Премини към съдържание

Смяна на гаранционния сервиз


Препоръчано мнение

Интересувам се дали някой е имал проблеми с гаранцията на колата ,ако тя се е поддържала в Ратолла ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересувам се дали някой е имал проблеми с гаранцията на колата ,ако тя се е поддържала в Ратолла ???

Аз си поддържам колата в Ротола!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо говорите така на човека, и аз мога да му сменя филтъра и маслото.... А и за БС не чувам добри отзиви нещо....

 

Колега, ако въпросът ти е дали ще ти важи гаранцията, отговорът е - ДА. Ще важи. А ти си преценяй най-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Закарах колата за да загасят лампата за техническо обслужване,която светна на 15 хил..Иначе щеше да свети до 20хил. ,когато ми казаха че е първото обслужване. Аз забелязах леко омазняване на задната част на картера и им върнах колата за да я прегледат пак.Прие я Иво Лаков и оттам 3 дни ходене по мъките ,звъня по телефона те отговарят че се работи по колата,накрая разбрах че нищо не са правили а са забърсали картера поради "съмнение за теч". Професионалисти!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, нещо и мен не ме кефят БС - от сутринта звъня в сервиза като смахнат само за да ми кажат кога мога да си вкарам колата за ремонт (тенекии) и никой не ебава да вдигне телефона. Само че май във Варна нямам алтернатива... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, нещо и мен не ме кефят БС - от сутринта звъня в сервиза като смахнат само за да ми кажат кога мога да си вкарам колата за ремонт (тенекии) и никой не ебава да вдигне телефона. Само че май във Варна нямам алтернатива... :rolleyes:

 

И в продължение: с 300 зора се свързах със сервиза и ми казаха, че мога да си вкарам колата не по рано от 27-ми юли. Тия хора акъл имат ли?! Как да я карам колата до тогава ударена? Естествено, не мога да я закарам в друг сервиз, защото ще ми падне гаранцията... нямам думи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И в продължение: с 300 зора се свързах със сервиза и ми казаха, че мога да си вкарам колата не по рано от 27-ми юли. Тия хора акъл имат ли?! Как да я карам колата до тогава ударена? Естествено, не мога да я закарам в друг сервиз, защото ще ми падне гаранцията... нямам думи!

Колега, застрахователите да ти я закарат там бе, що ти се занимаваш? Колите изпратени в доверен сервиз от застраховател са с предимство!

Аз мойта като я ударих, се обадих в Алианз да пратят пътна помощ, да я вдигат колата и да я карат в сервиза на БСП (Балкан Стар Пловдив :rolleyes: ). Не съм се занимавал с нищо, освен да си заведа щетата в Алианз и да направя ПАНАИР в БСП за да стане всичко в срокове удобни за мене. Колата им беше закарана на 11.02.2008, като се уговорихме за едномесечен срок, на 11.03.2008 си я взех обратно в пълна изправност, изчистена и измита как си е по устав. :icon_thumbup:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, застрахователите да ти я закарат там бе, що ти се занимаваш? Колите изпратени в доверен сервиз от застраховател са с предимство!

Аз мойта като я ударих, се обадих в Алианз да пратят пътна помощ, да я вдигат колата и да я карат в сервиза на БСП (Балкан Стар Пловдив :rolleyes: ). Не съм се занимавал с нищо, освен да си заведа щетата в Алианз и да направя панаир в БСП за да стане всичко в срокове удобни за мене. Колата им беше закарана на 11.02.2008, като се уговорихме за едномесечен срок, на 11.03.2008 си я взех обратно в пълна изправност, изчистена и измита как си е по устав. :icon_thumbup:

 

Ами, колега, не постъпих по този начин понеже ме удариха на път за София малко след Севлиево, като малоумника избяга без дори да му видя номера, а и удареното по колата беше съвсем малко. Гонех полет и теглих една майна и дори не виках КАТ, пък камо ли пътна помощ или ауто асистънса на Алианц. Като се прибрах във Варна просто я минахме щетата като паркинг и идеята ми беше да я вкарам веднага след това БС да я оправят - реално предполагам е само за чукване и боядисване. Имам чувството, че досега съм живял на друга планета - обикновено такива неща са ми ги оправяли едва ли не от днес за утре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колега, не постъпих по този начин понеже ме удариха на път за София малко след Севлиево, като малоумника избяга без дори да му видя номера, а и удареното по колата беше съвсем малко. Гонех полет и теглих една майна и дори не виках КАТ, пък камо ли пътна помощ или ауто асистънса на Алианц. Като се прибрах във Варна просто я минахме щетата като паркинг и идеята ми беше да я вкарам веднага след това БС да я оправят - реално предполагам е само за чукване и боядисване. Имам чувството, че досега съм живял на друга планета - обикновено такива неща са ми ги оправяли едва ли не от днес за утре.

1ви път винаги има. Номера е след това да не те е срам. Така че свиркай си и кат видиш някой от онея калъфи от Балкан Стар ги псувай профилактично. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса беше дали ще имаме проблеми с тия калъфи ,ако си обслужваме колите в Ротола!Да не се заяждат за гарнционното обслужване,не дай си боже и нещо по сериозно да стане! Аз затова предпочитам друг сервиз. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да получиш по-добро или по-квалифицирано обслужване бъди сигурен. Просто сервизите и дилърите тип 3в1 за нищо не стават. Ратола е по-скоро сервиз на Рекстон и производните отколкото на :mitsu-smiley: от край време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да получиш по-добро или по-квалифицирано обслужване бъди сигурен. Просто сервизите и дилърите тип 3в1 за нищо не стават. Ратола е по-скоро сервиз на Рекстон и производните отколкото на :mitsu-smiley: от край време.

 

Ok, тогава? От написаното дотук излиза, че и БС и Ратола не стават. Тогава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да получиш по-добро или по-квалифицирано обслужване бъди сигурен. Просто сервизите и дилърите тип 3в1 за нищо не стават. Ратола е по-скоро сервиз на Рекстон и производните отколкото на :mitsu-smiley: от край време.

 

Не съм съгласен с теб. На мен ми я обслужиха веднага колата, а в БС искаха да ми запишат час за след месец освен това от прозореца ги следях изкъсо.

То и БС са 3 в 1 то не са сервиз и вносител на Мерцедес, Джип и Митсубиши, така че и там е същото.

А освен това и да не знаят какво продават :icon_censored: как може да кажат, че Лансер 2,0 TDI няма филтър за твърди частици :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса беше дали ще имаме проблеми с тия калъфи ,ако си обслужваме колите в Ротола!Да не се заяждат за гарнционното обслужване,не дай си боже и нещо по сериозно да стане! Аз затова предпочитам друг сервиз. :icon_blush:

Ми то гаранцията ти е само на талона на колата бе човек !!! Не си ли го разбрал това? Всичко друго е консумативи и ако не дай си Боже стане нещо друго, виновен си единствено и само Ти, щото си некадърен и не знаеш как да си караш колата без да се развали нищо !!!!!!!! Освен ако не заведеш дело и съда да постанови правотата ти.

:icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Ратола-Варна ще ти гледат Лансъра като голям камък.Като говорих с тях по телефона ми обясниха,че не се занимавали с Митсубиши,за Софийския клон чувам само лоши работи,така че ако те устройва да ходиш до Пловдив за смяна на масло,това е решението.

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с теб. На мен ми я обслужиха веднага колата, а в БС искаха да ми запишат час за след месец освен това от прозореца ги следях изкъсо.

То и БС са 3 в 1 то не са сервиз и вносител на Мерцедес, Джип и Митсубиши, така че и там е същото.

А освен това и да не знаят какво продават :icon_censored: как може да кажат, че Лансер 2,0 TDI няма филтър за твърди частици :icon_doh:

30 бройки Лансър 2.0 TDI продадени от БС наистина нямат филтър за сажди. Моят се оказа точно такъв (така ми обясни дилърът), а сервиза потвърдиха. Инъче като ми оправяха щета и я пребоядисваха в Балкан Стар .... сега на много ярко слънце се вижда че има разлики в боята........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да послушам Милен и да отида там да си правя обслужванията в Ротола,но не е проблем къде ще ми сменят маслото и филтрите, а да нямам проблем изобщо с гарациятя на колата.При условие че можем да използваме и БС и Ротола ,аз ще ходя в Ротола,там цените ми се жидиаха по-добри и едно момче Цено от форума ми обърна жнимание и всичко обясни ЯСНО.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да послушам Милен и да отида там да си правя обслужванията в Ротола,но не е проблем къде ще ми сменят маслото и филтрите, а да нямам проблем изобщо с гарациятя на колата.При условие че можем да използваме и БС и Ротола ,аз ще ходя в Ротола,там цените ми се жидиаха по-добри и едно момче Цено от форума ми обърна жнимание и всичко обясни ЯСНО.....

 

Щом ще ходиш в Ротола пиши на Цено едно лично и се разберете, ние с него се разбрах ме от днес за утре :D даже и часа си избрах аз :D

 

30 бройки Лансър 2.0 TDI продадени от БС наистина нямат филтър за сажди. Моят се оказа точно такъв (така ми обясни дилърът), а сервиза потвърдиха. Инъче като ми оправяха щета и я пребоядисваха в Балкан Стар .... сега на много ярко слънце се вижда че има разлики в боята........

За пръв път чувам за такова изпълнение, като цяло за всички модели където се вгражда 2,0 TDI да е без DPF филтър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще ходиш в Ротола пиши на Цено едно лично и се разберете, ние с него се разбрах ме от днес за утре :D даже и часа си избрах аз :D

 

 

За пръв път чувам за такова изпълнение, като цяло за всички модели където се вгражда 2,0 TDI да е без DPF филтър.

Милене бре, докато се движат Камази и Икаруси по улиците, може и катализаторите да си махнем. :icon_dance: Никой няма да ни се кара. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с теб. На мен ми я обслужиха веднага колата, а в БС искаха да ми запишат час за след месец освен това от прозореца ги следях изкъсо.

То и БС са 3 в 1 то не са сервиз и вносител на Мерцедес, Джип и Митсубиши, така че и там е същото.

А освен това и да не знаят какво продават :icon_censored: как може да кажат, че Лансер 2,0 TDI няма филтър за твърди частици :icon_doh:

E на мен в Бургас ми казаха ,че дори нямам филтър на купето и ако съм имал да съм си го свалял за да им кажа парт номера... :mad: До скоро пазех стария , за да им го тръшна и да ги питам какво е това и откъде съм го извадил...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина според номера на рамата, който ми изпрати нямаш DPF.

 

Добре, а каква е причината да не го сложат?

И как покриват ЕКО изискванията??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а каква е причината да не го сложат?

И как покриват ЕКО изискванията??

В еко нормите няма стандартизация какво максимално количество сажди може да изхвърля един мотор. 2.0 TDI си изпълнява Евро 4 по азтотни окиси и въглроден окис.

Научих нещо по-интересно оабаче..... само 10 бр. Lancer TDI имат филтър за сажди и те са с най-високото ниво на оборудване (кожа, навигация, ксенон)...... Всички останали са без DPF. Оказа се, че всяка страна сама си избирала какъв вариант да си поръча.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В еко нормите няма стандартизация какво максимално количество сажди може да изхвърля един мотор. 2.0 TDI си изпълнява Евро 4 по азтотни окиси и въглроден окис.

Научих нещо по-интересно оабаче..... само 10 бр. Lancer TDI имат филтър за сажди и те са с най-високото ниво на оборудване (кожа, навигация, ксенон)...... Всички останали са без DPF. Оказа се, че всяка страна сама си избирала какъв вариант да си поръча.

Ми то на Рангел е точно такъв с навигация и кожа.

Но това пак не го разбирам в каталога пише, че го има филтъра, то по тази логика в Аутлендърите 2,0 TDI и 2,2 HDi също няма филтри :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...