Премини към съдържание

Проблеми със скоростната кутия


angelvarna

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги! от известно време включването на задна скорост ми създава проблеми. Колата тръгва напред, вместо назад. Често се налага да дърпам ръчната ако съм спрял на една боя разстояние. Проблемът се задълбочава. Притеснен съм, че проблемът може да е сериозен. Ако сте патили вече от френсктата скоростна кутия - пишете. И не идвайте във Варна, защото е много разбита. Моята Каризма е 1.6 с двигател GLX

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в някой сервиз за френски коли да сменят втулките под лоста, да го регулират или лосотовата система отдолу. Това е основния проблем. Ако отидеш при някой разбирач ще почне да ти разправя разни врели некипели даже ако има може и нова кутия да ти пробута.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само това ли е? Сякаш не звучи толкова страшно. Дали става бързо или трябва да си търси временно автомобил за придвижване.Че съм много зависим от колата. Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами повечето случаи е само това. Предполагам няколко часа максимум ще е ремонта. Имаше теми за това, позлвай търсачката. Даже имаше колега, които си е направил брозови втуки при стругар.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав,при мен трудно ми влизаше първата скорост

смених си втулките и всичко е наред :icon_thumbup:

Нека ти прегледат скоростната кутия от течове !

Често се случва да има посинели кутии от липста на масло.

По точно при рената,но то си е същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Името и колата ми се струват странно познати- ако не се лъжа :icon_hmm:

Адаш, ако си ти, казах ти още лятото- става дума за две пластмасови втулки на лоста. Струват няколко лева и се сменят бързо. Кутията е Рено, така че и там можеш да търсиш. За теч на масло не знам. Гледал съм, я но минаха 6 месеца.

Редактирано от smallbug
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Аз имах същия проблем със скоростната кутия. Сложиха ми бронзова втулка и всичко е ок.В с. Здравец има един монтьор - Гошо, направи ми го за 2 часа, но си носех втулката - той ми каза каква да ми я направят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Ставам фен във форума

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Ставам фен във форума

Имах си хас да не станеш :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Вземи поне да си сложиш един аватар с колата, че да си я гледам от време на време. Мойта снимка вече колко време не е актуална :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами повечето случаи е само това. Предполагам няколко часа максимум ще е ремонта. Имаше теми за това, позлвай търсачката. Даже имаше колега, които си е направил брозови втуки при стругар.

Не е много препоръчително да се поставят бронзови втулки! Тефлоновите втулки, понасят "мекият" удар от превключването на скоростите. И затова се износват, иначе усилието отива директно върху ябълковидното зацепване на скоростната кутия, а то не е изработено от твърд материал. После от там започва да сълзи масло. Ама ние нали искаме да е здраво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че на тия френските, ако ги превключва с удар са много зле нещата.

 

Ето я и темата: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=13294&view=&hl=%E1%F0%EE%ED%E7%EE%E2%E8&fromsearch=1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!

 

Един познат си купи Каризма седан-2003 г. с двигател 1.3,проблемът му е (както ми го обяснява той,намира се в Кипър),че когато колата се движи на скорост,при подаване и отнемане на газта скоростният му лост се "разхождал" по 3-4 см. А когато включел на пета се чувало виене,докато е в движение.Иска ми някакъв съвет и аз естествено няма към кого друг да се обърна освен към вас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех че има такава Каризма но явно в Кипър заради волана избора е по-голям. Кажи на приятеля си че 99% е лагер на първичния вал на скоростите, съвсем стандартно за Митсубиши ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на пета няма как да е тоя лагер, на другите ще вие по-силно. За разходката да провери тампоните на двигателя/кутията как са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте колеги и аз ще се включа в тази тема с едно питане. При мен проблема е при включване на първа често влиза на трета предполагам че става въпрос за същите втулки. Колата е каризма турбодизел 1997г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз ще се включа в тази тема с едно питане. При мен проблема е при включване на първа често влиза на трета предполагам че става въпрос за същите втулки. Колата е каризма турбодизел 1997г.

 

И при мен беше така първа влизаше доста трудно ... след смяната на втулките с месигови такива от колегата Данчо :drinks: изчезнаха проблемите

може и да не слагаш точно месингови само че палсмасовите се сменяват по често..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

До преди около седмица и аз имах проблем с включването на задна предавка. След дълго ходене и търсене на втулки в магазините се озовах при един стругар, който за 15 минути ми направи аналогови на оригиналните / също пластмасови /. Сега положението е съвсем различно а и монтажа ми отне около 10 минути.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Направо ви завиждам! Нито в магазините намирам комплекта с втулките,нито стругар се хваща да го прави! Егати каръка! ... Темата е прекратена,ама ако някой случайно прочете и знае откъде да си грабна спасителния пояс,нека да ме светне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на Данчо да те упъти, къде се намира стругара направил втулките..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо ви завиждам! Нито в магазините намирам комплекта с втулките,нито стругар се хваща да го прави! Егати каръка! ...

И тези стругари не може да ги разбере човек...Когато нямат работа, правят и панти за врати за някакви жълти стотинки :lol: а като имат работа, се правят на велики и не им се занимава с някакви си втулки..

Утре ще ходя до Пловдив за едни чаркове и ше мина да ти взема едни втулки (10-12 лв. мисля беше комплекта за цялата щанга ) и тези за избирача на скоростите и задните (под скоростният лост) ..

Пък до тогава ако си намериш, ще останат за някой друг колега ..Каризми бол, с разбити втулки ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тези стругари не може да ги разбере човек...Когато нямат работа, правят и панти за врати за някакви жълти стотинки :lol: а като имат работа, се правят на велики и не им се занимава с някакви си втулки..

Утре ще ходя до Пловдив за едни чаркове и ше мина да ти взема едни втулки (10-12 лв. мисля беше комплекта за цялата щанга ) и тези за избирача на скоростите и задните (под скоростният лост) ..

Пък до тогава ако си намериш, ще останат за някой друг колега ..Каризми бол, с разбити втулки ..:D

Много съм ти признателен за жеста! 02/8510125 ми е телефона.Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,чакам те с "разбити втулки"! :D !!! Хващам се за теб и те очаквам!

Така, понеже в магазина са останали само задните (тези под ск. лост), а те са с по голям размер, от понеделник започвам серийно производство на предните..:D

Имам такава каризма при мен, свалил съм размерите на оригиналните, пластмаса съм намерил (пак черна като оригиналната B)) само трябва да си починат събота и неделя стругарите и в понеделник ги качваме на поточната линия ...:lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Да се наредя и аз на опашката тогава,че в РАТОЛА ПЛОВДИВ миналата година за два месеца ми намериха само ябълковидното лагерче!!!!!!!!!!!Ако се правят втулки и има възможност ,моля и един комплект и за мен :rolleyes: .Стамболийски ми е близо и не е проблем да отскоча,макар че вече свикнах с пета най-вече,не съм се отказал да ги сменя!!!!!!!!Просто се оказа проблем да ги намеря!!!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.Стамболийски ми е близо и не е проблем да отскоча,

Ми к"во чакаш :icon_hmm: идвай да си вземеш втулките, вече са готови ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...