Премини към съдържание

Colt 5 4g92 какъв акумулатор


kalio088

Препоръчано мнение

Преди седмица ми издъхна акумулаторчето MONBAT и направо го засилих в единия край на гаража. Сега съм с една Варта която ми помага докато си взема друг. Та искам да ви попитам знаете ли колко макс ампераж трябва да му се сложи на тоз мотор. Не помня колко беше предния, а и на него не пише (явно по хартиите нещо е пишело ама са заминали) Принципно съм набелязал един EXIDE 60ампера и 600 стартов ток. Дали няма да му е голям на това Колтче

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Представи си един басейн 2 на 2 метра. Взимаш от него две кофи вода, после го доливаш с маркуча.

После си представяш басейн 2 на 4 метра. Пак взимаш две кофи и го доливаш със същия маркуч /алтернатор/. Къде е разликата?

Разликата е, че ако ти потрябва ще имаш два пъти повече вода, която ако източиш ще отнеме два пъти повече време за пълнене, но това е само ако наистина ти е трябвало и си я източил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да...доста добър пример :icon_thumbup: По-правилния въпрос щеше да е:Колко е минимума ампераж който може да сложиш.4g92 e хубав двигател,но дали твоя е наред само ти си знаеш.Ако пали по-трудничко(необичайно за :mitsu-smiley: ) или пък ако имаш мощни консуматори в колата (някой як усилвател),ти препоръчвам голям ампераж,за по-сигурно.Лично при мен няма предвидено място,но с желание всичко се постига :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригиналния койото дойде колата от Германия, и пу да не му е уруки работи безгрешно! Мисля, че 60 ампера е предостатъчен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И 55 ще ти свърши работа, но както отбелязаха колегите по-добре е да имаш малко резерва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И 55 ще ти свърши работа, но както отбелязаха колегите по-добре е да имаш малко резерва.

Старият ми беше 55 ,сега съм с 64 от дизел и няма никакъв проблем.Само да влиза на място както пише колегата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купих си EXIDE Premium 60Аh 600 стартов. Дават гаранция 3 години (не че мисля да я карам още толкова де). Човекът премери там каквото трябва, няма отечки и си зарежда както трябва. Явно на МОНБАТ-а му е дошло времето, а и след като "свърши" доста изчетох за акумулатори и според много хора МОНБАТ не са толкова надеждни колкото бяха. Странното в случая беше, че си замина изведнъж. Никакви индикации за умирането му :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя е на "Varta", с него си взех колата. На малко повече от година е (дадоха ми и гаранционната карта). Нямала съм никакъв проблем до момента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купих си EXIDE Premium 60Аh 600 стартов. Дават гаранция 3 години (не че мисля да я карам още толкова де). Човекът премери там каквото трябва, няма отечки и си зарежда както трябва. Явно на МОНБАТ-а му е дошло времето, а и след като "свърши" доста изчетох за акумулатори и според много хора МОНБАТ не са толкова надеждни колкото бяха. Странното в случая беше, че си замина изведнъж. Никакви индикации за умирането му :(

 

На мой приятел акумулатора си замина също изведнъж, само че той спукал гума, колата занесла и леко ударил бордюра и след като сменил гумата пробвал да запали, обаче нямало никой. Явно някоя от клетките се е счупила от сблъсъка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...