Премини към съдържание

Висок разход?


niko_shyne

Препоръчано мнение

Току що изминах 100км и допълних резервоара до горе да я засека на извънградско колко гори при скорост 90-100км/ч и останах шокиран----14.9литра!!!!!Знам че това не е нормално,къде да търся проблема???Иначе колата си върви има тяга обаче .....за тая скорост нещо не ми се вързва!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ДА на същата(ЕКО) затова съм шокиран!

Доста е!, на мен ми дава на извънградско около13 при 130 и нагоре, а градко 15

Аз също зареждам само от ЕКО

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това зареждане от горе до горе не е никак точно... дори на една и съща колонка всеки път различно изключва (върпеки, че е единствения смислен начин за замерване). Разликата е малка ама за засичане само за 100километра си доста голяма. Да не говорим за това колко въздух има някъде си в резервоара дори и пълен догоре ;)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сам си зареждам и то докато пръсне бензин в краката ми да е възможно най-точно.От какво друго може да е ако изключим бензиностанцията?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам само на Лукойл и не съм имал проблеми нито с горивото, нито с разхода. Веднъж само заредих на ЕКО на магистрала Тракия и ми се стори, че резервоара ми пое повече, отколкото очаквах. Другата причина може да е ако си с по-големи гуми, така изминаваш повече километри, а километража отчита по-малко. Значение има и стила на каране, може да поддържаш 90 км, но при изпреварване ако натискаш газта до края, това се отразява на разхода.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много да се вдигне от гумите,а тоя път по който карах минимална скорорст на водачите е 120км/ч само те ме изпреварваха и ме псуваха че се влача.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може да съдиш за разход по изминати 100 км. Покарай, позареждай и тогава мисли за проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено разхода ти е твърде висок. Карам такава кола, при това автоматик и такъв разход постигам при доста сериозните задръствания през зимата в София. Друг въпрос са горивата на ЕКО, които при мен също дават по-висок разход, но както каза колегата от един път не може да си сигурен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този разход не е нормален, то почти колкото моя ама аз съм с 2.5 автомат и зареждам от английския шел (хич го няма)... Повтори процедурата 5-6 пъти но на друга бензиностанция и съм сигурен, че нещата ще изглеждат по друг начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ok,обаче на вас стрелката за измерване на бензина показва ли ви че за 100км сте изразходили една трета от резервоара?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ok,обаче на вас стрелката за измерване на бензина показва ли ви че за 100км сте изразходили една трета от резервоара?
На времето, преди да сменя мотора на моят Галант с дизелов, и на мен така ми показваше....

Да беше питал, преди да купиш колата, щях да ти кажа, че освен Гоуф, друго икономично ГТИ нЕма....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би от горивопроводите губи бензин докато се движиш.

Едва ли, при този разход би трябвало да остава пътечка от бензин след колата :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На времето, преди да сменя мотора на моят Галант с дизелов, и на мен така ми показваше....

Да беше питал, преди да купиш колата, щях да ти кажа, че освен Гоуф, друго икономично ГТИ нЕма....

Шшшшшт, немой така бре...пак ще те обяваят в пропаганда... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би от горивопроводите губи бензин докато се движиш.

Прав си,от горивопроводите е...Докато се движи, бензина от горивопроводите се губи някъде в двигателя... :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че се забавлявате на темичката,обаче при мен работата е смях през сълзи вече!Хубаво че е ГТИ но аз говоря за разход извънградско с оптимална скорост,а и изведнъж скочи толкова преди това гореше по-малко значително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано, ако колата е наред единственият начин да докараш този разход е да си се правил на супер джигит. Да си побвал колко макс ще вдигне на всяка скорост, тоест постоянно да си я вкарвал в червеното. Е ако си искал максимума то и разхода ще е сериозен. Лично аз съм свалял разхода до 6,5 на извънградско, като никога не мога да кажа че колата ми е била перфектна. Моят съвет е направи 100 км. нормално извънградско и виж какъв ще е резултата. Най-напред обаче обърни внимание на термостата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано, ако колата е наред единственият начин да докараш този разход е да си се правил на супер джигит. Да си побвал колко макс ще вдигне на всяка скорост, тоест постоянно да си я вкарвал в червеното. Е ако си искал максимума то и разхода ще е сериозен. Лично аз съм свалял разхода до 6,5 на извънградско, като никога не мога да кажа че колата ми е била перфектна. Моят съвет е направи 100 км. нормално извънградско и виж какъв ще е резултата. Най-напред обаче обърни внимание на термостата.

Колегата е споделил в първия си пост,че този разход е при 90-100км./ч.,така че проблема не идва от джигитско шофиране. :icon_blush:

Явно има някакъв проблем по колата и трябва да се проверат възможните причини за него,една по една.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе вярно - в последният си пост е написал оптимална, а аз съм го възприел за максимална.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...