Премини към съдържание

Смяна на шарнири


Препоръчано мнение

Пускам тази тема защото през търсачката не намерих почти нищо.Може и да има,но не можах да намеря.СУМАТИ И РАЗБИРАЧИ я гледаха Каризмата /1,8 бензин 1997/ и никой не можа да ми каже пустите шарнири с нит ли на шлици ли или на незнам какво си са.Така,че ако някой може да ми помогне с компетентно мнение по въпроса ще съм му благодарен.Както нещо за смяната и нужен ли е регулаж на моста след това.

Благодаря.

Редактирано от pafkataaa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шарнирите са набити в носача.Доколкото си спомням преди трудно се намираха като отделна от носача част, но вече не е така.

Аз лично смених моите преди зимата.

Значи най лесно свалете носача (много е лесно), под гумения маншон на шарнира има една зегер шайба.

Махате я и шарнира се избива надолу НА ПРЕСА НЕ С ЧУК.

Проблемът е в това че след избиването на стария шарнир е възможно новия да не може да се набие добре, т.е да не влезе плътно.

Но това май зависи от майстора.

Който знае повече да каже от мен толкова.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, има написано по твоя въпрос за шарнирите. http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=11780&st=0&p=160499&hl=шарнирен%20болт&fromsearch=1entry160499

Ето и подробно за предното окачване. http://tranz.it/load.php?id=wo5INC8HPOdT5Isx504745

Редактирано от didov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пускам тази тема защото през търсачката не намерих почти нищо.Може и да има,но не можах да намеря.СУМАТИ И РАЗБИРАЧИ я гледаха Каризмата /1,8 бензин 1997/ и никой не можа да ми каже пустите шарнири с нит ли на шлици ли или на незнам какво си са.Така,че ако някой може да ми помогне с компетентно мнение по въпроса ще съм му благодарен.Както нещо за смяната и нужен ли е регулаж на моста след това.

Благодаря.

 

Трябва да е на шлици.

До Пламен Пенчев, срещу "Карпет" ходи ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както нещо за смяната и нужен ли е регулаж на моста след това.

Благодаря.

Реглаж не е нужен, защото няма как да го изместиш шарнира от леглото му...

Както ти казаха и колегите, той е със шлици и се набива в строго определен отвор в носача..

Обаче, понякога новите "истински" шарнири идват по хлабави от старите и за това не е лошо да го точковате на 3-4 места с СО апарат.. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги помагайте.Купих си шарнири на "555" като от Евро 05 бяха категорични че ще станат,но "греда"при тях нямат такъв шарнир,ако може някои да се ориентира по рама ето я:

XMCLNDA4AY029675.Колата е 2000г 1,9td

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте.Купих си шарнири на "555" като от Евро 05 бяха категорични че ще станат,но "греда"при тях нямат такъв шарнир,ако може някои да се ориентира по рама ето я:

XMCLNDA4AY029675.Колата е 2000г 1,9td

Аз колко пъти обяснявам да не се ходи и купува нищо от Евро, Косери и т.н. но..............твоите би трябвало да са по големи ,защото са ти дали до 99 година карзмата...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де но от къде тогава мога да ги намеря,майстора каза че моите завършвали като кормилен накрайник или нещо подобно(говоря наизуст),че май влизам в голям филм с тях

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз колко пъти обяснявам да не се ходи и купува нищо от Евро, Косери и т.н. но..............твоите би трябвало да са по големи ,защото са ти дали до 99 година карзмата...........

Тогава ако не си от София и не искаш да дадеш ХХХ лева за оригинален(цял) носач какво правиш?

Предполагам шарнира изглежда така:

http://www.autocarspare.com/skin/group/1402_control-arm.gif

Редактирано от XEN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Предполагам шарнира изглежда така:

http://www.autocarspare.com/skin/group/1402_control-arm.gif

Така изглежда шарнира на Мерцедес , неговият би трябвало да се набива в носача ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Kurt изтървал си една буква в номера на рамата си. Я погледни за да не се дават предположения. Тя че не е 2000г е ясно, ама все пак.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поправка,извинявам се: XMCLNDA4AYFO29675

XEN: Не съм сигурен за шарнира,лично още не съм го виждал,колата ми е на майстор а аз бачкам извън града така че не мога да отговоря категорично.

На всички места където съм звънял за тая рама ми дават само носачи,шарнири няма,като има 2 варианта:1) цена 180-200лв.

2) цена 450-500лв.

Кой какъв и от къде не знам, не съм запознат.Как да дам за 2 носача почти 20% от цената на колата ми,като от различни места различни приказки.Направо не знам какво да правя.

Които може да даде съвет на драго сърце го слушам.

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ще ти пратя едно лично, да се обадиш на човек във Варна. Аз взимам шарнири от него, ще останеш доволен и от цената и от качеството.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НА хора като XEN мога да кажа само едно голямо благодаря за голямата помощ,лично аз за пръв път виждам такова закрепване,не че съм вещ в тая област но си имам някаква представа от механика,но такова чудо....

Не мога да ви пратя снимка но XEN със сигурност може.На фирмата SIDEM е и не знак колко ще издържи,но не ми беше трудно да реша между болт за 30лв и носач за 300лв

Поздрави на всички .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ще ти пратя едно лично, да се обадиш на човек във Варна. Аз взимам шарнири от него, ще останеш доволен и от цената и от качеството.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не ми е проблем да ги взема от където и да е ,проблем ми е че във Варна няма никакви за модела след 2000г.

Благодаря за телефона ,все пак ще му звънна да видя кво може да намери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е проблем да ги взема от където и да е ,проблем ми е че във Варна няма никакви за модела след 2000г.

Благодаря за телефона ,все пак ще му звънна да видя кво може да намери.

 

 

Ами във връзка с това да кажа че пак е объркан номера на рамата. Ама вече се сетих че на вместо О е 0(нула). Та автомобила е началото на 99год, шарнира си е съвсем стандартен и го има във почти всеки магазин. Какво са ти наговорили маисторите е без голямо значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Това е сайта на дистрибутора в България: http://www.elinexltd.eu/index.htm Уж частите с тази марка се водят чешки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...