Премини към съдържание

Лепеннки за номерата против камери


Препоръчано мнение

Здравейте. Бих искала да попитам колегите ако някой има такова нещо да каже каква е санкцията, да пусне снимка как изглежда много ли личи и всичко относно въпроса.

Благодаря!

 

Извинявам се ако я има темата, но търсих и не я намерих...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това върши ли работа?

Благодаря, но аз имам лепенки искам просто да знам как стоят нещата...! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това върши ли работа?

Дани,тези шпрейове май никаква работа не вършат :icon_hmm:

Преди няколко дни пробвахме един такъв...Човека беше дал 130-140 лева и пробвахме дали ще отразява на IR камера и ефекта не беше никак добър...Отразяваше само,когато номера е точно на 90 градуса спрямо камерата,което в реални условия няма как да действа.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак да пробвам тогава с друг отговор! :)

Погледни тук на последните 4-5 снимки от този албум, снимките съм ги правил аз, като съм се изправял от нивото на номера нагоре до целият ми ръст! :)

Редактирано от DANI MG
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак да пробвам тогава с друг отговор! :)

Погледни тук на последните 4-5 снимки от този албум, снимките съм ги правил аз, като съм се изправял от нивото на номера нагоре до целият ми ръст! :)

Колега а с просто око как се вижда много ли личи?!

Питането ми е понеже всеки ден минавам през карулката да нямам ядове...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз трябва да се загледам, за да го видя и не си личи много!

 

Това е много добре, но доколкото съм разбрала ти говориш за шпрея нали така....?!

Аз имам лепенки и малко ме е шубе да ги залепя, но в крайна сметка...!

Ако някой има впечатление от лепенките да сподели много ще бъда задължена!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за тези, които виждаш на снимките и ефекта, който се получава при снимане с фотоапарат.

Мисля, че ако не снимаш или не гледаш на дисплея на фотоапарата ефекта беше много по-незабележим.

Просто трябва да се види на живо и да се прецени.

За спрея нямам отзиви, знам че Поли го предлага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Позната която работи точно там където правят видео-наблюденията каза, че всичко се вижда и тия трикове не играят. Камерите са много добри, австрийски.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добра работа върши да си спазваме правилата за движение. Интересно ми е как се възмущаваме в някои теми за пътните инциденти, а след това търсим разни тарикатлъци за да може да не спазваме правилата. Ето това е основния ни проблем.

 

Подкрепям!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре става с френелова леща с IR филтър, ама си личи. Второто което е при по-голямо растояние ако го снима през деня няма да го спаси.

Интересно ми е как се възмущаваме в някои теми за пътните инциденти, а след това търсим разни тарикатлъци за да може да не спазваме правилата. Ето това е основния ни проблем.

 

Ами има ги разни такива джигити - пише 40, те със 70 в града, зад завоя скрита патрулката и после им става хубаво на катаджиите.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И най-добре става,ако спазваш ограничението на скоростта,тогава изобщо не се вижда номера на колата :icon_confused: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И 5-6 нервни джигита постоянно се опитват да те изпреварят...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В .бг няма много смисъл от тия лепенки щото камерите са единствено в София и няколко други по-големи града. А в града е безразсъдно да караш по-бързо от ограничението, а и рядко има възможност...

 

Има смисъл по магистралите в .еу, ама в белите страни тия лепенки са много забранени ;)

 

Аз съм си мислил дали не е по-добра идея да хвърлиш малко кал на задницата и толкоз :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Могат да ти напишат доста сериозен акт ако номера не се вижда (ако е мръсен);

Най добре едно GPS-че и един радар детектор и все пак да се спазват горе-долу ограниченията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добра работа върши да си спазваме правилата за движение. Интересно ми е как се възмущаваме в някои теми за пътните инциденти, а след това търсим разни тарикатлъци за да може да не спазваме правилата. Ето това е основния ни проблем.

 

Еее изяще човека сега! Просто питам...! А по отношение на спазването на правилата... ами аз съм за но при нормални условия на пътна обстановка и добре регулирани светофари, но... това вече сме го коментирали! Благодаря на колегите който се включиха с отговори!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В .бг няма много смисъл от тия лепенки щото камерите са единствено в София и няколко други по-големи града. А в града е безразсъдно да караш по-бързо от ограничението, а и рядко има възможност...

 

Има смисъл по магистралите в .еу, ама в белите страни тия лепенки са много забранени ;)

 

Аз съм си мислил дали не е по-добра идея да хвърлиш малко кал на задницата и толкоз :)

 

Лично аз бих ползвал нещо от сорта(спрей или лепенки) не заради това, че карам с превишена скорост в града, а поради причината, че всеки ден поне по 2 пъти минавам по бус лентата на Цариградско шосе...просто няма как да стигна по друг начин за 10-на мин от Плиска до ДАМС... :icon_blush:

 

П.С. М-ду другото имам и една идея от по-друго естество - руснаците също умуват върху нещо такова: осветяване на номера с мощни импуси инфрачервена светлина, правейки го невидим за камерите и перфектно видим с просто око. Говорих с един колега, който има изработени пластини с прорези за осветление на номера със светодиоди- остава да издирим подходящи ИР светодиоди с достатъчна импулсна моюност и да експериментираме. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И така става, даже е най-добре.

Трябва да го осветява идеално и да е с някаквъв отразяващ лак отгоре, иначе пак няма да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля, че с коментарите тези спрейове и лепенки само си чешете пръстите по клавиатурата. Камерите работят образно казано основно в два диапазона - видимия спектър и в инфрачервения спектър. Или казано с други думи - резистрират вълни с различна дължина, като в първия случай (видимие спектър) дължината на вълната е от порядъка 400 - 700 nm, а във втория - от порядъка 100 - 1000 μм. Това означава, че ако излъжете единия вид камери, то при другите същия трик няма да мине. За по-лесно разбиране на разликата си представете следната ситуация: ако с просто око не можете да видите какво става зад тухлена стена, то с топловизионна камера ще раберете за наличието на обекти с температура, различаваща се от обстановката. Това е възможно именно благодарение на регистрирането на излъчвания, които са с по-различни характеристики от тези, които могат да се регистрират с човешко око (което също е една оптична система за регистрация на вълни от видимия спектър). Така, че оставете тези чалъми за покриване на табелите с номерата - лично аз намирам подобни иновации за търговски трикове за привличане на клиенти, като целта е единствено повишаване на продажбите на търговците. Отделен е въпроса, че камерите у нас са доста по-нарядко в сравнение с други (т.нар. нормални) държави и не виждам особен смисъл да се трошат излишни пари за заблида на нещо, което точно след първия завой вече не вижда какво става на пътя. Забраната за покриване на регистрационните номера на автомобила не я коментирам -тя е законово положение, нарушването на което само по себе си е наказуемо действие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама от правна гледна точка и тези камери са незаконни и нямат давност в съда, защото си заснет без твоето разрешение... и така тези с достатъчно пари и свободно време за съдилища, теглят майната на българските законови власти, а ние си плащаме глобите като роби. Аз съм му намерил решението на този проблем, ама не е за форуми :icon_angel: Да кажем просто, че трябва да имате въображение ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама от правна гледна точка и тези камери са незаконни и нямат давност в съда, защото си заснет без твоето разрешение... и така тези с достатъчно пари и свободно време за съдилища, теглят майната на българските законови власти, а ние си плащаме глобите като роби. Аз съм му намерил решението на този проблем, ама не е за форуми :icon_angel: Да кажем просто, че трябва да имате въображение ;)

Обаче като ти откраднат или ударят колата и избягат, камерите стават законни и никой не се оплаква, че са го заснели с камера.

Освен това камерата заснема пътя, а ако не искаш да те заснемат, не нарушавай закона и/или не минавай по пътя! Молете се да не раздадат улиците на концесия. Тогава пътя ще е като стъкло, но ако извършиш нарушение ще ти се стъжни. Питайте някой, който е ходил по Италия и е попадал на частна улица. Там само, ако спреш да питаш за накой адрес и ти угасне двигателя си готов. Глобите нямат нищо общо със стандартните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обаче като ти откраднат или ударят колата и избягат, камерите стават законни и никой не се оплаква, че са го заснели с камера.

Освен това камерата заснема пътя, а ако не искаш да те заснемат, не нарушавай закона и/или не минавай по пътя! Молете се да не раздадат улиците на концесия. Тогава пътя ще е като стъкло, но ако извършиш нарушение ще ти се стъжни. Питайте някой, който е ходил по Италия и е попадал на частна улица. Там само, ако спреш да питаш за накой адрес и ти угасне двигателя си готов. Глобите нямат нищо общо със стандартните.

"...по пътя..."! Колега ти на това път ли му викаш...?! Или може би светофарчетата са добре оптимизирани за движението в Сф..., или еднопосочните улици са оптимизирани да не обикаляш..., или левите завой са оптимизирани..., или пешоходните пътеки са направени с надлез, а не на голям булевард като Цариградско шосе..., а иначе сега данък еко ще има още по незнам си колко лева не по-малко от 100...! И ко стана сега за една собственост кола плащаш 3-4 данъка на държавата пък нека махнат акциза. Нема изобщо никакъв смисъл да сравняваш която и да било държава в Европа...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Незнам колко са нарядко, ама камерите са на всеки светофар, май е най добре да им спрем тока :)

 

Снимките падат в съда, а ако не се явиш да си видиш снимката- то тя губи давност и пак си си добре ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали наскоро (края на 2008) измениха закона, така че въпросното видео заснемане да може да се използва като доказателство ЛИНК? Как отпадат снимките в съда... и това че не си се явил да си видиш снимката по какъв начин ще загуби тя давност... ако си решил да се съдиш с КАТ ще си я видиш в съда?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...