Премини към съдържание

Mitsubishi Galant vs Mazda Xedos 9


Препоръчано мнение

Здравейте на всички! Пускам тази тема за да разбера Вашето мнение, относно два автомобила, които съм харесал. Става дума за добре познатия Ви Mitsubishi Galant и Mazda Xedos 9. Прочетох тук някои теми за Галанта, тъй като много ми допада като кола. Има доста информация и наистина много сте полезни. И все пак кой автомобил бихте избрали и защо?

Тук можете да видите малко инфо и за въпросния Xedos 9.

Галанта Маздата

Благодаря предварително на всички които проявят интерес.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината има и мотор 2.0 ГДИ, но този, мисля че е 2.4. Отдавна стои в нашият край.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината няма мотор 2.0GDI на Галант. А пък по темата като ги гледам и двете коли за тези пари.....абсолютни мъртъвци ще са, особенно Галанта. Макар че ако аз сега тръгна да си купувам, ще взема точно такъв........така и така ще му отварям двигателя да го правя, поне да е евтин.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си кривя душата, интериорът на Маздата е страхотен. :yes3: Но и не мога да си представя тези коли да нямат сериозни проблеми при тези цени... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mazda Xedos 9 много добър автомобил, но подържането му в България е много трудно и много скъпо - части почти няма и всичко е с поръчка, та по-добре за тез пари Галнта, излиза в пъти по-евтино, а и части бол - първа/втора ръка. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mazda Xedos 9 много добър автомобил, но подържането му в България е много трудно и много скъпо - части почти няма и всичко е с поръчка, та по-добре за тез пари Галнта, излиза в пъти по-евтино, а и части бол - първа/втора ръка. :)

Нищо подобно. Маздата се поддържа съвсем като галанта. Само дето тая на снимката е била на 200 000 преди доста години. И произходът куц... Не са тези колите, от които да избираш. Ако говорим за надеждност мисля, че маздата е по-добър избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой каза че няма 2.0 GDI?

http://www.catalog.a.../card/6830.html

 

Но точно този е 2.4 GDI, лично аз го оглеждах в началото на Януари, тогава беше на цена от 5600.

Колата е внос от Австрия, от долу е шупнала в ръжда, а мотора има теч на масло, предполагам от някоя семерина на мотора. Задна лява вежда е замаскирана, но си личи, че е правена. Салона е запазен. Онзи ден идва момчето което я продава, каза че за 4 хил. ще ми я даде, само да я махне!!!

Редактирано от Anatoli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този саит можеш да намериш много неща, дето иначе ги няма никъде. Та 2.0GDI има, но не и на Галант. 145Hp мотора също е 2.4. За японския пазар има 1.8GDI 140Hp.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Има 2-литров GDI на Галант. Това е 4G94.

 

http://img392.imageshack.us/img392/2635/galant.jpg

 

 

Най-разпространен в Япония е с двигател 4G93 с 1834см3.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Принципно да. Обаче скоро търговците се научиха на нови "тарикатлъци". Купуват кола от Япония буквално за без пари. Някой ги вкарват през Англия, защото дори и там с комисионната на английските търговци пак са евтини, те всъщност си идват от Япония с кораби.

Срещу няколко хиляди йени обръщат воланите и таблата още в Япония и продават на 200-300% печалба. Там си ги правят буквално, като от завода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че като цяло и двата посочени автомобила не струват? И все пак кажете коя марка бихте избрали? Наистина ли за Кседоса би бил проблем набавянето на резервни части? Мислите ли, че Кседоса е по-здравия в случая? Моля дайте мнение защо бихте избрали единя или другия автомобил?

Благодаря за интереса и отделеното време.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо подобно. Маздата се поддържа съвсем като галанта.

Не е съвсем като Галанта .. :yes3: По скъпа е за поддръжка от Галанта, защото е по рядък модел и няма голямо предлагане на части...

окачването и е същото каго на галанта, но за нея няма Тайвански, Корейски и т.н... носачи а само японски, а секънд хендс почти няма..

Ако не дай си боже ти я чукнат и ти трябват части за челен удар, фаровете 2 употреба са 500 лв.бройката, а при един твой адаш 650 лв.... :D

Освен това, имат проблем с горенето на масло, който си остава и след основен ремонт, понеже няма предлагане на оригинални сегменти, а се слагат от Тойота, но не всички параметри им са еднакви и след ремонта продължава да погорява по малко масло..

Изобщо си е автогол тази кола, ако ти се падне някоя "читава", дето тепърва ти трябва да я вкараш в пътя...

За Галантите поне части втора употреба има бол... Така че Галант е по безболезненият избор.. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Да разбирам ли, че като цяло и двата посочени автомобила не струват?

 

Един мой познат - търговец на коли отговаря - Която марка си избереш! И двата са на старо, която е изхабена по-малко.

 

 

 

И все пак кажете коя марка бихте избрали? Наистина ли за Кседоса би бил проблем набавянето на резервни части?

 

Кседоса може и да има проблем с набавянето на части в нашия форум, но в Мазда клуба пък може да има колкото искаш части за нея и обратното. Принципно тя е по рядката кола в България. Винаги е било така.

За запознатите с японски автомобили веднага става ясно, че почти всички японски коли са еднакви.

Защо е така? Защото всичките им части са от няколко фирми под доставчици, които определят японските технологии в определен момент от производство. например 2001-ва година е модерно да се слага еди какво си окачване и няколко фирми производителки спазват тази тенденция. Хонда, Мицубиши и Мазда използват еднакво такова с малки различия в инженерно отношение. Всичко се доставя от Никей, Каяба (Токико) и Сенкей. Ел.системите са Дензо, Които, Тошиба и така се правят тези коли.

Разликата е във визията и в няколко други несъществени елемента, които както ти написах горе зависят от инженерните виждания. На мен например Маздата ми е неодобна и тясна седалката, много неудобни копчетата за управление на панела, на друг пък именно това му е супер удобно...

Всичко зависи от личния избор. И в двете коли ще налееш доста пари...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че като цяло и двата посочени автомобила не струват? И все пак кажете коя марка бихте избрали? Наистина ли за Кседоса би бил проблем набавянето на резервни части? Мислите ли, че Кседоса е по-здравия в случая? Моля дайте мнение защо бихте избрали единя или другия автомобил?

Благодаря за интереса и отделеното време.

Поздрави.

Точно посочените от теб автомобили не струват, но ти какво очакваш за тази цена? Иначе и двете марки са хубави, но колите, които си избрал са много изтормозени и ще трябва да налееш голяма сума пари, за да ги вкараш в изправност. Търси други екземпляри, но вдигни малко летвата с цената, или се спри на по-непретенциозен модел.

Успех в търсенето!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в мобиле-то колко обяви има за кседокс 9 и за галант и ще ти стане ясно за коя кола има повече части. Понеже съм притежател и на Мазда, често следя техния форум и да ти кажа честно досега не съм видял обява за продаване на кседокс на части.

(съвет)- или качи цената или смени модела на 626 или галант с по-малък мотор.

Редактирано от starshinata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в мобиле-то колко обяви има за кседокс 9 и за галант и ще ти стане ясно за коя кола има повече части. Понеже съм притежател и на Мазда, често следя техния форум и да ти кажа честно досега не съм видял обява за продаване на кседокс на части.

(съвет)- или качи цената или смени модела на 626 или галант с по-малък мотор.

А за технически проблеми на кседокс чел ли си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лятото на 2008-ма и аз се колебаех между Кседос 6 и 9, Галант и Мазда 626 последния модел преди Мазда 6. Щях да купя една перфектна 626 с борд. комп, климатроник, чудесен кожен салон, синя, лети джанти, втори комплект със зимни гуми..., но ми я взеха под носа и си навих на пръста Галант.

От кседос 9 се отказах по две причини - няма части и струват майка си и баща си, плюс това че нямаше да може да ми се затвори гаража. Малко дълъг ми идва.

За Кседос 6 - предложиха ми една чудесна с всички екстри плюс музика и перфектна кожа - също тъмно синя, без забележка, собственост на държащия представителство на Мазда в Австрия. Поне така ми казаха по телефона. Моите хора питали за 9 и онзи човек им предложил неговата. Само че я отказах - беше скъпа и на 197000 км. Опитваха да ме убедят че колата е слънце, но аз не и не. И пак проблема с намиране на части. Хайде за 6 ще се намери, но за 9 ще е трудно и скъпо. Поне аз с такова впечатление останах преди близо 2 години. Освен това тогава имаше акциз, а аз исках по-чевръста кола и не можах да си харесам двигателя при маздите, който е единствения избор - 2000 сс V6. 1.6 при 6-цата въобще не съм го и гледал.

Рядък модел кола не е практично решение, но пък и ширпотребата също не ме привлича, така с оглед набиращия популярност модел Галант реших, че това ще е следващата ми кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...