Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

И аз съм вече със Спейс стар!


Препоръчано мнение

Ами от днес съм със Спейс стар 1.3i 16v, 2000г. нов вос от Германия. За пръв път ще карам звездичка. Ще минавам към 200км. на ден предимно извън градско и в тази връзка моля да споделите мнения здрави ли са и какъв разход да очаквам? И още нещо видях няколко теми относно навигации, но не видях това, което ме интересува, а имено колата е с вградена навигация, но тя е за Западна Европа, дали мога да си купя от някъде диск с карта на България? :icon_rock:

Редактирано от rosko
България се пише главна буква!!!!!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами от днес съм със Спейс стар 1.3i 16v, 2000г. нов вос от Германия. За пръв път ще карам звездичка. Ще минавам към 200км. на ден предимно извън градско и в тази връзка моля да споделите мнения здрави ли са и какъв разход да очаквам? и още нещо видях няколко теми относно навигации, но невидях това което ме интересува, а имено колата е с вградена навигация, но тя е за Западна Европа, дали мога да си купя от някъде диск с карта на България? :icon_rock:

Привет!

Бързо ще се влюбиш в колата...чудесна е :icon_thumbup: За здравината не знам какво да кажа, защото я карам от март 2009г. Минал съм 20 000км. и нямам никакви проблеми, всичко си работи перфектно и си е на мястото. За разхода, зависи как караш ти самия. Аз пътувам на ден около 60-70 км., от които половината градско по най натоварените пловдивски булеварди и средният разход е 6/100, което е страхотно. Зимата вдигаше около 300-400 грама, но само в ай-студените месеци :icon_rock: Държа да отбележа, че карам спокойно и не ръчкам колата :icon_blush:

Миналата година ходихме до Гърция и по чудесните магистрали на съседите даде разход 5.4/100 с климатик и скорост около 120км/ч.

Поддържай я добре, обслужвай я без да се скъпиш и тя ще ти се отплати...все пак е Мицубиши :mitsu-smiley:

Със здраве и безаварийно :icon_thumbup: и дай една две снимки да я видим :rolleyes:

Редактирано от rosko
И Гърция се пише с главна буква!!!!!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито! :icon_thumbup:

Наистина бързо ще се влюбиш в това миниванче. Направи й добро първоначално обслужване и не се притеснявай.

Имах такава. Студ-мраз-жега никога, никакви грижи не ми е създавала. Два пъти прекосихме Европа без за миг да се притесня, че може да ме остави по път. Корава машина, но ... семейството се разрастна и я оставих на баща ми. Сега се оглеждам в нещо по-голямо, но нищо не ми грабва сърцето.

Лека и успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се оглеждам в нещо по-голямо, но нищо не ми грабва сърцето.

 

Отговора е ..................Грандис........................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е ..................Грандис........................

 

По-скоро Outlander, но това е за друга тема! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито,колега,да си я караш дълго и безаварийно! :mitsu-smiley: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро Outlander, но това е за друга тема! :mitsu-smiley:

Мнееее..................... :D Аутлендъра клони към джип или СУВ ,а семейната си е баш ван..................но и двете стават за предназначението си...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря Ви за споделениете мнения. След 1000км. пробег, мога да споделя следните впечетления:

1. Много е икономична смесен цикъл-5,5/100км.;

2. Макар мотора да не е мощен набира сравнително добре и може да се изпреварва;

3. Звездьо определено е удобен на дълъг път.

Смятам, че не сгреших с тази покупка.

Успех на всички.

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега, със здрве, колата наистина е чудесна. На мен мки е първа японка и наистина смятам, че тези коли са най-добри. Само не мога да разбера как така смесен разход 5,5. Това е много малко, на мен по магистралата с 90 ми дава 5,5,-6 със 90-100 км, а в града около 9, значи средно ми идва доста повече - 7,5 поне. Започвам да си мисля , че има проблем колата ми, с тези разходи дето ги пишеш.

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо смятах, че показанията на компа са подвеждащи.След като заредих до горе с бензин установих, че си показва много точно- средна скорост 78км.ч. 5,5/100, а колата е 10г. и на 240000км. и то реални. Поне засега това може само да ме радва :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

честито, колега, със здрве, колата наистина е чудесна. на мен мки е първа японка и наистина смятам, че тези коли са най-добри. Само не мога да разбера как така смесен разход 5,5. Това е много малко, на мен по магистралата с 90 ми дава 5,5,-6 със 90-100 км, а в града около 9, значи средно ми идва доста повече - 7,5 поне. Започвам да си мисля , че има проблем колата ми, с тези разходи дето ги пишеш.

Твоите показания са верните.Другите са раздувки.Аз съм с 1.3 и резултата е като твоя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо смятах, че показанията на компа са подвеждащи.След като заредих до горе с бензин установих, че си показва много точно- средна скорост 78км.ч. 5,5/100, а колата е 10г. и на 240000км. и то реални. Поне засега това може само да ме радва :icon_rock:

И от мен ЧЕСТИТО!Бих те посъветвал да провериш състоянието на свещите и палеца на делкото,защото аз го отнесох с 400 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Палеца и дистрибуторната капачката на делкото са сменени, както и свещите.

Смяната на свещите я правя през една смяна на масло, поне с предните ми бензинови коли е било така. :icon_rock: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги колицата се оказа доста добра. Ходихме до София на културно мероприятие посещение на една велика група AC/DC :mitsu-smiley: :icon_rock: .

Четирма човека в колата, средна скорост 98км.ч. по борт компютър, разход 5,5/100бензин- по следния маршрут, Варна София Варна с всичките Варненски и Софийски задръствания.

Успех на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма сметка от газ, по добре си я карай така, и моята е с такъв разход и съм много доволен.

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колицата се оказа доста добра. Ходихме до София на културно мероприятие посещение на една велика група AC/DC :mitsu-smiley: :icon_rock: .

Четирма човека в колата, средна скорост 98км.ч. по борт компютър, разход 5,5/100бензин- по следния маршрут, Варна София Варна с всичките Варненски и Софийски задръствания.

Успех на всички.

 

Честито и от мен за звездичката. Но на това ли му викаш смесен разход около 1000км извън градско и 50км градско? Затова колегата "Spase Joro" се притесни, а всъщност и неговия разход е като твоя, разбира се то си зависи и от стила на каране. А и не е много важно колко горят колите (по принцип колкото им сипеш - нищо не връщат). Желая на всички много безаварийни километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...