предполагам е възможно да е преди facelift-а и да е пусната 2000 година? Заслужава ли си тогава да дам тези пари ако е 97-98г. Повтарям, че все още аз не съм я огледал, всичко е от гледна точка на баща ми до момента.

Също ми каза за някакви си издувки които бил направил предния собственик, но като гледам всичко си е фабрично?!

 

 

пп: клик погледнах за сравнение в мобиле с други Галанти и видях този, обявен, че е след 2000 година и е със жълти мигачи :help: възможно ли е всички да лъжат с тоя години :(

Редактирано от ngen4ev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

пп: клик погледнах за сравнение в мобиле с други Галанти и видях този, обявен, че е след 2000 година и е със жълти мигачи :help: възможно ли е всички да лъжат с тоя години :(

 

 

Това тук е съвсем друга бира. Този Галант е американски и има много малко общо с европейски си събрат. Обаче и в тази обява са послъгали за годината, защото този Галант е 99, максимум 2000г.

А и честно казано всички послъгват за годината на производство и ти показват датата на първа регистрация. При мен обаче тази разлика беше само ....4 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Тази обява тръгна от около 7000 лв. преди два месеца. Много се подразних като я бяха определили за кола от 2000 год. след като е от преди фейслифта и въобще даже и не съм се обаждал. Като отидеш да я оглеждаш поглеждаш десетия символ на номера на купето и си на ясно коя година е произведена. Няма никаква гаранция с информацията кога е купена. Не трябва да се подценяват номерата и на западняшките търговци и сегашния продавач да не е наясно с точната година или може и въобще да не го интересува. На мен лично старата маска ( като на коментираната обява) ми харесва повече и може вече да се обадя и да я видя, че и аз съм мераклия но реших да изчакам до зимата :) за покупка на същата конфигурация.

Моето мнение за цената е, че вече е напълно нормална ( все пак се почна от около 7000 лв.). Ако държиш (Аз бих) на оригинални части за основно обслужване и смяна на всички консумативи (ремъци, масла, ролки и т.н.) си приготви 700 - 900 лв. Все пак във форума има доста информация а и тука са и точните хора занимаващи се с това. Можеш да задъдеш въпросите си директно към тях.

Като ще идваш към Варна можеш да се уговориш и за тази обява клик. Цената е същата а и реално е от преди фейслифта ( средата на 1999 год) а и е обявена за, предполагам, точната си година. Ако искаш можеш да видиш и тази обява от автокъщите клик. Тази кола я гледах и външен вид и салон е перфектна. Не гледай, че са я обявили за 2001 год и то ноември :icon_dance: реално е 1999 год и много ми мънкаха като им го казах, че говорим не за 9 годишна кола ами за 11 годишна.Огледай снимките на последната обява( реално точно началото на фейслифта) а и на предните две и виж каква е разликата на модела след фейслифта Последната обява почна от 6 900 лв. и след коментара ми за реалната година на производство паднаха на 6 500- 6 400 лв. а сега са я обявили на 6 700. Не бях видял, че е с теглич и след като запали двигателя въобще не ми хареса дима при форсиране и за мен не премина теста с пръста на аспуха. Иначе работи много ритмично но според мен е издухан доста двигателя. Задното окачване е добре а на предните дискове има едвам усещащ се ръб но е в границите на допустимото. Не съм я опитал в движение как е за да проверя скоростната кутия макар, че дизелите поради по-малката си мощност нямат чак токова проблеми с нея. Най- трудния момент при дизелите си е спуканата глава :icon_crying: и невъзможността да се диагностицира със голяма сигурност дали го няма този проблем.

Успех и преди всичко успех с покупката :icon_thumbup:

Редактирано от svemar
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На който и Галант да се спреш, най-лесния и сигурен начин да разбереш модификацията и истинската година на производство е

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/mi2.mycat

Пишеш VIN - кода (номера на рамата) и ти излиза всичко!

На този ВИН-декодер може да се вярва повече от колкото на продавача(ите).

Поздрави и успех в избора!

Редактирано от charislav
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано всичко да е както трябва, днес ще ходя да я гледам и живот и здраве ако е добре, утре е моя.

Момчето каза, че не е 00г., а 99г.

Разбрах също така, че капачката за маслото била омазнена, макар двигателя да не е мит от 3-5 години и нямало масло надолу. Това ми обясниха, че е от яко натискане на педала/дали е бързал или си кара просто на високи обороти не знам/.

Ще погледна днес VIN номера да видя какво ще излезе, стъклата дали са сменяни, дали има следи от удър.

Може ли някой да ми каже колко горе-долу оборота трябва да пази на свободна и при колко да се включва турбото? И също така, нещо по-специфично което трябва да погледна при оглед на предницата?

Благодаря за миналите и за бъдещите отговори!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:( Ходих и го погледнах, за жалост има хора който сякаш мразят колите си... Цялата беше ръждясала и не приличаше на кола ... Няма смисъл да я гледа някой изобщо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:( Ходих и го погледнах, за жалост има хора който сякаш мразят колите си... Цялата беше ръждясала и не приличаше на кола ...

Нормално..То даже и на тази снимка с лошо качество, си личи че е удряна и не е направена както трябва..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега защо направо не се ориентираш към бензин 2.0. Повярвай ми, ще ти е много по добре. А и в Ямбол има такива хубави ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих дошъл, ама ми е малко далече.. Когато имам работа натам може, ако не съм си намерил нещо до тогава(много малко вероятно да си намеря де).

Ако е дизел ми излиза доста по евтино. Баща ми се занимава с камиони и дизела ми излиза евтин. Може скоро да скоча надолу да видя за какво става дума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих дошъл, ама ми е малко далече.. Когато имам работа натам може, ако не съм си намерил нещо до тогава(много малко вероятно да си намеря де).

Ако е дизел ми излиза доста по евтино. Баща ми се занимава с камиони и дизела ми излиза евтин. Може скоро да скоча надолу да видя за какво става дума.

В Ямбол има и един разкошен дизелов Галант, който е наистина след фейслифта и е в безупречно техническо състояние, вътрешен и външен вид. При това е внос от Испания - няма грам ръжда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видях още 1 Галантче във Варна ето го Някой да го познава? Може и да е форумяга, знам ли. Утре може да отскоча да го видя :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видях още 1 Галантче във Варна ето го Някой да го познава? Може и да е форумяга, знам ли. Утре може да отскоча да го видя :icon_thumbup:

 

Не бях виждал дизелов галант на 17 цола джанти. Колата изглежда много лъскава и поддържана. Няма ги стелките, ако оригиналните са се скъсали, надали е на 160 000 км. но тази е много по-кола от първата, която беше пуснал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бях виждал дизелов галант на 17 цола джанти. Колата изглежда много лъскава и поддържана. Няма ги стелките, ако оригиналните са се скъсали, надали е на 160 000 км. но тази е много по-кола от първата, която беше пуснал.

Колеги, снимките са от 21 март 2009г., мислите ли, че това е същата кола сега? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е в същото състояние, но щом поне джанти си е купил, може би си поддържа колата. Това ми вдъхва доза ентусиазъм :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, снимките са от 21 март 2009г., мислите ли, че това е същата кола сега? :icon_hmm:

 

Тъкмо щях да кажа ... ти си ме преварил колега.

Тази обява си я спомням от как аз си търсех галант. А това се равнява миналата година по тия времена. Направи си сам извода. Напомня ми за една обява като тази , която беше по същият сайт дълго време. Колата като отидох да я видя чак до София :mad: според мен тя не беше за продан а направо си беше за моргата но... Не перичи да идиш да я видиш де :good:

Редактирано от Tunay
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...