Премини към съдържание

Номер на боя


Stig

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, интересува ме какъв е номера на боята на моя галант? Той е сив, 99г. 2.4 GDI. Доколкото разбрах трябва да го пише някъде по колата, но не знам къде...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, интересува ме какъв е номера на боята на моя галант? Той е сив, 99г. 2.4 GDI. Доколкото разбрах трябва да го пише някъде по колата, но не знам къде...

Дай VIN и ще ти помогнем! :)

По принцип в SIKKENS ако се завлечеш с Галант-а, могат да ти кажат веднага кой ти е цвета (ако разбира се е оригиналния и не е пребоядисвана)! При мен се оказа че е "отмъщението на бояджията", но пак го догодиха 1:1 със скенера за боя! Взеха/сканираха от 5 места по купето и ми дадоха след това и рецептата, че ако се наложи... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай VIN и ще ти помогнем! :smile:

По принцип в SIKKENS ако се завлечеш с Галант-а, могат да ти кажат веднага кой ти е цвета (ако разбира се е оригиналния и не е пребоядисвана)! При мен се оказа че е "отмъщението на бояджията", но пак го догодиха 1:1 със скенера за боя! Взеха/сканираха от 5 места по купето и ми дадоха след това и рецептата, че ако се наложи... :smile:

 

VIN: JMBSNEA3AXZ000746

 

За цвета мисля че е оригиналния, защото един приятел има същия галант и цвета е 1:1, което или е най-голямото съвпадение на света или е оригиналния.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

VIN: JMBSNEA3AXZ000746

 

За цвета мисля че е оригиналния, защото един приятел има същия галант и цвета е 1:1, което или е най-голямото съвпадение на света или е оригиналния.

Цветът ти е A71B. Пише го на една метална табелка, която се намира челно след като отвориш капака, на ламарината, на която е написан ВИН номерът. Естествено, там ще пише A71B. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цветът ти е A71B. Пише го на една метална табелка, която се намира челно след като отвориш капака, на ламарината, на която е написан ВИН номерът. Естествено, там ще пише A71B. :icon_thumbup:

 

Мерси много!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цветът ти е A71B. Пише го на една метална табелка, която се намира челно след като отвориш капака, на ламарината, на която е написан ВИН номерът. Естествено, там ще пише A71B. :icon_thumbup:

Аз си мисля, че сивите Галанти са с боя А71, а другата (А71В) е боята в двигателния кош. Но понеже не съм сигурен, затова нека някой колега със сив Галант да каже какво пише на табелката под предния капак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че сивите Галанти са с боя А71, а другата (А71В) е боята в двигателния кош. Но понеже не съм сигурен, затова нека някой колега със сив Галант да каже какво пише на табелката под предния капак.

A71 е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A71 е.

Цветът на металната рамка в коша е идентичен с външния цвят на колата. В този случай това е 71B. Имай предвид, че ако си правиш водноразтворима боя (каквито напоследък се ползват все повече) е възможно да стане леееко по-тъмнееща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Всички бои вече са на водна основа, заради ЕКО изискванията. :)

Проблема е че не винаги стават, като оригиналната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички бои вече са на водна основа, заради ЕКО изискванията. :)

Проблема е че не винаги стават, като оригиналната.

Даммм, моята обаче я докараха точно! :) Много е важен майстора! :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зачетох се в тази тема, тъй като ще трябва да боядисвам крилото за каризмичката ми. Не знам дали само при мен има проблем, но като натисна на vin decoder-a ми дава грешка. Някой има ли такъв проблем в момента?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите колеги.

За тази табелка под капака, значи гледах я специално днеска и нищо не видях дето да прилича на код за боя. Или аз съм доста зле, или не е там при мен, или пък е била пребоядисвана цялата, ама надали чак и при двигателя да е била пръскана.

Ако някой може да види на неговата за всеки случай какво пише ще съм много благодарен.

Или пък къде го пише точно, защото аз нищичко не видях там :icon_blush:

 

Иначе като си влезнах с VIN-а в декодера пишеше А71В..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Табелата с номера на боята се намира на предния капак (поне при мен). Пише следното:

Color int. A71

ext. A71B

И според това излиза, че номера на боята е А71В.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И според това излиза, че номера на боята е А71В.

Недей гледа твоята табела.... Твоят Галант не е сив, а зелен..... :tooth: :tooth: :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

You are not authorized to view this page

The Web server you are attempting to reach has a list of IP addresses that are not allowed to access the Web site, and the IP address of your browsing computer is on this list.

 

Please try the following:

 

* Contact the Web site administrator if you believe you should be able to view this directory or page.

 

HTTP Error 403.6 - Forbidden: IP address of the client has been rejected.

Internet Information Services (IIS)

 

Technical Information (for support personnel)

 

* Go to Microsoft Product Support Services and perform a title search for the words HTTP and 403.

* Open IIS Help, which is accessible in IIS Manager (inetmgr), and search for topics titled About Security, Limiting Access by IP Address, IP Address Access Restrictions, and About Custom Error Messages.

 

На мен цял ден ми дава следната грешка декодера, да не е от доставчика ми на интернет? :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен цял ден ми дава следната грешка декодера, да не е от доставчика ми на интернет? :icon_crying:

Да. Има ограничение по адреси... просто са забранили само част от БГ адресите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хванах му цаката. :D Чрез free web proxies... Mерси за бъзия отговор.

 

Да, ама като вкарам XMCLNDA2AWF028425 и бутона найти, не иска да бачка, демек нищо не става. :icon_wwf:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хванах му цаката. :D Чрез free web proxies... Mерси за бъзия отговор.

 

Да, ама като вкарам XMCLNDA2AWF028425 и бутона найти, не иска да бачка, демек нищо не става. :icon_wwf:

 

Става! Проверих с твоят VIN:

 

VIN: XMCLNDA2AWF028425 Сборка: Европа Марка: CARISMA(7AQ) Модель: 1800(DA2A) Классификация: L(HATCHBACK/GDI),5FM/T LHD(LNDCL6) Опция: A22 Внешн цв.: Внутр цв.: 41X Дата: 10/1997.1

 

Забравих да напиша, че живея в Германия, т.е. имам немско IP.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хванах му цаката. :D Чрез free web proxies... Mерси за бъзия отговор.

 

Да, ама като вкарам XMCLNDA2AWF028425 и бутона найти, не иска да бачка, демек нищо не става. :icon_wwf:

 

Намери друго прокси :)

Става добре и от телефона с Opera Mini - тя също е през прокси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Внешн цв.: Внутр цв.: 41X

 

Е добре де, това не е ли само вътрешния, на външният що не пише нищо?

Свалих и опера мини, ама не мога да се ориентирам още как се ползва телефона. Най-накрая ще ида да вдигна капака и да си погледна там какво пише, та да приключи тормоза ми.

 

Пише: color, int.: R51 41X A22

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пише: color, int.: R51 41X A22
R-51 ти е номерът на външният цвят.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сборка: Европа Марка: GALANT SALOON (50Q) Модель: 2000 (4CYL)/2WD (EA2A) Классификация: GLS (MPI), 5FM/T (CENTRAL-EU) LHD(SNHEQL6C) Опция: U71 Внешн цв.: F06B Внутр цв.: 32H Дата: 11/1996.2

U71 това ли е цвета на колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сборка: Европа Марка: GALANT SALOON (50Q) Модель: 2000 (4CYL)/2WD (EA2A) Классификация: GLS (MPI), 5FM/T (CENTRAL-EU) LHD(SNHEQL6C) Опция: U71 Внешн цв.: F06B Внутр цв.: 32H Дата: 11/1996.2

U71 това ли е цвета на колата?

 

От това, което е написано следва да е "Внешн цв.: F06B"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...