Премини към съдържание

Как да си свалим правия и кривия носач.


Препоръчано мнение

......................ако я караш по пътищата в ЕС ,тогава да............изкарват доста, но ако караш колата в София................... :icon_blush: Бях сложил на моята оригинални прави носачи от Ратола ,изкараха 40 000км. ...............

Колко струват в Ратола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Което какво значи-само нови да си ги купуваме,а не да се прави ганьовска работа,че като ви слушам започвам да полудявам. Карайте Голф или Опел Кадет, като искате евтини части тогава.Ако си пазиш колата ще си добре, ама не да караш до последно,да се е раздрънчала цялата,смениш едното нещо и викаш: "Бре много се чупят тия японските бе,а колко са им скъпи частите пък ...".Купувайте си само нови оригинални прави носачи,а кривия като нямате толкова пари си го рециклирайте.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Което какво значи-само нови да си ги купуваме,а не да се прави ганьовска работа,че като ви слушам започвам да полудявам. Карайте Голф или Опел Кадет, като искате евтини части тогава.Ако си пазиш колата ще си добре, ама не да караш до последно,да се е раздрънчала цялата,смениш едното нещо и викаш: "Бре много се чупят тия японските бе,а колко са им скъпи частите пък ...".Купувайте си само нови оригинални прави носачи,а кривия като нямате толкова пари си го рециклирайте.

Прав си, но тук стигнахме до извода че дали ще са нови и оригинални или ще са рециклирани - все тая.............в БГ пътищата ни са като на Европа от средновековието.............В момента съм с моите си носачи - тези ,които си ги вкарвам аз и за 15 000км. нямат ядове, да видим докъде ще стигнат..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но тук стигнахме до извода че дали ще са нови и оригинални или ще са рециклирани - все тая.............

 

Кои сте вие, които сте стигнали до този извод? Досега не видях някой да се е съгласил с това мнение.

Твърдо съм против тези "конструкторски" решения. Това е голям риск, защото един може да ги рециклира добре, а друг може да си спести нещо, което след това да се окаже фатално. Не на последно място е стареенето на материала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кои сте вие, които сте стигнали до този извод? Досега не видях някой да се е съгласил с това мнение.

Твърдо съм против тези "конструкторски" решения. Това е голям риск, защото един може да ги рециклира добре, а друг може да си спести нещо, което след това да се окаже фатално. Не на последно място е стареенето на материала.

Естествено че поемаш риск, но когато рециклирането се прави от изпитан човек и технология, тогава риска е по малък..........освен това,не съм казал че рециклираните неща са по здрави от новите оригинални, но наблюденията ми показват че в БГ пазара е пълен с боклуци и те издържат много по малко от оригиналните,и горе долу колкото рециклираните, но риска все пак си оставя............

И никъде не виждам "конструкторски " решения в случая,за да има такова, значи да има промяна на конструкцията , а то такова няма.............има възтановяване на детайли............

И сега ще ви кажа аз какво мисля............правите носачи - задължително нови................кривите, предвид "носенето" и цената им, може и рециклирани............

А това ,че ти си против тези неща, запази ги само за себе си, едно е да си човъркаш твоята кола и по нея да стигаш до някакъв извод, друго е изводите да ги правиш на базата на стотици ,че и хиляди коли.............

С това пак повтарям, не подкрепям рециклирането...........а правя сравнение спрямо новите, продавани по Симеон.........виж, друго си е оригинални ,но там не всеки може да си позволи...........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те колеги

Може и да глупаво но реших да на снимам как се свалят правия и кривия носач на галант.

..................................................................................

Благодаря ти за изчерпателната тема, но къде и как се рециклират шарнирите? Ако може телефонче или адрес ще ти бъда много благодарен. Мерси предварително.

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Колеги за да не пиша нова тема реших да драсна тук.Искам да запитам каква е цената на нов крив носач?Понеже сега си купих правия но при опита да сложа правия установих,че и кривия е за смяна и прекратих ремонта.Колата е E52A

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за да не пиша нова тема реших да драсна тук.Искам да запитам каква е цената на нов крив носач?Понеже сега си купих правия но при опита да сложа правия установих,че и кривия е за смяна и прекратих ремонта.Колата е E52A

Кривия носач спокойно можеш да го рециклираш...Иначе цената му е 200+...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кривия носач спокойно можеш да го рециклираш...Иначе цената му е 200+...

 

Това добре но аз съм от Велико Търново и тук незнам да правят такива интервенции :).Проблем ли ще е ако го пратя на някой колега да го даде за обработка и какво време ще отнеме?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това добре но аз съм от Велико Търново и тук незнам да правят такива интервенции :).Проблем ли ще е ако го пратя на някой колега да го даде за обработка и какво време ще отнеме?

Няма начин да не рециклират някъде в Търново...Ако няма къде,можеш да ми го пратиш.Рециклирането е 1-2 часа, но не знам с куриерите колко ще се бави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чух, че в Шумен имало стругар, който рециклира, но не знам къде точно.

 

Божо,разбери как се казва да не само да псувате после,че има едни за които важи лафа: "Казвам ти майсторе,защото не ти знам името,а като ти видях майсторълка ....." .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей тук намерих някаква информация - до Примекс се намирал.

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=31817&page=2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви споделя че си рециклирах кривия носач във Варна и след като пропътувах 1500км утре ще отида и с кеф ще го изхвърля и ще си купя нов. Като започна едно пукане и тракане от въпросния носач на моменти се чудех дали няма да ми падне гумата. Може би в София ги правят добре, но моята поука е че новото си е ново.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви споделя че си рециклирах кривия носач във Варна и след като пропътувах 1500км утре ще отида и с кеф ще го изхвърля и ще си купя нов. Като започна едно пукане и тракане от въпросния носач на моменти се чудех дали няма да ми падне гумата. Може би в София ги правят добре, но моята поука е че новото си е ново.

Това е положението с провинцията ...........тук поне изкарват5 в 90% от случаите около 30-50 хил. км.Останалите 10% са случаи на "дефектно рециклиране" .......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, някой може ли да ми каже: този шарнир http://img834.imageshack.us/i/123sw.jpg/ (на снимката) подлежи ли на смяна или е заедно с носача? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да ми каже: този шарнир http://img834.imageshack.us/i/123sw.jpg/ (на снимката) подлежи ли на смяна или е заедно с носача? :icon_hmm:

 

Вожде, аз само този не съм сменил.. някой спомена, че може отделно, но не съм сигурен.. трябва да погледна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да ми каже: този шарнир http://img834.imageshack.us/i/123sw.jpg/ (на снимката) подлежи ли на смяна или е заедно с носача? :icon_hmm:

Заедно с носача е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде бе...Сменяем е, застопорява се със зегерка. :)

Пепи, за кой модел Галант говориш? Защото Atila пита за ЕА5А...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, за кой модел Галант говориш? Защото Atila пита за ЕА5А...

Че то има ли разлика между моя и неговия носач? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да ми каже: този шарнир http://img834.imageshack.us/i/123sw.jpg/ (на снимката) подлежи ли на смяна или е заедно с носача? :icon_hmm:

Сменя се само той, дават го отделно от носача ........има зегерка, която го държи,но аз не разчитам само на нея и си го парвам на 2-3 места ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...