Премини към съдържание

До гуша ми дойде от шофьори


valboss

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, :mitsu-smiley:

 

Какво да кажа аз като преди 2 месеца си паркирам колата и отивам в офиса. След 2 часа ми се обажда колега от форума и ме вика, че са ми ударили колата. Отивам и какво да видя, единият не спрял на стоп а другия карал с "200" (с голф 5), удрят се двамата и се блъскат в моята Каризма. Имам каско и пари не съм дал 1 лев, но от този удар колата не е същата. "Добрите мйстори" смениха калника и луфта да не казвам какъв е. Боята нищо общо с реалната, а за блясък и дума не може да става. А за това че 2 месеца съм бил без кола пак да не говорим.

 

2 месеца преди тази случка пък някой беше решил да се разходи върху колата ми и в резултат на това тавана и предния капак малко се бяха огънали и като попаднах пак на "майстор" близо 3 месеца без кола. За качеството на боядисването пак няма да говоря, защото няма да ми стигне нощта да пиша.

 

Трябва да има справедливост и наказания, колкото и да са тенекии ти влагаш време, нерви (много) и пари.А накрая и колата не си я харесваш и не ти е кеф да я караш заради идиоти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колега lancer j , не съм сигурен ,че в 99% от случаите каското покрива щетите. Колкото и малко да съм се сблъсквал с проблема , толкова пъти са ме прецаквали с парите (при пълно каско) Така е и с брат ми и с някои други приятели. Мове би ние сме от този 1% ,но не мислч :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и по-лоши случаи. Приятел си оставил Опел-а пред блока и...

http://img442.imageshack.us/img442/4947/foto0226.jpg

Ударът е бил в предницата, но имало кола паркирана зад неговата и...

 

http://img37.imageshack.us/img37/5629/foto0228r.jpg

 

Но в крайна сметка, пострадалия и виновника се разделиха с усмивка на лицето. Застрахователите да му мислят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ако ми позволите и аз да се включа по темата за "пълното автокаско".Моята случка е по-стара от 11.01.2008г. и се реализира на 60км. на магистрала Тракия посока София-Ст.Загора,както се движехме в лявата лента един"отличник шофьор" :drag: реши че трябва да изпревари без да си даде мигача и резултата беше цялата лява половина на колата остъргана на мантинелите+провиснала шофьорска врата.След направен протокол от КАТ за инцидента(ПТП на паркинг :icon_n_blusha: ),колата постъпи в сервиз и щетата беше отстранена-до тук ДОБРЕ!!!

1 седмица след като колата е излязла от сервиза,един ден намирам драскотина от ключ на задна лява врата,а на следващия ден заден десен калник и броня охлузени.Отново протоколи(2 броя)от застрахователите и ОТНОВО в сервиза..... :icon_clap: на майсторите,колата стана като нова :bowi:

И ето тук се намесиха ЗАСТРАХОВАТЕЛИТЕ 2 месеца преди да изтече "пълнотоавтокаско" ми пратиха писмо че прекратяват полицата едностранно от тяхна страна.Тъй като аз не бях в БГ. тогава брат ми отиде до офиса на компанията застраховала колата(а тя е УНИКА) и е поискал някакво обяснение за този техен акт.От компанията му казали тъй като щетите по колата надхвърляли общата стойност на сумата платена за полицата ,по еди какъв си член(който не е посочен в договора за каско) на компанията ТЕ имали право да направят така.Резултата не закъсня одрана задна броня във Варна :icon_censored:

Така че колеги преценете си много внимателно къде да е каското.

А за УНИКА мога да кажа с ГОРДОСТ че загубиха един редовен клиент,това ми беше 3-та кола застрахована при тях до тази случка :bej:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега dyff това нещо го има при почти всички застрахователи, нищо че никой не го споменава. Иначе аз съм бил застрахован при Уника и съм много доволен от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От няколкото "ситни текста" на застраховки, които съм преглеждал и аз съм го забелязал това. Или имат право да прекратят или престават да плащат 100% от щетите. Това ще да има нещо общо с факта, че май никоя компания не взима предвид колко рисков шофьор си като сключва застраховката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега lancer j , не съм сигурен ,че в 99% от случаите каското покрива щетите. Колкото и малко да съм се сблъсквал с проблема , толкова пъти са ме прецаквали с парите (при пълно каско) Така е и с брат ми и с някои други приятели. Мове би ние сме от този 1% ,но не мислч :)

Иво имал съм около 15 коли и на всички правя каско в Булинс и пак ти казвам никога не съм имал проблеми с плащането и оценяването на щетите.Много е важно на каква стойност застраховат колата,но имат един праг под 5000 лв. при който почват да се заяждат.Ако завеждаш много щети много ясно че няма да ти изплатят цялата кола.Ако каското ти е над 7000 лв. може да я вкараш в техен сервиз и те да си се оправят,но след като си я вземеш е хубаво да я дозастраховаш за да ти важи пълната премия.При другите застрахователи освен Армеец нямам идея как е,Lancera ми е застрахован в Армеец и добри съседи ми честитиха за новата кола с пирон по капака и калника,с възлагателно писмо в БС и я боядисаха без проблеми

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

lancer j , сигурно си прав - аз не съм искал да се заяждам , просто си споделих мнението (от наблюденията си)

 

Миналата година си бях застраховал Каризмата в ЕвроИнс на стойност 10170лв (толкова я уцениха) До сега никога съм нямал произшествия и по принцип тези контакти (със застрахователи) са ми малко чужди - но ми се наложи , като ми разбиха колата (ключалка и странично малко прозорче) За тези щети + боядисване малко на задна броня (някой се бе остъргал малко в нея) ми дадоха 270лв и нямах право на сервиз. Мисля , че не е справедливо.

 

Тази година си застраховах колата в Армеец (приятели ме посъветваха) Дано не ми се наложи да разбирам колко са коректни :)

 

П.П. Иначе за нови коли съм съгласен на 100% - на Аутлендъра на баща ми (2008г.) му смениха целото странично огледало , заради малко одрасконо и отчупено от него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

lancer j , сигурно си прав - аз не съм искал да се заяждам , просто си споделих мнението (от наблюденията си)

 

Миналата година си бях застраховал Каризмата в ЕвроИнс на стойност 10170лв (толкова я уцениха) До сега никога съм нямал произшествия и по принцип тези контакти (със застрахователи) са ми малко чужди - но ми се наложи , като ми разбиха колата (ключалка и странично малко прозорче) За тези щети + боядисване малко на задна броня (някой се бе остъргал малко в нея) ми дадоха 270лв и нямах право на сервиз. Мисля , че не е справедливо.

 

Тази година си застраховах колата в Армеец (приятели ме посъветваха) Дано не ми се наложи да разбирам колко са коректни :)

 

П.П. Иначе за нови коли съм съгласен на 100% - на Аутлендъра на баща ми (2008г.) му смениха целото странично огледало , заради малко одрасконо и отчупено от него.

Иво не съм си и мислил ,че се заяждаш нали за това е тоя форум е да споделяме мнения и ако можем да си помогнем с нещо един на друг.Иначе почти всички застрахователи са измамници нали тея компании са създадени да печелят пари,аз като имам проблем се обаждам на моя брокер и той ми задейства всичко(завежда щети,следи за час в сервиза или за пари)нали за това прибират %,но най важното е да ми обясни всичките им клопки и след това аз си преценявам какво да избера(дали валутно каско,на каква стойност да направя каско и т.н.)става въпрос за 10 годишна кола а за новата при Армеец е най-ниския % и излиза най-евтино

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Янко , ще се радвам , ако не е тайна , да споделиш и с нас малко от клопките на застрахователите. Мисля , че ще е интересно и на другите колеги. Аз наистина не съм се сблъсквал много с тези проблеми (и слава богу) и е хубаво да знам/знаеме някои пенизи ;)

 

А за Армеец - те наистина ми предложиха най-добри усливия и най-висока премия , както и доверен сервиз за кола 12.99г (другите само по експертна оценка)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първия номер е като се ходи да се маркира колата добре е да е мръсна,защото ако има драскотини по някой детайл и после имаш щета по него няма да ти изплатят боядисване,а само за изчукване или подмяна.Друг номер е да се направи валутно каско, излиза малко по-скъпо,но пък е по-добре като цяло.Никога не трябва да се иска изплащане на щета по експертна оценка,защото си съчиняват цени за части и труд по някаква тяхна схема.Задната страна на полицата по принцип има едни клаузи написани със ситен шрифт при които има клаузи от сорта(автомобил застрахован над 15000лв. трябва да се монтира 2ри имобилайзер против кражба безплатно монтиран от застрахователя ,при липса на такъв при кражба не искат да изплатят премията;такъв пример е един мой приятел на който му отказват премията защото липсва такъв имобилайзер за който никой не го е оведомил,че е задължителен)така ,че според мене брокерите които правят застраховките трябва да обясняват тези тънкости а не само да прибират комисионни.Пак казвам моят застр.брокер се занимава със всичко от завеждане на щети до запазване на час в сервиз или получаване на пари

П.П. при различните застрахователни компании условията са различни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всяко зло - за добро.....

 

Разрових се из мобиле-то и направо попаднах на находка - младеж в с. Мрамор с 3 Вагончета за части.... Голям пич, зарибих го да се включи тука, та да се помогне на космическите... Цените - перфектни!

 

Огледало - 40 лв,

Теглич - 50 лв

 

 

ИМАМ СИ ВЕЧЕ ТЕГЛИЧ! Пернишки парктроник, с други думи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Трябва да има една класация "най-големи" некадърници и "самоубийци" на пътя. По мое лично мнение : 1. Благоевград, 2. Перник , 3. Сф, 4. Враца, 5. Кюстендил, 6. Плевен, 7. Бургас ... Един път един пич с Галант щеше да ме отнесе на Шипченски проход :) т. че както казах не е майсторлъка да караш с 230 - то върви върви ама всеки може така ... За хвалене е колко години не си глобяван и дали всички точки ти стоят ;)

Аз мисля че Варна би трябвало да държат първенството!!няма такива малоумни шофьори!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И за мен деня започна със среща с некадърен шофьор :( . Който изпробва здравината на задната ми броня. Неспазвайки необходимата дистанция при зимни условия, ме използва като крайно средство за спиране. А в петък взех колата след ремон на задния ми калник. Той пострада при подобен инцидент на десен завой :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че Варна би трябвало да държат първенството!!няма такива малоумни шофьори!!

 

 

И аз така мисля.Градът се напълни с пишман шофьори от други градове и движението е ужасно.Едиснтвеното ми успокоение е ,че по празниците градът се орпазва драстично!!! :)

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля.Градът се напълни с пишман шофьори от други градове и движението е ужасно.Едиснтвеното ми успокоение е ,че по празниците градът се орпазва драстично!!! :)

Същото важи и за София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В събота както си стоях в колона и...бум отзад.Ауди А4,подхлъзнало се било,не знам какво.Щети по мен никакви...съвсем леко одраскана броня...КЪСМЕТ!А,пича с аудито едни молби само да не викаме КАТ.Контролни точки нямал,от книжката му зависела работата и такива разни.И аз добра душа чак и лек път му пожелавам.

Какво да се прави утре и на мен може да се случи. :icon_angel: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В събота както си стоях в колона и...бум отзад.Ауди А4,подхлъзнало се било,не знам какво.Щети по мен никакви...съвсем леко одраскана броня...КЪСМЕТ!А,пича с аудито едни молби само да не викаме КАТ.Контролни точки нямал,от книжката му зависела работата и такива разни.И аз добра душа чак и лек път му пожелавам.

Какво да се прави утре и на мен може да се случи. :icon_angel: .

Ти си направо :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Диритас само да ти кажа лично на тебе имам 35 000+ км с колело - не спирам да карам дори и в това време :) едни от най-пишман шофьорите в София сте именно вие от шопето ... нищо лично просто ти казвам какво виждам всеки божи ден ... само за миналата и тая седмица съм видял 8 катастрофи ... и основно виновния като излезе и заговори на "видел", "думнал" (с ударение на а), "направил"(с ударение на и) и регистрация СФ си правя извода кой НЕ може да кара :). Не че няма и пернишки тупани ... ама шопето са уникални ... за 5 години съм се нагледал на всякакви дебили ... дори и съм тупал на 2 3 пъти (като имаше опасност да ме ударят) ама какво да правиш - мисленето ни е такова, но извода е един за мен - едни от най-големите некадърници на пътя са шопето - тея дето говорят на "видел", "думнал" (с ударение на а), "направил"(с ударение на и) - пак казвам нищо лично

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А няма какво да ме съжаляваш !!! :) Като казвам от други градове нямам намерение да обиждам никого на тема градски селски.Имам в предвид ,че движението в малък град е коренно различно от това в голям град ,а Варна особенно лятото е лудница.Всеки ден ставам свидетел на неадекватни реакции на коли с чужда регистрация.На мен лично са ми изкачали в насрещното по булеварда автомобили,от най-лява лента завиват на дясно и много друго такива случки.Дано да си ме разбрал правилно сега, защото и аз като карах в Барселона бях по същият начин.Там колите са движат на поток и който не може да се справя го отнася (или майка му).Кой знае колко псувни съм тонесъл !!!:)Просто хората от по-малки градове им трябва повече време да свикнат с лудницата.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Диритас само да ти кажа лично на тебе имам 35 000+ км с колело - не спирам да карам дори и в това време :) едни от най-пишман шофьорите в София сте именно вие от шопето ... нищо лично просто ти казвам какво виждам всеки божи ден ... само за миналата и тая седмица съм видял 8 катастрофи ... и основно виновния като излезе и заговори на "видел", "думнал" (с ударение на а), "направил"(с ударение на и) и регистрация СФ си правя извода кой НЕ може да кара :). Не че няма и пернишки тупани ... ама шопето са уникални ... за 5 години съм се нагледал на всякакви дебили ... дори и съм тупал на 2 3 пъти (като имаше опасност да ме ударят) ама какво да правиш - мисленето ни е такова, но извода е един за мен - едни от най-големите некадърници на пътя са шопето - тея дето говорят на "видел", "думнал" (с ударение на а), "направил"(с ударение на и) - пак казвам нищо лично

А защо реши, че съм от шопето. Ами карай си колелото да си жив и здрав и още 50 000 км. да навъртиш :icon_thumbup:, на мен докторите не ми дават :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може повредата на нещо чуждо и скъпо, респективно твое, след което измъкването като п***ня в гащи да бъде възприемана за нещо нормално и естествено. И причината за това ли /примерно пиян мъж или мила женица с подаръчен комплект : книжка+кола/ да приемаме за нещо естествено и напълно в рамките на приличието и добрите нрави.

Вероятноста да не се случват такива работи е максимална ако просто си държиш колата в гаража,но няма как,трябва да се кара,а пътищата отесняха.

Лично аз от повече от година карам с ударена задна дясна врата,мислех да я правия,ама май свикнах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да допълня заглавието на темата - До гуша ми дойде от шофьори И ОТ ВАНДАЛИ!

Вчера през ноща са напраскали десните огледала на три автомобила пред блока. Включително моето.

................

Някъде нагоре в темата, един колега пишеше да не сме агресивни....

Е аз не съм/пък и съседите/, щото никой не е мернал изродчето/ата.

Но нощес, не знам дали ми вярвате - сънувах как се прибирам от някъде и виждам как чупят огледалата. Да ви кажа, чувствата които изпитах, докато си говорих силово с коп.лето/ата, по било то и на сън - ги сравнявам само с първият си еротичен сън.... Добре, че съм на четиридесет години, та нямаше и полюции....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Вижте ТОВА !!!

 

БЕСЕН СЪЪЪЪЪЪМ!!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...