Премини към съдържание

Календар 2010


k1k1_

Препоръчано мнение

Споко.

Има и други варианти.

Нека Ники каже първо какво е положението - може ли да се направят и по-малко от 100 бройки.

Аз вече имам два резервни плана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 734
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Аз пък ще извадя черния списък в който фигурирам и аз. :icon_blush:

Това е списък с колеги,който са заявили календари а още ги няма в списъка с платилите...

 

 

Sirko - 1бр.

Stanimirko - 4бр

Becko - 2бр.

somalietsa - 2бр.

Vasil Sivkov - Noby - 3бр.

joreto - 2бр.-отказал се

наката - 2бр.

midori - 1бр.

SLX -2бр.

kobalto -2бр.

Mitsubishi -2бр.

GT PoWeR -1бр.

bobana75 - 2

Modrus - 2

rosko -1

todormitew - 5

CynepMEH - 2-отказал се

Brigadiro - 1

valboss - 2

lentqq - 1

charislav - 1

GeorgieV - 1

JDFU - 1

siska1709-1

BOGRY-1

TAZ-3

kalin1-2

 

 

Нека да няма сърдити.Списъка е само за подсещане. :)

Ей, калпазанин. Няма да ме клеветиш, че не съм платил, като съм платил! :icon_box: Хихи, шегувам се... Че съм платил, платил съм и не мисля, че ще има драма да се съберем разумен брой желаещи. Иначе календарът стана леко скъпичик, но какво от това... Важното е да не се променят правилата в движение. Мисля, че за тази цена могат и 80 бройки да се отпечатат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей, калпазанин. Няма да ме клеветиш, че не съм платил, като съм платил! :icon_box: Хихи, шегувам се... Че съм платил, платил съм

Роска,това беше целта- да предизвикам повече постове,като твоя... :icon_thumbup:

Хайде колеги,чакам и други,които да ме опровергаят... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно сега какво правим.

Хората са превели пари.

Големите приказки, че сме искали да има колите ни по календара.

Първо бяха претенции за снимките.

После били с километражи, после били скъпи, после не знам си какво.

Ако до края на седмицата няма резултат с тези календари отивам до близката печатница и поръчвам клубен календар.

Каквато снимката - такава.

Е те това е вече, демократично решение . :icon_thumbup:

И за напред, така трябва да се решава анкетата за календарите, иначе виждаме всички до къде се стигна...

Тъкмо и тези дето сме платили, ще си имаме по 5-6 календара... :icon_n_hug:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Джоли Роджър каза най-добрата идея ... 7-листови календари и така парите, които сме събрали най-вероятно ще стигнат, че може и да останат :)

Само не знаем точно каква е цената за 100бр 7-листови? За 200бр е 7,80 ... за 100 предполагам , че към 9.50-10лв. Аз лично съм готов да додам прмерно 4-лв за да ми станат 2 броя календари, че съм поръчал само един. Какво е вашето мнение? По-добре 7 листа от колкото 1 със сигурност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

krotal , аз лично мисля , че много от колегите включително и аз , не биха искали за 15,30 лв да им направят 7 листов календар . Ако ще е така както предлагаш и ти значи аз като превел 30,60лв трябва да получа три 7-листови календара. И така схемата става по-сложна -с доплащания , връщания и други щуротии :)

 

Ники, да вземе да влезе в темата и да каже каква ще е цената за 12+1 (за корица) листа - ако не остане 15,30лв ...лошо !

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми по-добре да имаш 3 броя 7-листови от колкото 2-бр едно листови ... така или иначе ще има игра с кинтите ... единственият ни шанс е цената под 100бр да е същата, както за 100, което малко ме съмнява ... Ники да каже. Та това си е мое мнение. За това попитах какво мислите вие :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да не влизаме отново в излишни полемики.Нека да видим колко бройки ще се съберат,като изтече срока,нека Ники да каже дали тези бройки могат да се отпечатат на тази цена и чак тогава да му мислим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Превод за моите и на charislav календари ще пусна, след като се направи уточнение, могат ли да се разпечатат по-малко от 100 бройки, както и запазва ли се цената.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След всичките тези дебати, днес си направих труда да отида до една от най-известните рекламни агенции тук в Търново с въпрос, колко би струвало отпечатването на прословутите календари, ако имам готов проект. Цената, която ми дадоха там е следната:

За календар от 13 страници, плюс картонена корица в края, плюс метална спирала с размери на календара от 35 на 50см -

8лв 70ст. без ДДС ако е обикновена хартия.

Ако е лакиран (гланциран) цената е 10лв без ДДС на бройка за същия размер. Нямат ограничения от към бройки и можем да заявим и по-малко от 100 бройки. Казаха ми, че цената е груба и е възможна разлика от 1 до максимум 2 лв.

 

Това е страницата на рекламната агенция: http://www.reklama.vali.bg/pechatna_reklama.html Работят с модерна и скъпа техника и са един от водещите рекламни офиси в региона.

 

Ако нещата пропаднат със софийския вариант, ще се радвам да съдействам да отпечатаме календара тук в Търново. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има цени със ДДС, с 12 плюс 12 допълнителни снимки, от 7 лв и стотинки...

Но апелирам първо да изчакаме включване от Ники.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам за СПАМА, но не издържах..........

Тази тема си истински купон............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След всичките тези дебати, днес си направих труда да отида до една от най-известните рекламни агенции тук в Търново с въпрос, колко би струвало отпечатването на прословутите календари, ако имам готов проект. Цената, която ми дадоха там е следната:

За календар от 13 страници, плюс картонена корица в края, плюс метална спирала с размери на календара от 35 на 50см -

8лв 70ст. без ДДС ако е обикновена хартия.

Ако е лакиран (гланциран) цената е 10лв без ДДС на бройка за същия размер. Нямат ограничения от към бройки и можем да заявим и по-малко от 100 бройки. Казаха ми, че цената е груба и е възможна разлика от 1 до максимум 2 лв.

 

Това е страницата на рекламната агенция: http://www.reklama.vali.bg/pechatna_reklama.html Работят с модерна и скъпа техника и са един от водещите рекламни офиси в региона.

 

Ако нещата пропаднат със софийския вариант, ще се радвам да съдействам да отпечатаме календара тук в Търново. :mitsu-smiley:

Колега, това е прекрасно.Да, ние имаме проект но той също струва пари! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е прекрасно.Да, ние имаме проект но той също струва пари! :)

 

 

Съгласен съм, аз не проявявам никакви претенции към нищо, вече изпратих пари за моите 2 бройки и просто исках да помогна с резервен вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Списък на платилите календар 2010г.

 

1. DANI MG - 15,30лв. - 1 бр.

2. tmintov - 15,30 лв. - 1 бр.

3. kr0tal - 15,50лв. - 1 бр.

4. jolly_roger - 31лв. - 2 бр.

5. mario64 - 16лв. - 1бр.

6. milko dobrev - 31.00 лв - 2 бр.

7. Светла - 61,20лв. - 4бр.

8. Peter P - 30,60 - 2бр.

9. ivailo_iliev - 61,20лв - 4бр.

10. alex2511 - 32лв - 2бр.

11. Emil Dimitrov - 15,30 - 1бр.

12. lacky_boy - 15,30 - 1бр.

13. Vanjo - 45,90лв - 3бр.

14. dobri1200 - 15,30лв. - 1бр.

15. dragnipur - 31лв. - 2бр.

16. Ивайло Нинов - 30,60лв - 2бр.

17. Brigadiro - 31лв. - 2бр.

 

Допълнил съм само парите, които са постъпили при мен и това което Николай е видял при проверката на сметката в петък, останалите пристигнали по сметката вчера и днес ще ги потвърждава Ники.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Джоли Роджър каза най-добрата идея ... 7-листови календари и така парите, които сме събрали най-вероятно ще стигнат, че може и да останат :)

Само не знаем точно каква е цената за 100бр 7-листови? За 200бр е 7,80 ... за 100 предполагам , че към 9.50-10лв. Аз лично съм готов да додам прмерно 4-лв за да ми станат 2 броя календари, че съм поръчал само един. Какво е вашето мнение? По-добре 7 листа от колкото 1 със сигурност.

Жоро, тази идея става, ама ако поемеш ангажимента ти да кажеш , кои 6 коли на колеги да отпаднат, от снимките за календара...

Иначе нали се сещаш , какви дискусии ще настанат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, тази идея става, ама ако поемеш ангажимента ти да кажеш , кои 6 коли на колеги да отпаднат, от снимките за календара...

Иначе нали се сещаш , какви дискусии ще настанат...

Бат'Марине, няма да отпадне ничия кола. Просто календара ще е двустранно напечатен, затова са 7 листа :icon_tongue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бат'Марине, няма да отпадне ничия кола. Просто календара ще е двустранно напечатен, затова са 7 листа :icon_tongue:

:mitsu-smiley: Точно такааааа. Явно не повече от 3-4 човека са разбрали, че разликата межу 7 и 13-листния календар е само в цената и съответно по-малък брой хора, които са поръчали от по-скъпия. Всеки един месец ще виждате едно и също и на двата календара. Само че в единия случай пирона трябва да е ковнат по-дълбоко за да държи 13 листа вместо 7. И едно дърво по-малко на планетата.. :icon_blush:

Хайде замислете се за разликата между 2 календара закачени на стената: единия е с 12 снимки напечатани на 12 различни листа, а другия е също с 12 снимки, само че напечатани на 6 листа двустранно!

 

Някой да ми даде разумно обяснение, защо всички се натискат за 12 листа, по-малка поръчка и по-скъпо? :mitsu-smiley:

Редактирано от jolly_roger
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Точно такааааа. Явно не повече от 3-4 човека са разбрали, че разликата межу 7 и 13-листния календар е само в цената и съответно по-малък брой хора, които са поръчали от по-скъпия. Всеки един месец ще виждате едно и също и на двата календара. Само че в единия случай пирона трябва да е ковнат по-дълбоко за да държи 13 листа вместо 7. И едно дърво по-малко на планетата.. :icon_blush:

Хайде замислете се за разликата между 2 календара закачени на стената: единия е с 12 снимки напечатани на 12 различни листа, а другия е също с 12 снимки, само че напечатани на 6 листа двустранно!

 

Някой да ми даде разумно обяснение, защо всички се натискат за 12 листа, по-малка поръчка и по-скъпо? :mitsu-smiley:

 

Защо , защо , колега? Ами защото българсия народ сме такива - като ни кажеш 15лв за 12 листа ние очакваме 6 листа за 7.5 лв, а то не е така :) , а и много колеги могат да искат да си имат всяка кола на отделен лист.Все пак като изтече календара ,въпросния почва да действа като плакатчета и т.н.

Няма значение вече - стига сме го мислили. ДА НАПОМНЯ ,ЧЕ ОСТАВАТ 3 ДНИ (със днеска) , а до момента имаме 30-35бр. календари :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо , защо , колега? Ами защото българсия народ сме такива - като ни кажеш 15лв за 12 листа ние очакваме 6 листа за 7.5 лв,

:mitsu-smiley: Бъркаш много, имаше 2 предложения: едно за 7.80 и едно за 15.30. Какво общо имат очакванията на българския народ тук не знам...? Аз като съм платил 15.30 очаквам 12 листа, ако бях платил 7.80 щях да очаквам 6 листа. Предполагам и очакванията на останалите колеги не са по-различни :icon_blush: . :mitsu-smiley:

 

.............. а и много колеги могат да искат да си имат всяка кола на отделен лист...... :)
:mitsu-smiley: Наистина това е сериозен довод.

Остава само Ники да каже дали може под 100бр. да се изработят. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега , не се разбрахме , за това ще говоря с факти:

Брой страници: 13 + подложка

 

Картинките трябва да са с резолюция 250-300 dpi !

 

 

Цена при тираж 200 бр. - 9.75 за 1 бр.

Цена при тираж 300 бр. - 7.22 за 1 бр.

Цена при тираж 400 бр. - 6.08 за 1 бр.

 

Цените включват дизайн/предпечат и UV лак и са без ДДС,

 

 

Брой страници: 7 + подложка

 

 

Цена при тираж 200 бр. - 7.80 за 1 бр.

Цена при тираж 300 бр. - 5.60 за 1 бр.

Цена при тираж 400 бр. - 3.98 за 1 бр.

 

А сега ти ми кажи за еднакъв брой тираж и разлика от 2 лв. 12+1 или 6+1 листа календар ли ще искаш? :) Много ясно ,че като си платил 15,30лв ще очакваш 13 листа,ама ако ти предложат и вариант за 12лв-7 листа (защото е такова съотношението) какъв календар ще поискаш?

 

Сега да се надявам , че съм по-ясен :)

 

П.П. Малко повечко изписах , ама да е забавно както каза бате Плевен :)

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега аз пък да кажа мнението си ...

Нещата понякога , както иначе може да се чуе по медиите, относно всичко свързано със законовата и не чак до там морална пък и човешка демагогска визия на съвременното учение за безрезервното и също толкова безотказно дезориентиране на индивида, огласява с гръмкия лозунг на идеята за тоталитарно отношение към всичко , макар и неуспял модел на човешката същност.

 

:spamer:

 

Дайте да правим календарите и да се приключва :) 6,12,13 ... няма значение колко страници - важното е да се получи добре :icon_peace:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...