Премини към съдържание

Въпрос за "дигитално отчитане" на разход


Blago

Препоръчано мнение

Така, върти ми се от известно време в главата такъв въпрос - моят Галант е ЕА2А от 97 год., обаче както знаем моделите с оптитронното табло имат дисплейче, на което ти показва разхода. И въпросът ми е може ли да си сложи човек това или подобно нещо на кола, която няма фабрично такова? Т.е. на Галант от преди оптитронното табло. Какво е необходимо да се направи, може ли да се измисли нещо, защото според мен това е доста добра екстра? Пускам такава тема, защото не намерих подобна :unsure: Гледам, че и каризмите имат такъв дисплей с инфо... :mitsu-smiley: :rolleyes:

Кажете според вас и какви пари може да излезе подобен проект? :maistor:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така, върти ми се от известно време в главата такъв въпрос - моят Галант е ЕА2А от 97 год., обаче както знаем моделите с оптитронното табло имат дисплейче, на което ти показва разхода. И въпросът ми е може ли да си сложи човек това или подобно нещо на кола, която няма фабрично такова? Т.е. на Галант от преди оптитронното табло. Какво е необходимо да се направи, може ли да се измисли нещо, защото според мен това е доста добра екстра? Пускам такава тема, защото не намерих подобна :unsure: Гледам, че и каризмите имат такъв дисплей с инфо... :mitsu-smiley: :rolleyes:

Кажете според вас и какви пари може да излезе подобен проект? :maistor:

А, къде го видя това разходно дисплейче? Разгледай ТУК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажете според вас и какви пари може да излезе подобен проект? :maistor:

 

Около 30 лв с дисплея, ако е всичко е запоено на макетна платка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Около 30 лв с дисплея, ако е всичко е запоено на макетна платка.

Малко повече е - дисплея е около 24-37 лв., зависи от кой е............ после имаме PIC процесор, стабилизатори на U, и т.н. Освен това ти трябва да направиш алгоритъма, по който ще смята разхода на база брой импулси на всяка дюза........

Бях тръгнал преди 1 година, че и повече, да си го правя, ма все не остава време........... ще взема да ти го поръчам ти да ми го направиш :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно такова /и не само/, съвсем примерно:

 

http://scangauge.com/

 

 

А ето и "Направи си сам", но в литра на час :)

http://www.cqham.ru/auto_f.htm

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко повече е - дисплея е около 24-37 лв., зависи от кой е............ после имаме PIC процесор, стабилизатори на U, и т.н. Освен това ти трябва да направиш алгоритъма, по който ще смята разхода на база брой импулси на всяка дюза........

Бях тръгнал преди 1 година, че и повече, да си го правя, ма все не остава време........... ще взема да ти го поръчам ти да ми го направиш :D

 

Двуредов с подсветка струва 5.44$ = 8.20 лв. :)

http://home.comet.bg/shop/info.html?ID=27423

Ей този:

http://home.comet.bg/shop/datasheet1.html?ID=27423

 

Процесора и той толкова, захранване и пасивни елементи и платка още 10-15 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи за 60 лв. би направил? А отчитане на скоростта, калибриране?

Дали пак не си приказваме теоретично какво би могло да стане някъде, ако някой би се хванал, евентуално...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи за 60 лв. би направил? А отчитане на скоростта, калибриране?

Дали пак не си приказваме теоретично какво би могло да стане някъде, ако някой би се хванал, евентуално...

 

Не бих го продавал за по-малко от 100 лв. Калибрацията е дело на юзера, все пак не мога да извлека статистика за всички коли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бих го продавал за по-малко от 100 лв. Калибрацията е дело на юзера, все пак не мога да извлека статистика за всички коли.

 

Тия джаджи са ми много интересни. Дали не може да се направи едно такова и за моята Каризма, бих платил за такава придобивка, защото е полезна. Да отчита моментен и среден разход на гориво. А пък върховното изпълнение ще е да може да извлича и показва качеството на горивото - примерно да ми става ясно каква нафтичка са ми продали, там цетановото й число примерно. Ама май се размечтах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И мене живо ме интересува, че моят разход прогресивно продължава да расте! Не че ще го намали, поне ще ме стресне да ида най-накрая на сервиз !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някой да се хване и да го направи това серийно? Като гледам доста мераклии ще има. Уж Галанта е по-висок клас от Каризмата, а няма разходомер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двуредов с подсветка струва 5.44$ = 8.20 лв. :)

http://home.comet.bg/shop/info.html?ID=27423

Ей този:

http://home.comet.bg/shop/datasheet1.html?ID=27423

 

Процесора и той толкова, захранване и пасивни елементи и платка още 10-15 лв.

Преди 2-3 години бяха по-скъпи, но сега са поевтинели......... имам желание да го направя, но няма време..........

Ако си спомняш даже взехме едно оптитронно табло и го гледахме с теб.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решение винаги има! При мен, живот и здраве, скоро ще са почти готови нещата... Аз реших нещата много радикално - слагам компютър в колата, който освен всичко друго, ще си има един EVOscan, който ще ги извлича данните от ЕКУ-то... и готово. Иначе само с дисплейче - прекалено много играчка и разходи за нищо... Като ще е гарга - да е рошава!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надяваш се с евоскана да постигнеш измерване на разхода ли? :)

Хехе, добър въпрос :icon_clap: Точно измерване на разхода не, но редица други убавини...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...