Премини към съдържание

Едно проблемче


Препоръчано мнение

Светва ми това нещо на таблото http://prikachi.com/files/672695V.jpg и като подам гас и изгасва и преди е ставало така и забелязах че когато времето е дъждовно тогава става така но не винаги аз мисля че е за бензиновата помпа но не съм много сигурен ако знае може да ми каже за какво е и защо се получава така. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е ламбда сонда,но не съм много сигурен.Нека някой по-компетентен да се изкаже по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е ламбда сонда,но не съм много сигурен.Нека някой по-компетентен да се изкаже по въпроса.

Това е лампата чек енджин. Със сигурност не е бензиновата помпа, би могло да е от ламбда сондата, както и от поне 6,7 други датчици. Трябва да идеш на диагностика...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светва ми това нещо на таблото http://prikachi.com/files/672695V.jpg и като подам гас и изгасва и преди е ставало така и забелязах че когато времето е дъждовно тогава става така но не винаги аз мисля че е за бензиновата помпа но не съм много сигурен ако знае може да ми каже за какво е и защо се получава така. :help:

 

Ха, колега, вчера и на мен ми се случи точно това и сега и аз издирвам за какво може да е, понеже сутринта светна, а после вечерта не светеше...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля да посетя колегата майна Милен и да ми се върже към компа да видим от какво е, че хич не ми е добре като има нещо на колата :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е ламбда сонда както казва SLX колко пари е долу горе ^GaRfieLd^ ако рабереш нещо казвай :)

Едва ли струва повече от стотина лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светването на тази лампа "чек енджин" означава, че има проблем в някоя от системите на двигателя.Компютъра на автомобила прави диагностика и ако има някакви различия от заложените параметри, тази лампа или премигва или свети постоянно.Причините могат да бъдат много.Трябва да се направи диагностика в сервиз.Ако си близо до Пловдив най добре се свържи с Milen_z в Пловдив.Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светването на тази лампа "чек енджин" означава, че има проблем в някоя от системите на двигателя.Компютъра на автомобила прави диагностика и ако има някакви различия от заложените параметри, тази лампа или премигва или свети постоянно.Причините могат да бъдат много.Трябва да се направи диагностика в сервиз.Ако си близо до Пловдив най добре се свържи с Milen_z в Пловдив.Успех!

 

Аха мерси за инфото,не съм близо до Пловдив но ще видя какво мога да направя.Междо другото вчера само един път ми светна и като подадох гас и изгасна днес не ми е светвала :) това съм го забелязал да става ,когато е мокро времето.Незнам ще покарам още така и ако отново стане така ще се прави диагностика :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Светва ми това нещо на таблото http://prikachi.com/files/672695V.jpg и като подам гас и изгасва и преди е ставало така и забелязах че когато времето е дъждовно тогава става така но не винаги аз мисля че е за бензиновата помпа но не съм много сигурен ако знае може да ми каже за какво е и защо се получава така. :help:

 

Здравей, аз също имам същия проблем, да те попитам, дали разбра от какво е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светването на тази лампа не означава, че проблема е един исъщ винаги.При колегата може да е от едно, при теб може да е от съвсем друго.Така, че светването/или премигване/ на тази лампа е сигнал от компютъра за някаква нередност/грешка/.Трябва да се прочете грешката с кодочетец, за да се насочи от къде може да идва проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светването на тази лампа не означава, че проблема е един исъщ винаги.При колегата може да е от едно, при теб може да е от съвсем друго.Така, че светването/или премигване/ на тази лампа е сигнал от компютъра за някаква нередност/грешка/.Трябва да се прочете грешката с кодочетец, за да се насочи от къде може да идва проблема.

 

Имах предвид, че и при мен светва компа когато пусна газта, като подам отново и изгасва, без значение на какви обороти е, махна ли крака от газта и след 2-3сек. светва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това съм го забелязал да става ,когато е мокро времето.

Може някоя букса да не прави контакт.

Може да се пробва с контактен спрей какво ще стане, но може и да става нещо с двигателя, когато дърпа мокър въздух.

Най-добре е при възможност да се направи диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, пробвайте със смяна на бензиностанцията, или с бензин с по-високо октаново число. При мен се е случвало, когато заредя смотан бензин, или когато горивото е на свършване.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, ама аз все си мисля, че ако светка тази лампичка има за какво да е, едва ли е заради бензина. Според мен диагностиката е задължителна.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички сте прави.Най добре е диагностика.И то при Милен.Аз имах същия проблем и го занимавах с това.Всъщност проблема и сега си го имам.Просто от време на време светва лампата.Не се притеснявайте толкова колеги.Ако след светването работата на двигателя не се променя,оборитите са си същите,разхода е същия и т. н. както е при мен, мисля че не е толкова страшно.Не случайно и цвета и не е червен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че отдавна автора на темата си е решил порблема. Относно качеството на горивото един път такъв бъркоч налях вътре, ама чека не светна. Най-верояно някоя букса изложена на влага не прави добър контакт в случая. Може и филтъра да е много мръсен и да се е пълнил с вода, може и да е съвсем друга причината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...