Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Taмпон на мотора


Препоръчано мнение

Здравейте отново :)

 

 

И така има един тампон на мотора , който разбрах ,че бил към 300лв с някакво метално рамо ? дали може да се намери по евтино и няма ли начин само тампона да се смени ? (тампона под капака които се вижда от дясно на главата за него става дума )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново :)

 

 

И така има един тампон на мотора , който разбрах ,че бил към 300лв с някакво метално рамо ? дали може да се намери по евтино и няма ли начин само тампона да се смени ? (тампона под капака които се вижда от дясно на главата за него става дума )

Точно този тампон го сменях преди 1 месец+ един по-малък,който беше 40-50лв,а тоя големия с металното рамо ми излезе 160лв.Обаче няма да ти казвам колко трудно го намерих...Аз също мислих вариант да се набие само тампона,но моя беше толкова смазан,че изглеждаше все едно е в средата отвора,а се оказа,че е леко настрани.Аз намерих такъв с изместен център,но мислих че не става за мен и така си взех нов.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново :)

 

 

И така има един тампон на мотора , който разбрах ,че бил към 300лв с някакво метално рамо ? дали може да се намери по евтино и няма ли начин само тампона да се смени ? (тампона под капака които се вижда от дясно на главата за него става дума )

 

според мен провери на друго място не е 300 лв, според мен аз скоро си купих двата на гредата и бяха 90 лв. с рамената си

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ела до Варна ако искаш и ще те заведа на едно място да ти набие само тампона. За сичките ми тампони ми зе 200лв някаде + работата. Пак и сигорно ще имаш други тампони за смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си го купих този тампон за 115 лв !!! И не го намерих толкова трудно !!! Но този тампон на гредата - смених 4 и сега 5-тия пак съм го скъсал !!! Нямам думи от каде да взема някой по истински незнам !!! Направо съм се хванал за главата !!! Иначе този с рамото е здрав !!! Оригинален такъв е към 400 лв !!! Това е така но се намират !!! Някой ако има идеи за моя тампон да пише !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си го купих този тампон за 115 лв !!! И не го намерих толкова трудно !!! Но този тампон на гредата - смених 4 и сега 5-тия пак съм го скъсал !!! Нямам думи от каде да взема някой по истински незнам !!! Направо съм се хванал за главата !!! Иначе този с рамото е здрав !!! Оригинален такъв е към 400 лв !!! Това е така но се намират !!! Някой ако има идеи за моя тампон да пише !!! Поздрави :mitsu-smiley:
Другият месец ще имам истински тампони от Щатите....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Еклипсите по принцип късат много лесно предния тампон на мотора!

Решението което намерих аз, за себе си, е тампон за скорости на Пежо 405. Продава се само тампона за 16 лв. избива се стария и се набива новия на оригиналната стойка и всичко е ок!

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Днес видях , че и моят тампон се е скъсал :icon_crying: .

Става дума за този тампон ->

http://img25.imageshack.us/img25/4015/p1010011v.jpg

 

До колкото разбирам тампона от скорости на пежо става за долу , а за тук има ли алтернативно решение? Този тампон набива ли се или е комплект с рамото? Ако се набива друг вместо оригинален какъв да бъде? :help:

Бате Марине ако ще имаш от тези драсни ми едно лично за цена , моля! :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз този го сменях също - целия с рамото !!! Не съм сигурен но май става от 2Г - избива се от стойката за 2Г и се набива на тази , но за тази процедура не съм сигурен !!! Иначе аз моя го намерих малко по трудно за 120 лв. някъде !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дам , точно така !!! И е здрав за сега !!! Карам го вече сеедмица и не е мръднал , а другия го късах за часове !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението в моят случай се оказа старото колтче от 87г. което от доста време не е в движение.

Тампона на колта, който е малко по малък от този на еклипса , се отряза заедно с ухото.

На ухото на еклипса се направи един прорез, скъсания тампон се извади и на негово място се напъха и завари този от колта. Трябваше малко да се фиксира понеже оста беше с изместен център, но нямаше проблеми и всичко си пасна идеално.

Колко време ще изкара тепърва ще се разбере.

:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен тоя тампон откам ремаците ми е проблем ако някои го намери в някои магазин в София моля нека даде адрес на магазина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен тоя тампон откам ремаците ми е проблем ако някои го намери в някои магазин в София моля нека даде адрес на магазина.
Тръгваш от Ботев по Симеон и от лявата страна има японски авточасти,5-6тото магазинче е.С поръчка става.160лв беше големия тампон с гредата.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ем и аз си го купих от същият магазин и на другия ден отидох да си го взема !!! Мисля че дадох някаде около 100-115 лв. , но не повече !!! За сега няма проблем !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за инфото, че на мен ми спускаха некви цени от порядака на 500 лв.защото тампона бил с лапа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да първоначално и мен ми казаха 400 лв. и аз направо нямах думи , но после потърсих - и намерих !!! Айде успех !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си поръчал от твърдите prothane тампони, под 100$ май е комплекта, вместо да давам такива цифри само за единия.

Е , вярно вибрациите ще са по-големички ама...... нали караме спортни коли все пак :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте,търся преден и заден тампон за двигател на Мицубиши Еклипс GS купе автоматик 2,4 2002 год,американско изпълнение,някой ако знае от къде да си взема на приемливи цени да пише,или нещо съвместимо за този модел

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...