Премини към съдържание

Странен звук от двигателя


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, наскоро пътувах до слънчев бряг и по пътя забелязах странно виене, което като че ли идваше отпред вляво.. помислих си, че е от новите ми джанти, чиито централен отвор се разминава с около 2 мм с размера на главината.. но после забелязах, че това става само в определени обороти от 2800 до 3000, след това звука се оправя. След като спрях я пробвах на сухо.. и го има същото виене... мисля, че е от мотора и много се психирам, някой имал ли е подобен проблем...????

 

П.С:

Забравих да напиша - под и над тези обороти звука е нормален!

Редактирано от Ra1N
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си агренажният ремък, да не се е разхлабил...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще го проверя още утре вероятно, но не следва ли при по високи обороти да вие повече ? вие на всички скорости и леко наподобява СТЪРЖЕНЕ :(

Редактирано от Ra1N
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да е и от хидравличните повдигачи. И при мен се чува нещо такова отвреме на време.

 

Като е студена и я настъпя като смъква оборотите пак се чува отвреме на време.

Някои може ли да ми каже някаква ориентировачна цена за повдигачите.

Редактирано от Ti6o_20
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Окей - ето какво стана, странното нещо което съм чувал е, че ми се е била поразкачила топлоизолационната ламаринка, и при определени обороти се чува. Проблема е решен! :) Но за съжаление виенето остава като вече съм почти сигурен, че идва от предното ляво колело. Появява се в определен диапазон от обороти като след и преди това звука е нормален.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

когато машината има повече от един проблем, правилното диагностициране е силно затруднено, защото шумовете и/или вибрациите се наслагват

затова, според мен, правилният подход е едно по едно

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е нали виенето го имаше и на празен ход!? Ако е така, то тогава, няма как да е от колелетата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е нали виенето го имаше и на празен ход!? Ако е така, то тогава, няма как да е от колелетата...

 

Не е било това, било е стържене.. а сега има само виене ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е било това, било е стържене.. а сега има само виене ...

 

Виене което чуваш само когато автомобила е в движение?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...