Премини към съдържание

Избор на предни накладки


Plam

Препоръчано мнение

Привет колеги. Първо моля да ме извините, че се налага заради мое дерзание да правя цяла тема, ако има нещо нередно извинявам се.

 

Става на въпрос за предни накладки за моята кола. Понеже ползвам добра отстъпка от Евро 07, можете ли да ми кажете за моята кола какви накладки трябва да взема. Защото преди няколко седмици пак ходих, но били два вида и така и не ми дадоха за моя модел, трябвало да отида със старата накладка и да сравняваме. Но на мен това ми е невъзможно на този етап, защото майстора на колата, на когото съм се доверил е в Троян, а аз постоянно съм на път с нея. Искаше ми се утре вече да приключа с тази покупка. Но не знам за моята кола какви предни накладки се дават.

Колата е Mitsubishi Carisma 1.8 16v 116hp произвдств - 1996год. Моля ако някой може да ми помогне със съвет да го направи. Благодаря ви предварително!

Редактирано от Plam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай първите две колони и си избери...

Или слагаш ВИН-а ТУК и търсиш.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Да не стане така, да ти пробутат от /Евро-07/ някоя марка накладки, и после да се чудиш защо си "музикален" при спирането! Те, гледат да си разтикат стоката. Аз си сложих Кашияма - Японски, и са добри. Доволен съм, няма свирене. Добри отзиви има и за Акебоно. Така, че търси добри марки, и недей гледа отстъпката. :)

Редактирано от didov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ползвам добра отстъпка от Евро 07,

 

Аз от тези вече и пера за чистачките не бих си взел..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от тези вече и пера за чистачките не бих си взел..

Не, че ги защитавам, но до сега кавото съм взел съм нямал оплаквания. А то бая части за толкова години съм си взел от тях. И не отстъпката е решаваща при една покупка, но така и така я имам, пък и да си призная не съм петролен магнат за да имам широк джоб и да не ми пречи на кого какви пари за каквото и да е ще дам. Благодаря ви за отзивите колеги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, че ги защитавам, но до сега кавото съм взел съм нямал оплаквания. А то бая части за толкова години съм си взел от тях. И не отстъпката е решаваща при една покупка, но така и така я имам, пък и да си призная не съм петролен магнат за да имам широк джоб и да не ми пречи на кого какви пари за каквото и да е ще дам. Благодаря ви за отзивите колеги.

Коолега преди 2год.на моето митсу му сложих на"WOOKING" и съм доволен,и не бяха скъпи,купих ги от КОСЕР.Но наистина са 2 вида накладките,и аз първият път съм взел другите че после ходих даги сменям.Успех...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

пък и да си призная не съм петролен магнат за да имам широк джоб и да не ми пречи на кого какви пари за каквото и да е ще дам.

И аз не съм магнат и точно за това, повече нищо от тях..

Есента си взех предни дискове и сега трябва да търся други...За 2000 км. се напукаха като пресъхнала нива... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само с Textar карам аз моята Carisma.

С такива дойде нова от магазина и с такива си я карам и до момента.

Супер доволен съм от шум, спиране и тн. Дискове смених на 90000км, накладки сменям на около 30000 км - спирачката не я жаля никак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата по-горе беше писал, кашияма или акебоно, макар и за двете да се вихреха спорове, други добри накладки за които може да се огледаш са феродо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Каризма не криви толкова много дисковете, така че каквито си вземеш от горе посочените фирми няма да сгрешиш. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях със Акебоно,много добре си спираше,но са си малко "музикални".Феродо премиер ми препоръчаха,но не знам те как са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Аз също трябва да сменям предни накладки или поне така мисля.Преди да са загрени спирачките ми доста скрибуцат като спирам.

 

Какато и да е де имам приятел в бош-какво бихте казали за техните накладки и ако може да ме ориентирате като цена какво би трябвало да си приготвя за нещо добро.

 

мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img37.imageshack.us/i/05032010k.jpg/ Тези са старите бяха по-добри,ако знаете какви са пишете ще съм ви благодарен. Вече 30000 карам кашияма предни без проблеми и разни звуци Редактирано от petar.bartov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега да ти споделя и моето мнение. Аз карам с AKEBONO, предните не ги знам, от тези съм доволен че са от мек матеирал и спират добре, но са малко музикални както се изразяват някои колеги, което е дразнещо в определени моменти, ама ако ти е силна музиката...тва в кръга на шегата. Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега да ти споделя и моето мнение. Аз карам с AKEBONO, предните не ги знам, от тези съм доволен че са от мек матеирал и спират добре, но са малко музикални както се изразяват някои колеги, което е дразнещо в определени моменти, ама ако ти е силна музиката...тва в кръга на шегата. Успех

 

Колега темата е за предни накладки. Ти дори не знаеш твоите какви са  ,предните  де както пишеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img37.imageshack.us/i/05032010k.jpg/ Тези са старите бяха по-добри,ако знаете какви са пишете ще съм ви благодарен. Вече 30000 карам кашияма предни без проблеми и разни звуци

Да те попитам! Какъв ти е критерият за по-добри от "Кашияма" По какво ги сравняваш?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img37.imageshack.us/i/05032010k.jpg/ Тези са старите бяха по-добри,ако знаете какви са пишете ще съм ви благодарен. Вече 30000 карам кашияма предни без проблеми и разни звуци

 

NISSIN ? А щом Кашиямата е без проблеми, защо ще я сменяш ?

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега темата е за предни накладки. Ти дори не знаеш твоите какви са  ,предните  де както пишеш.

Колега не си знам старите с които купих колата, но те бяха за смяна и веднага си купих AKEBONO за отпред, а отзад съм с барабани, незнам кое не ти стана ясно? Или кое незнам аз

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ам за моита каризма излиза това по номера от детали.ру а колата е 1.9тд 96г. и аз съм се засили да сменявам накладките и дисковете че вече си им е време :icon_censored:

понеже старите дискове са напукани и изядоха последните накладки за десетина хиляди а бяха кашиама даже :icon_hmm:

Сега ми предложиха доста прилични цени за Pagit дискове и накладки и сигурно такива ще слагам.

А от еврото иначе феродо не звучи зле само, че шанса да са нормални е много малак.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

NISSIN ? А щом Кашиямата е без проблеми, защо ще я сменяш ?

Здравейте колеги. Ще си сменям накладките защото са си за смяна ,а не защото са кашияама и пак такива ще сложа Благодаря за отговорите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Днес осъществих бленуваната смяна на предните си накладки. Купих си за 44лв. марката е - Nippon произв. Tokyo/ Japan уж!

Най- странното при мен беше, че дясна накладка си беше за смяна, а лявата си беше почти като нова. Или иначе казано, проверете си апаратчетата за хода на накладките, ако съм се изразил правилно. Защото при това апаратче на лявото колело беше заклинило и дефакто съм спирал с половината от възможностите на лява спирачка, дали е имало и толкова предвид състоянието на старите вече накладки.

Чувам от доста места, че има хора, които сами си сменят накладките, било фасулска работа. Не споря, че е нещо кой знае колко трудно, но според мен е най- добре да се отиде на сервиз където оторизирани лица ще се погрижат за вашата сигурност. Спестените пари сега, могат да ви навлекат необратими главоболия.

На добър път на всички и благодаря ви за съветите! Надявам се темата да е била полезна и за други колеги от форума!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

NIPPON нямаха ли нещо общо с Хитачи? Или е само в електрониката? А за сервиза съм съгласен, принципно. Според мен, никой няма да обслужи колата ми така, както бих го направил аз - ако ми е във възможностите разбира се. Иначе - честито :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

но според мен е най- добре да се отиде на сервиз където оторизирани лица ще се погрижат за вашата сигурност.

 

По-скоро в оторизиран сервиз, а не сервиз със оторизирани от сервиза лица, имам в предвид некадърници. Из тукашните сервизи ако се счупи нещо по-добре сам да го правя, като ги знам как работят и че може да потрошат още нещо.

 

Въпроса е какви накладки (предни и задни) да взимам - Akebono или да събирам пари за ОЕМ. В една друга тема се обсъжда, че OEM накладките са доста по-добри и си заслужават парите.

Имам още няколко въпроса - предните дискове колко милиметра е минимума? (18 ли?) В момента моите са на 21 с лек ръб по края. Колко е дебелината на новите дискове? Също така има ли някой колега с барабани на задните спирачки, който да ги е боядисал прахово, да сподели дали си заслужава начинанието?

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дебелината на новите би трябвало да е 24 мм. А за праховото боядисване не знам, но аз моите ги боядисах доста прахово /с телената четка много прах се вдигна/ и засега не са мръднали, та предполагам, че няма смисъл да си играя за повече.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре и не ръждясват ли? Последния път изхабих към половин кило преобразувател, след като свърших с четката после боядисах с термоустойчива боя с тефлон (уж до 1150 градуса :D ) и термоустойчив лак отгоре. Всичко това издържа 1-2 месеца след настъпването на зимата и пак избиха ръжди. Като им сменям накладките, стига да намеря прахово ги минавам на струг и да се надявам че ще се реши проблема.

Всъщност колко трябва да е максималното спирачно усилие на предната и задната ос?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...