Премини към съдържание

Къде да изкарам резервен ключ в София?


grey

Препоръчано мнение

Здравейте! От съвсем скоро съм собственик на Mitsubishi Space Star, 2000 г. и се надявам, че това е мястото, където някой ще може да помогне с информация. Искам да си изкарам резервен ключ в София, но не знам къде да отида и колко ще ми струва. Има ли някой, който знае?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж на бул.Мадрид в участъка малко след ул.Черковна от дясната страна посока Подуене има ключчарско ателие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко дни си изкарах нов ключ за моята звездичка. :mitsu-smiley: Стана за 20 мин, цената е 150лв защото ключа бил с криптиран чип. Ако не успееш в София мога да ти помогна тук във Варна

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като неможеш да го видиш какъв е този пусти чип, могат да ти кажат каквото си искат. Ето сетих се за една друга темичка, не точно за ключ.....ама е сходна: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...st&p=138364

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено в Ратола! Аз си направих там ключа, оригинален японски на Мицубиши и съм много доволен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите! Много сте бързи! :respect: Ще опитам първо тук в София, ако не стане - Варна (аз съм си от там). Може да ви се стори глупаво, ама като нямам представа - дали може да се направи ключа, ако е с чип, а колата не е наоколо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите! Много сте бързи! :respect: Ще опитам първо тук в София, ако не стане - Варна (аз съм си от там). Може да ви се стори глупаво, ама като нямам представа - дали може да се направи ключа, ако е с чип, а колата не е наоколо?

 

При мен процедурата беше следната - новият ключ си пристигна опакован, ходих при ключар със стария да направи резбата, след това с колата в Ратола, където се програмира новият и препрограмира старият ключ с нов код, за това се свързва лаптоп с бордовия компютър на колата и се въвежда сервизният код чрез специализирания софтуер на Мицубиши. Без кола няма да стане.

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен процедурата беше следната - новият ключ си пристигна опакован, ходих при ключар със стария да направи резбата, след това с колата в Ратола, където се програмира новият и препрограмира старият ключ с нов код, за това се свързва лаптоп с бордовия компютър на колата и се въвежда сервизният код чрез специализирания софтуер на Мицубиши. Без кола няма да стане.

 

Минах през същата процедура в Балканстар Варна , но ми казаха че може да се направи само копие на ключа , но не и да се сменя кода му. Ако някой е на "ти" с тази материя , ще сме благодарни за малко повече информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

А колко струва удоволствието да ти програмират нов имобилайзер? (ако приемем, че имаш ключ от друга кола или заготовка)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за какво ти е да сменяш кода?

Ами примерно си изгубил втория ключ и не знаеш кой го е намерил . Би било добре да може да си смениш кода на първия и копието което правиш за да изключиш възможността някой да запали колата с изгубения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колко ще ми струва заготовката ако я взема от вас?

 

Аз сега ако имам два ключа, мога ли да си направя още един? Така, че всичките три да работят или може максимално два?

 

Накратко за да стане по ясно, трябва ми трети "чип", за да не си чупя оригиналните ключове, като си направя дистанционно за алармата+ключ в 1.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миро, въпроса ми може да е глупав, но има ли начин, ако ви пратя ключа си, да ми направите дупликат по него. В смисъл да програмирате новия. Аз съм с един ключ, и все искам да си изкарам нов. Да пътувам до София или Пловдив обаче за един ключ ще ми излезе солено. Тук ми предлагат за 40 лв, но друго си е да е оригинален...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не става Емо......Или по точно става, но малко по сложно. Трябва да свалиш и блока на имобилаизера, да ги пратиш двете неща. Да ти ги качат на друга кола със същия двигател и там да се програмират.....Сложно е но не е невъзможно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не става, но има и друг вариант купуваш заготовка от нас или Балкан Стар и ти го програмират в Балкан Стар Варна.

 

Без да обиждам или подценявам никого, те могат ли да извършат тази процедура?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От това, което изчетох из нета се иска да имаш една джаджа за 100ина долара, която се включва към порта на колата, натискаш едно копче да влезе в режим на програмиране и след това имаш възможност да програмираш 2-3 ключа (чипа). Т.е. тия дето предлагат за 150+ лв копие са поредните дето "ден година храни"... Предполагам в сервиза на Балкан Стар/Ротола няма да работят с "джаджата", а с оригиналния сервизен хардуер на мицубиши, който е по-скъп и може повече неща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоро извърших тази процедура в Балканстар Варна . Цената беше около 50 лв за обучението на 2-рия ключ . Не се наложи записване за час. Всичко беше за 30 мин. Предполагам че цялата работа не е за повече от 5 , но с тяхните системи за приемане и предаване отнема повечко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Около 50лв с ДДС, но за по-точно ми е необходим номер на рамата.

 

 

Здравей ,

не разбирам защо моя ключ за които те питах е 360 лв .

Колеги дайте ми кординати къде да си направя нов ключ както и ако е възможно да ми тестват стария защото не го разпознава всеки път .

Колата е ЕВО 8

БЛГ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,

не разбирам защо моя ключ за които те питах е 360 лв .

Колеги дайте ми кординати къде да си направя нов ключ както и ако е възможно да ми тестват стария защото не го разпознава всеки път .

Колата е ЕВО 8

БЛГ

 

Мнението което си цитирал е от 2009-та.Сега сме почти 2012. :)Най-вероятно цените са се вдигнали щом преди 4 години дадох 50 лв за резервен ключ а сега ми искат 120 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,

не разбирам защо моя ключ за които те питах е 360 лв .

Колеги дайте ми кординати къде да си направя нов ключ както и ако е възможно да ми тестват стария защото не го разпознава всеки път .

Колата е ЕВО 8

БЛГ

 

Здравей Колега ако искаш пиши ми на лични съобщения да ти дам телефон на майстора който ми прави моя, излезе ми 70лв всичко за Спейс Стар 2002год. да видиш каква цена ще ти даде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма вдигане на цените (дори и да има, то е в рамките на 2-3% годишно). Ключовете, които са само с имобилайзер все още са си на тези цени, не знам защо са ти искали 120лв за ключ, след като оргиналния е наполвина на тази цена.

 

Защото ключаря му иска толкова за ключа, нарязан и програмиран. Не става дума само за заготовка :) Макар, че пак не е малка цената...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...