Премини към съдържание

Календар 2010


k1k1_

Препоръчано мнение

Освен това, постоянно виждам хора, които висят в темата най-отдолу, а не превеждат пари....

Да го отдам присъствието им на любопитство - едва ли. Още изчакват - може би...?!?

Та въпросът ми е - колеги какво чакате, да цъфнат налъмите ли??????????????

Може да чакат задълбочаване на световната финансова криза и срив в цените на календара... :lol: :D :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 734
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колеги, чух се с Ники.

В процес сме на финализиране на драмата покрай календарите.

Календари ще има, ще бъдат с 12 страници, по показания в темата дизайн.

Ще се вместим в цената обяване първоначално за бройки под 100.

Ако има още някой който е видял темата днес и иска календар, моля нека ми пише, защото до няколко дни пускаме да печатаме бройките за които са пристигнали пари.

Понеже Ники е ангажиран с предколедната еуфория, плащане на календари ще се приемат от мен, лично, по еконт или по банков път.

Който се интересува да ми се обади на телефона и да ми пише ЛС.

тел. 0887 93 43 44 - Дани.

Цената за под 100 или над 100 броя ще е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаме огромен успех :) , вече разбрахме ,че цената остава същата (може би и качеството ) - сега остана само да се разпечатат и раздадат до нова година ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E, де го тоз Николай, да казва кои колеги са си платили?

Че то така може още 10 души да ги няма в списъка....

....................

Освен това, постоянно виждам хора, които висят в темата най-отдолу, а не превеждат пари....

Да го отдам присъствието им на любопитство - едва ли. Още изчакват - може би...?!?

Та въпросът ми е - колеги какво чакате, да цъфнат налъмите ли??????????????

 

 

 

Вальо, аз съм един от хората които постоянно висят отдолу в темата и ги няма в списъците. Не защото нямам интерес, не е и защото чакам да цъфнат налъмите, не е и защото чакам срив в цените. Малко ще ми е трудно да направя обобщение на това което се вижда от страни по въпроса с календарите, но ще се опитам. На първо място за мен колегата Николай се отнесе доста несериозно с отговорността която пое. Аз лично се разбрах с него да му платя още в самото начало на ръка парите, като се срещнем където и когато на него му е удобно. След което той не си вдигаше вече телефона. Чух се с Дани и Светльо, като исках на тях да дам парите, между другото не само за мен, а и за Боби (Modrus), и в крайна сметка се оправихме и разбрахме. Поради видимото несериозно отношение се повдигна въпроса за резервния вариант за календарите. Получи се напрежение, много хора се изнервиха. Е как след всичко това да са наред нещата? До онзи ден не се знаеше ще има ли в крайна сметка календари или не, други ли ще се печатат - съответно на друг човек ще трябва да се плаща и т.н. и накрая какво да правиш? Ами пък като неможеш да си отговорен, не подвеждай другите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка,дали ще има актуализиран и финализиран списък от Ники,или ще продължаваме да седим в недоумение? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз виждам , че Дани влиза доста по-често от самия организатор Ники , така ,че ще го помоля да се обади на Ники (понеже държи връзка с него) и да му каже да съобщи на всички как се процедира от тук нататък. Кога се печата,колко време ще отнеме и как ще се раздава календара?

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам, какъв е проблема с Ники. Човека си каза ,че е извън София и няма възможност да контролира постоянно всичко по сметката. Явно, че има някои, които не е в списъка , но имате номер на сметката четливо написан ( явно е верен щом на повечето хора парите са пристигнали) , като превеждате парите би трябвало да са ви казали на чие име изпращате парите , за да няма гафове ... от там нататък ако има някакъв проблем , той не е в колегата. Още по-трудно ми е да си обясня, какъв е проблема да си поръчате календари , защото видиш ли, списъка не бил пълен и за това Ники се оказва несериозен. Не стига, че се занимава с цялата тая "драма", ами и дайте да го оплюем сега. От самото начало си каза че ще е ангажиран , така че не виждам с какво толкова ви е виновен ?!?!?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам, какъв е проблема с Ники. Човека си каза ,че е извън София и няма възможност да контролира постоянно всичко по сметката. Явно, че има някои, които не е в списъка , но имате номер на сметката четливо написан ( явно е верен щом на повечето хора парите са пристигнали) , като превеждате парите би трябвало да са ви казали на чие име изпращате парите , за да няма гафове ... от там нататък ако има някакъв проблем , той не е в колегата. Още по-трудно ми е да си обясня, какъв е проблема да си поръчате календари , защото видиш ли, списъка не бил пълен и за това Ники се оказва несериозен. Не стига, че се занимава с цялата тая "драма", ами и дайте да го оплюем сега. От самото начало си каза че ще е ангажиран , така че не виждам с какво толкова ви е виновен ?!?!?!?

Споделям! Това, че човекът е посочил първоначалните условия, а ние в типичния ни мотащо-претенциозен стил сме все недоволни от нещо не е проблем на печатаря... Нямало го тук да дава отчет кой платил, кой не. Е, нали сте платили по сметката, толкова ли е голям зорът някой да потвърди, че сте платили. По-важното е, че календар ще има и то с качество и цена достатъчно приемливи. Ето, стана ясно, че няма да има компромис с качеството и то на по-ниската цена, независимо, че не можахме да съберем нужната бройка за над 100. Дали е скъп или евтин календарът всеки се преценява и поръчва или не. За себе си аз знам, че ще си получа календарите, които всъщност изобщо не са ми нужни, защото имам над 30 календара, изпратени ми от разни фирми. Но ще си взема календар щото съм фен и ще си бодна един в офиса и още едни незнам още къде, щото съм фен на мицубиши, на форума и.... на много други японски марки, хихи... Тази тема показа следното - Колективен дух, ама друг път- не можем да вземем нито едно стойностно решение колективно, щото зад клавиатурата сме смели, красиви и мотивирани, ама на практика нищо не се получава.

Затова който е закъснял да се обажда, да превежда пари и да бягаме. Календарите предполагам ще се отпечатат за една нощ, тоест ако печатът започне през другата седмица спокойно ще имаме календари преди Н.Г.

Проста работа, ама за сметка на това драматична....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SLX , аз също споделям общото мнение ,че Ники си свърши добре работата, че ни одисва на акъла и , че не може да влиза във форума и да актоализира списъка (понеже е зает) , но трябва да се сложи край и мисля , че той трябва да го направи. Уж миналата седмица -на 11.12 беше последния срок , а от тогава до сега никой не е казал нищо организационно (освем ,че остава цена и качество) За един ден не могат да се напечатат календарите ,ако са с въпросното качество(според мен).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"......Но ще си взема календар щото съм фен и ще си бодна един в офиса ...."

 

Ето така се прави, дори ще ни дават по телевизията :-)

 

Аз пък се чудя как изобщо ще влезе момчето във форума..... Ако съм на негово място - хвърлям календарите, след което камък зад гърба си..... Стига бе, спрете се, 50 календара стават за 2 часа, недейте така!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, календари поне за сега няма причина за да няма.

Правим всичко възможно, за да стане реалност делото ни.

Ники, ще ми даде пълен списък на хората превели пари по сметката и аз ще го публикувам.

Човека има печатница и е доста зает в тази част на годината, но както вървят нещата няма да се печатат в нея, а на друго място, потърпете още няколко дена и нещата доста ще ви се прояснят. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роско , ще използвам няколко цитата , които показват ,че 2 часа не са му по възможностите за разпечатване на Ники:

 

" А иначе ако искате да са готови до 15.12 трябва да имаме парите на 10 за всичките бройки иначе няма как ако ги имаме и по рано още по добре " - цитат казан от НИКИ.

 

"...краен срок за превед на пари 11-ти декември петък и на 15-ти календарите са излезнали от печат и са раздадени" - цитат казан от Дани.

 

За останалото ми мнение - остава като на последните ми 2 поста :)

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А като продължаваме да сме мрънкала - ще станат за 10 мин.

 

Не стига, че не се събрахме очакваната бройка, ясно е, че се оказахме несериозни, ами и сме допълнително претенциозни! Той, човекът, едва ли не се е родил, за да ни напечата нашите 50 бр календари; няма друга работа, почива си, ходи на ски и спускане с шейна...... Може и с найлон.

 

Пак призовавам да бъдем толерантни. За 50 бр - толкоз. Догодина като си поръчаме 500 - ще има по-добри цени и ред превилегии. Това е положението!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, постоянно виждам хора, които висят в темата най-отдолу, а не превеждат пари....

Да го отдам присъствието им на любопитство - едва ли.

Хъм, защо? Аз чета тука от време на време заради сеира. :)

 

Като почнат да се събират много хора за нещо винаги става фън. :) То не бяха чаши, якета, тениски.... :)

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SLX , аз също споделям общото мнение ,че Ники си свърши добре работата, че ни одисва на акъла и , че не може да влиза във форума и да актоализира списъка (понеже е зает) , но трябва да се сложи край и мисля , че той трябва да го направи. Уж миналата седмица -на 11.12 беше последния срок , а от тогава до сега никой не е казал нищо организационно (освем ,че остава цена и качество) За един ден не могат да се напечатат календарите ,ако са с въпросното качество(според мен).

Ами то в този случай пак не е виновен , защото няколко човека казаха, че ще преведат пари в понеделник, което значи, че трябва да чака поне до вторник за да пристигнат със сигурност. Ако случайно не успее във вторник заради каквито и да е ангажименти ето ти на 15-ти календарите готови, ама друг път :) Та исках да кажа, че нас чака , а не някой друг :)

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не може повече да се чака. Имаше срок - който го е спазил ще си получи календарите, който не е, ще си изчака следващата година за клубен календар. Направи се отсрочка за понеделник и мисля, че това е повече от достатъчно. Самия процес с печатането може и да е 1 секунда, но раздаването отнема дни и дори седмица и повече. Трябва днес да се появи списък с платилите и актуална бройка, защото все ще има грешки в този списък и докато се изясним, кой на кого и как е превел пари и защо го няма в списъка или защо го има два пъти ще засвири дунавското хоро. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

krotal , ама нали и аз това казвам - не е виновен Ники.

Трябва да се спрем вече с отсрочките и да се действа - правилно казва jolly_rojer ,който бе съвестен трябва да си получи календара и то до дотата която се разбрахме. Ние и без това сме 45-50 броя - трябва ли заради няколко забавили се ,всички останали да не си получат в срок календара. Айде вече да се спрем да пишем кой прав,кой крив - има си организатор и той трябва да каже край. Така ,че може да отдели малко време и да влезе за да каже този край.

 

П.П. Ще се стигне дотам ,че ако не мога да си получа календарите до нова година ,да се откажа от тях.

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ви кажа само че искрено се радвам, че съм далеч от тези неща. Иначе отстрани сеира е голям :icon_clap:

Особено 2-3ма които не знаят какво искат, но пък много го искат :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ви кажа само че искрено се радвам, че съм далеч от тези неща. Иначе отстрани сеира е голям :icon_clap:

Особено 2-3ма които не знаят какво искат, но пък много го искат :icon_hmm:

Сеира си го бива... :yes3:

Аз даже мисля че знам, за кои 2-3ма говориш... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сеира си го бива... :yes3:

Аз даже мисля че знам, за кои 2-3ма говориш... :lol:

:mitsu-smiley: Нека си остане между вас.

Ще отключим темата, когато Ники реши да каже какво се случва с календарите. Съгласете се, че няма повече нужда от празни приказки. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, календара беше подготвен да се качи в печатницата за печат, но поради лошото качество на някои от снимките беше спрян, за да не се излагаме, защото никой не иска календар с лошо качество.

 

Копирам ви това което ми пратиха от печатницата, моля колегите, чиито снимки са с лоша резолюция да се свържат с мен на тел 0887 93 43 44, за да ми кажат имат ли ги по-добри или това е качеството и ако имат да ми ги пратят направо на jsa@mail.bg за да ги подготвим.

Всичко е спешно, ако искате да стане в срок, защото повярвайте ми имаме запазен час за печат и ако не влезнем в него, календари ще има януари... но с некачествени снимки, няма да се печатат календари, за да не се излагаме.

 

1. Снимки, които съвсем не стават, трябва да се подменят:

 

януари,

юни,

август,

 

нямат резолюция и за печат на пощенска картичка.

 

2. Снимки, които са зле, но могат да бъдат пуснати:

 

април (липсва резолюция)

юли (липсва резолюция, но може да се пусне)

октомври (рязан от по-голям размер и сега не става за печат, може да се пусне в

композицията на оригиналния jpg, но колата ще е по-малка и пак има компромис с качеството)

декември (става като резолюция, но е зле самата снимка)

 

3. Снимки, които са ок.

февруари

март

май

септември

ноември

 

Ако не се намерят по-добри снимки на тези, които трябва да се сменят, ще бъдат заменени от екипа ми със снимки ставащи за печат, а дали ще се форумни или от платени от нета ще решавам на момента.

 

Заинатил съм се да направя календарите и ще ги направим и ако помогнете още малко без подмятания и иронии за да се случи общото дело ще съм ви благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предложение за зимните месеци от мен.По-добро качество нямам ,дано да е достатъчна тази резолюция.

http://img200.imageshack.us/img200/6218/img1565yy.jpg

 

 

Имам още снимки на същата тема в http://siliev.snimka.bg/automobiles/zimna-prikazka.454505

 

Мога и да ги пратя по мейла ако ви устройва някоя.

 

С уважение

 

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Две от снимките са изпратени за да заменят евентуално тази от януари.

Ако отговаря на изискванията.

Благодаря за бързата реакция колега Илиев.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колегата Ники ми предаде щафетата на мен, понеже е доста зает и аз с помощта на знаещи хора се опитвам да направя календара. Така, че не го занимавайте повече него с това. Само ще пусне списък с хората платили по банка календарите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...