Премини към съдържание

Гори масло-помагайте,моля!Лансер 1990


Препоръчано мнение

Значи е като моя

Освен гумички на клапани, проблемът може и да е от качеството на маслото.

Може да е и от изпилени сегменти - измери компресията, за да видиш, дали е в норма. Другия симптом е когато сутрин "припушва", а също и когато гори предимно на дълъг път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гумички на клапани най-вероятно.

Гарнитура на глава, някой друг клапан за смяна (все хубави неща).

Пуши ли много, колко масло гори?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имах същия проблем като я купих (внос от Германия) и го реших със смяна на гумичките на клапаните.Вече 15000 км. нямам проблеми с маслото (15w40).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Като че ли и аз имам такъв проблем - гори малко масло. Въпроса ми е за Спейс Стар 1.3, къде мога да намеря гумички, има ли значение марката, каква е цената ориентировачно.

Извинете, че не на място съм задал въпроса, но все пак ако имате идея, моля, помогнете!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли и аз имам такъв проблем - гори малко масло. Въпроса ми е за Спейс Стар 1.3, къде мога да намеря гумички, има ли значение марката, каква е цената ориентировачно.

Извинете, че не на място съм задал въпроса, но все пак ако имате идея, моля, помогнете!

 

На моя "Лансер 1991г" бяха около 2 лева на парче. Смяната е малко по-скъпа защото е голяма играчка. Аз като го купих преди около 2,5 години също ми гореше масло, но се оказа крива глава. Шлайфаха я за 20 лева и наред с това смених и гумички на клапаните /8бр./. Припасване на клапани и две нови гарнитури - на глава и на капак на клапаните - общо около 130 лева с труда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моя "Лансер 1991г" бяха около 2 лева на парче. Смяната е малко по-скъпа защото е голяма играчка. Аз като го купих преди около 2,5 години също ми гореше масло, но се оказа крива глава. Шлайфаха я за 20 лева и наред с това смених и гумички на клапаните /8бр./. Припасване на клапани и две нови гарнитури - на глава и на капак на клапаните - общо около 130 лева с труда.

Благодаря за отговора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да са малко по-скъпи гумичките за "Спейс Стар", ама не вярвам пък да са кой знае колко повече.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

може и да са малко по-скъпи гумичките за "Спейс Стар", ама не вярвам пък да са кой знае колко повече.

Италианските по 3 лв. за брой, а немските по 5.50 лв. за бройка, за труд около 50 лв. или около 100-140 лв общо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И моето малко гори масло. Затова последния път му сложих по гъсто масалце 15W50. Ама не ми пречи толкова, какво като гори малко повече масло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ако сипвате масло, което се препоръчва от производителя и колата гори масло, значи проблема е в двигателя. Може временно да го "решите" като сложите "по-гъсто" масло.

Ако сипвате масло, което вие предпочитате, проблема може да е както в двигателя, така и в маслото, което сте сложили.

Има каталози, там се пише с какво масло се кара. Ако имате проблеми с горенето има временни решения с подобен вид масло.

Редактирано от valboss
Колега, ползвай главни букви в началото на изреченията.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моят Лансер гори масълце и си пуши отзад, и не знам и аз какво да правя. Сигурно ще опитам и аз със смяна на гумичките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

И при мен пропушва, но съвсем малко и само когато е достигнала 90 градуса. А сутрин изобщо и то пропушва черно и замирисва на суров бензин като загрее. Понякога прави номера и не ми изгаря бензина. Добре, но като наръчкам и се оправя.

Редактирано от jolly_roger
използвайте препинателни знаци и главни букви!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Като ходих да ми сменят маслото след като взех моя Лансер май ми наляха малко повече. Имах 3-4 мм над максимума. Познати ми казаха, че не е чак толкова фатално и това масло ще изгори. Сега 7-8 дена по-късно и изминати около 450-500км /повечето са извънградско/ е спаднало с общо 7-8мм. Това нормално ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте с гумичките на клапаните, калпавите държат около 15000км, след което започва да гори масло като двутактов автомобил (стават твърди като пластмаса), а смяната на гумички не е евтина процедура. Ако гумичките са прецакани, каквото и масло и добавки да слагате резултата ще е нулев, единствено смяната с нови помага.

Аз уж се занимавам с части, ама лятото от немай къде си купих гарнитура за капака на главата от Симеон. Просто не ми се занимаваше да си поръчвам, пък и колко по- евтино може да ми излезе нещо толкова евтино. Е да, ама тя пък се оказа голямо дърво и се вкочани, точно както казваш ти. Та скоро я сменях пак с някаква хубава, забравих и фимрата и оттогава няма оцапано от масло около капака.

Идеята ми беше, че си прав и с тези неща няма място за компромис, защото човек си отваря двойна работа. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Ами когато наближи време за смяна на маслото ще ти е спаднало с 16 см., сам прецени ;)

Абе аз малко съм глупак. Леко наклон назад имаше. Сега я меря само на 1 място. Нямше проблеми докато не излоязох малко извън града и нивото е малко по-ниско, малко, но се забелязва. Тия дни ще направя Русе-Варна и обратно и ще видя нивото тогава. Ако има спад ще я водя в бокса.

Редактирано от MadAxeman
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...