Премини към съдържание

Дюзи на чистачките


Марто

Препоръчано мнение

Мисля че това ще свърши работа на всички желаещи за пръскалки!

 

Сервизи, магазини и дилъри на Moto Phoe за цялата страна!

 

Обаждате се и си поръчват. PART-номера на самите "джиджавки" го има малко по-нагоре в темата! Успех на всички. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Май те изпреварих :icon_angel:

 

Ето клипчето КЛИК (37.8 MB '39 689 216 bytes') - мога да кажа че съм страшно доволен! :icon_thumbup:

 

Пръскалките са от VOLVO и благодарение на "Threatmore" са монтирани на Галанта ми и пръскат с пълна сила :)

 

Само да спомена, че си направих експеримент по магистралата с 180 км/ч всичко е много поносимо и дори не е толкоз проблемно да се пръска дори и при тази скорост!

Аз си мислех че го правят на "мъгла", но не е точно така... Просто разпределят равномерно по цялата повърхност на стъклото огромен брой капчици, а не "мъгла", като на пулверизаторите, които точно това правят!

Направо съм на 7-то небе! Също така искам да наблегна на това, че си паснаха в жлебовете на капака все едно точно за там са си били! Профила им е леко различен от оригиналните за Галант, но си пасват перфектно в "жлебовете" на капака!

 

:mitsu-smiley: :icon_thumbup:

 

Да, изглежда прекрасно. Ще се оборудвам с една такива при първа възможност :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се оборудвах от Мото-Пфое. Става с поръчка, с капаро от единия ден за другия :icon_doh:

Но... съм много доволен как пръскат :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви пари са?

10 лв. на бройка. с ДДС - обаче Божо каза, че му поискали капаро 10 кинта ? - много смешно ми стана .... ама явно нещо са се спекли тия от пордажби в Мото Пфое! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що бе? Те и в Ратола вземат капаро за тампони на реактивните щанги на моята кола... А за малко да припадна, когато ми поискаха капаро за уплътнителя на капака на пералня "Индезит", който струва 34 лв и ми дадоха срок на доставка края на февруари преди няколко седмици... Официалният представител...

 

Представител=Монополист...

 

П.П. Да ме извинят Мирослав и Цено за крайното мнение...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а дали ще станат тези дюзи и за задната чистачка на Галанта? Ако някой има наблюдения по въпроса, нека да сподели :icon_hmm: Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще паснат и на моето Рънърче?

Ами :) има само един начин да разбереш! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а дали ще станат тези дюзи и за задната чистачка на Галанта? Ако някой има наблюдения по въпроса, нека да сподели :icon_hmm: Поздрави.

 

За задната си има пръскалка за задно стъкло. Тя е с друг партиден номер, ето:

 

WIPER WASHER NOZZLE FRONT Volvo V50 2005-2009

V50 2005-2008 Washer Nozzle Front B5244S4,S7, B5254T3,T7 9151094 OES 30655605 $ 7.49

 

 

 

WIPER WASHER NOZZLE REAR Volvo V50 2005-2009

V50 2005-2008 Washer Nozzle Rear B5244S4,S7, B5254T3,T7 30655152 OES 8662713 $ 7.49

 

Подчертаното са номерата по каталог. Ето и снимка:

http://www.swedishautoparts.com/shop/catimages/Volvo-Washer-Nozzle-1.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Това за задното стъкло дали е по-високо от другото ?

Първо ще се смени на задното стъкло, за предното се търси Голф 4-ка с пулверизатор с подгряване;

 

Гледах клипчето и останах леко разочарован. То пак си пръска, но на много повече струйки, икономията на течност става съмнителна.

 

Иначе ето го търсения от всички резултат:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове,

Днес и аз си купих дюзи за Волво от "Мото Пфое" в Младост. Цена 10 лв./бр. Part Number 30655605 (същия, който е описан по-горе). Смяната е елементарна, но внимавайте да не скъсате някое маркуче. Разликата в монтажа на дюзите е, че на Волвото трябва да ги завъртите на 90 градуса за да влезнат щипките в прореза и после ги завъртате срещу стъклото. Това е всичко и са много по ефикасни. Относно икономията, не си заслужава да издребняваме и за това. Пръскайте на воля и се радвайте на ефекта. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува основно икономията на течност, че много скъпа...

 

Пътувам по такива пътища, че понякога се налага да мия стъклото на всеки две минути, като са опесъчавали и 1.5л течност заминава за нула време... Ако го правите за икономия на чистачките, смяната на перата излиза някъде 5-6лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове,

Днес и аз си купих дюзи за Волво от "Мото Пфое" в Младост. Цена 10 лв./бр. Part Number 30655605 (същия който е описан по-горе). Смяната е елементарна, но внимавайте да не скъсате някое маркуче. Разликата в монтажа на дюзите е, че на Волвото трябва да ги завъртите на 90 градуса за да влезнат щипките в прореза и после ги завъртате срещу стъклото. Това е всичко и са много по ефикасни. Относно икономията, не си заслужава да издребняваме и за това. Пръскайте на воля и се радвайте на ефекта. :icon_rock:

:icon_crying: Пречи ли това, че са без уплътнение и смятате ли го за нужно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, което видях от видеото, доста ме впечатли... Утре отивам и аз да си взема, че много ме дразни как пръска сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам, че тези от Голфа с подгряването, ще са с различно захващане на рамото, заради самите пръскалки. Така че май оставам на Volvo варианта. Там няма ли пак вариант за пулверизатор с подгряване? Някой купил ли си е и задната пръскалка - колко е висока и става ли на :mitsu-smiley: (може ли да уцели стъклото)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз утре трябва да поръчам моите за отпред и отзад. Като монтирам задната пръскалка, ще пиша. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Премери на колко милиметра е отвора на дюзата от ламарината и на къде е насочена.

На моята даже едната струя се спираше от уплътнението на стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Премери на колко милиметра е отвора на дюзата от ламарината и на къде е насочена.

На моята даже едната струя се спираше от уплътнението на стъклото.

Oк. Но те самите дюзи нали се регулират на къде да пръскат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Регулират се, ама другия път. В моята счупих две игли, едната остана вътре. Тези, като ги гледам, също няма начин. Освен да се режат някакви гумени подложки...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, сега като се загледах по-горе тия не се регулират. Утре или вдругиден ще пиша какви съм ги свършил със задната пръскалка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...