Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Горивен филтър


faro

Препоръчано мнение

Здравейте !

От вчера и аз се сдобих със звездичка 1.3 мотор.Сега ми предстои смяна на консомативи.Въпроса ми може би е малко глупав , но не видях къде се намира горивния филър за да го сменя. Ще ви бъда много благодарен ако помогнете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е за 1.8 GDI.

 

http://img4.imageshack.us/img4/9140/0012424.gif

 

Филтъра е с номер 05210A

 

Предполагам за 1.3 е подобно но ако напишеш VIN мога да проверя на 100 %.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес ходих за подмяна на горивния филтър на 1.3,но в сервиза не можаха да го открият.Ако някой е сменял и знае къде е,нека сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че ще съм от тези без филтър.Проследих тръбичките от резервоара до двигателя-няма нищо монтирано на тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че ще съм от тези без филтър.Проследих тръбичките от резервоара до двигателя-няма нищо монтирано на тях.
Абе, вместо да предполагаш, да беше написал номера на рамата и ще се разсеят всякакви съмнения...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, вместо да предполагаш, да беше написал номера на рамата и ще се разсеят всякакви съмнения...

Много моля да ми кажете дали моята кола има.VIN:XMCLNDG1AXF053450. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много моля да ми кажете дали моята кола има.VIN:XMCLNDG1AXF053450. Благодаря предварително.
Епа нЕма...

Има само на бензиновата помпа в резервоара...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Епа нЕма...

Има само на бензиновата помпа в резервоара...

И как се постъпва в такъв случай? Просто си траеш или......? Още веднъж БЛАГОДАРЯ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят номер на рамата е същия.Ще се надявам да не попадам на калпав бензин или дюзите да са супер яки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят номер на рамата е същия.
Как същият бре ??? :wacko:

Да не карате с колегата един и същ автомобил... :D Всяка кола си има индивидуален номер на рамата....

Ако не карате една обща кола, твоят номер трябва да е друг...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мiro за моята кола ли се отнася? И ако да,къде се намира това чудо?
За твоята бре...

Нали ти казах, че имаш в резервоара , на сондата на бензиновата помпа е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За твоята бре...

Нали ти казах, че имаш в резервоара , на сондата на бензиновата помпа е...

А бе хора,като ви благодаря отново да смятам ли,че ще трябва да бъркаме в резервоара за да направим смяната?В такъв случай не е ли по- добре ...просто да си трая,като му дойде времето?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора,като ви благодаря отново да смятам ли,че ще трябва да бъркаме в резервоара за да направим смяната?
Ако ти отговоря на този въпрос, ще трябва за трети път да ти кажа че филтъра ти е в резервоара... :lol:

Така че няма начин да то смениш, без да бъркаш вътре...

Най добре изчакай, той сам ще ти напомни за себе си...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти отговоря на този въпрос, ще трябва за трети път да ти кажа че филтъра ти е в резервоара... :lol:

Така че няма начин да то смениш, без да бъркаш вътре...

Най добре изчакай, той сам ще ти напомни за себе си...

mario 64, благодарности за търпението,което прояви. Milen z на теб също за участието.Дано ми е писано да карам дълго без смяна. Пожелавам здраве и късмет!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Колега за моя модел спеис стар 1.8 ГДИ имали горивен филтър ? vin-XMCLNDG5AXF009682 ; благодаря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Горивния филтър на Mitsibishi Space Star 1.3 16V се намира в резервоара и е с оригинален номер MR911602. Имам го на марката JAPANPARTS и струва 39 лева за колеги от форума :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горивния филтър на Mitsibishi Space Star 1.3 16V се намира в резервоара и е с оригинален номер MR911602. Имам го на марката JAPANPARTS и струва 39 лева за колеги от форума :good:

 

Здравей, аз съм питал колегата Miroslav и той имаше любезността да ми каже, че филтъра наистина се намира в резервоара, но няма нищо общо като цена с тези, които се продават за 30-40 лв. Да не стане така, някой да го купи този за 39 лв и да цъфне с излишна част :icon_hmm:.

Ако наистина бе толкова, отдавна да съм го сменил. Предпочитам да отделя към 130 и да сложа оригинален, така и така се сменя веднъж за винаги.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Имам го на марката JAPANPARTS и струва 39 лева за колеги от форума :good:

 

Този пост е за раздела Купува-продава след като си заинтересована страна от продажбата, просто леко пусна по пързалката рекламата си...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този пост е за раздела Купува-продава след като си заинтересована страна от продажбата, просто леко пусна по пързалката рекламата си...

Нямам въобще намерение да се рекламирам Колега. Нямам намерение да печеля нито лев от тоя филтър просто споделям опита си е и се надявам информацията, която споделям да бъде помогне на някой колега, та нали за това е форума. :rolleyes:

 

Ето снимка на оригиналния филтър

http://www.reo.ru/catalog_photos/MR911602.jpg

 

Ето снимка и на филтъра на JAPANPARTS

http://art.rexbo.net/japanparts/jpg/500/fc-505s-1.jpg

Редактирано от exigo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Моят Vin e XMCLNDA2A1F001107,ако е възможно да ми кажете каде се намира моя филър ? Днес се помъчих да изкарам помпата на резервоара, но не успях да развия пластмасовия пръстен... съответно не успях да видя дали имам филтър там( този с номер MR911602). Ta въпросите са ми два- каде се намира моя горивен филтър и как да изкарам помпата( да развия черния пластмасов пръстен който я държи) ??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят Vin e XMCLNDA2A1F001107,ако е възможно да ми кажете каде се намира моя филър ? Днес се помъчих да изкарам помпата на резервоара, но не успях да развия пластмасовия пръстен... съответно не успях да видя дали имам филтър там( този с номер MR911602). Ta въпросите са ми два- каде се намира моя горивен филтър и как да изкарам помпата( да развия черния пластмасов пръстен който я държи) ??

.........1. около помпата е филтъра.......

....2.с чук и длето или по голяма отверка... то е с резба....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Искам да благодаря за добрите съвети!

Имам SPACE STAR 1.9 DID 102к.с., чудна ми е. :)

Преди месец и половина започна да и гасне двигателя влизайки в резерва, като сипвах гориво беше ОК.

Днес смених горивния филтър и се престраших да отворя и филтъра в резервоара.

Това което беше полепнало върху металната решетка беше ужасно на вид, но вече всичко е изчистено.

Това което ме учуди после е това което започна да отчита разходомера, от 15 до 25 литра в час. Радиото ми не е оригитално на Мицубиши.

Въпросът ми е това нормално ли е? Ще се урегулира ли от само себе си или трябва да ходя на диагностика?

 

Благодаря Ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Благодаря :) Аз иначи мислех нещо като скоба да си правя за отварянето на помпата,че такава бях гледал някъде из нета .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...