Премини към съдържание

Total Bv 75w80?


Препоръчано мнение

Реших да сменям маслото на скоростната кутия и днес си взех 4л Total BV 75W80 от един магазин , 20лв- литъра.

Обаче като го отворих в къщи , нещо силно започна да ме гризе , че са ме "цакнали с топла бира " : :icon_blush:

Друг път не съм вземал такова , и за това ако може да кажете какво на вид е това масло.

Тубичките по 1 литър - бяха запечатани само с пластмасов пръстен ( този отвън на калачката),

вътре на отвора нямаше станиоло-хартиена запечатка.Маслото ми се стори доста рядко, точно като олио, и цвета му е като олио с леко зеленикъв отенък.

Има лек специфичен мирис - както казват на чесън!

Дали е менте, или съм 80 лв назад вече :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4 литра? Голяма кутия бе :) Моята събира 1800 гр. (2 литра зорна).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко литра събира скоростната на каризмата ?

Дават я 3,4 литра .

 

4 литра? Голяма кутия бе smile.gif Моята събира 1800 гр. (2 литра зорна).

Доста е , ама какво да се прави, а пък не продават по 100 мл :nono:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май е 2.4-2.6 литра и ще се озориш доста, ако го сменяш сам.

Ще разбереш, дали са те прецакали, чак като го налееш иначе е горе-долу толкова рядко;

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз сложих същото, като теб. За съжаление не съм го отварял предварително, така че не мога да ти кажа какво е било на външен вид и вкус. Иначе цената беше 53.30 лв за 3 х 1 л. Като сложиш отстъпката (не знам колко %) излиза колкото твоето, така че на цена са долу горе еднакви.

Да допълня само, че моята скоростната кутия събира 3.2 л.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря НА ВСИЧКИ :) :icon_clap:

Успокоих се :icon_thumbup:

 

 

Май е 2.4-2.6 литра и ще се узориш доста, ако го сменяш сам.

Ще разбереш, дали са те прецакали, чак като го налееш иначе е горе-долу толкова рядко;

 

Хихи , Това ми звучи малко ала : "Ако хвърлиш скоростна кутия , значи е било менте "

 

Е дано не узная скоро :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4 литра? Голяма кутия бе :) Моята събира 1800 гр. (2 литра зорна).

 

 

Май е 2.4-2.6 литра и ще се узориш доста, ако го сменяш сам.

Ще разбереш, дали са те прецакали, чак като го налееш иначе е горе-долу толкова рядко;

Айде за да не се карате, да ви кажа.....По каталог му събира 3.4 л.....

:link:...................................................................П.П..........

..Френска работа...... :lol: :lol: :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А GDI-то събира точно 2.700 литра. :icon_bye:
А тука някой да е говорил за ГДИ ??? :P ...То кво ли да ги говорим тея дизели...... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А GDI-то събира точно 2.700 литра. :icon_bye:

 

По каталог 2.600 и нещо, в реалност успяха да налеят малко над около 2.400, скоро може да се наложи да го точа, ще разберем. Японска му работа... :rolleyes:

 

 

Т'ва както казаха японския дизел е голяма работа, не е като немския :icon_censored: .... :starwars:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тука някой да е говорил за ГДИ ??? :P ...То кво ли да ги говорим тея дизели...... :lol:

Ами споменаваше се... ТУК

По каталог 2.600 и нещо, в реалност успяха да налеят малко над около 2.400, скоро може да се наложи да го точа, ще разберем. Японска му работа... :rolleyes:

 

 

Т'ва както казаха японския дизел е голяма работа, не е като немския :icon_censored: .... :starwars:

Е, ако не го изчакаш маслото да се източи хубаво - може и само 2.100 литра да събере... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко лекичко извън темата и питането на колегата.

 

Аз скоро сменях масло на скоростната кутия. Тъй като за различните модели вместимостта е различна и също се чудех колко да купувам. Бях в сервиз "Бош" тук в Бургас, тъй като там намерих маслото което търся и те го сменяха. После при плащането ми прихванаха точното количество, което е налято в кутията. Сипват го от тубички по 5 л., но не се налага да се купува излишно масло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами точеше се докато сменяха на двигателя, филтри и т.н, някъде към половин час. Що ли не са му сложили една френска кутия, лагера на първичния вал вероятно е взел да сдава багажа, сигурно ще хвърлям маслото...

 

Моето беше някакво по 28 лв, наливно и ми казаха колко са налели. Ако е било възможно да налеят още съм сигурен, че са щели да го налеят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко лекичко извън темата и питането на колегата.

 

Аз скоро сменях масло на скоростната кутия. Тъй като за различните модели вместимостта е различна и също се чудех колко да купувам. Бях в сервиз "Бош" тук в Бургас, тъй като там намерих маслото което търся и те го сменяха. После при плащането ми прихванаха точното количество, което е налято в кутията. Сипват го от тубички по 5 л., но не се налага да се купува излишно масло.

Ако са ти прихванали 5 литра, иди си искай 1.6 л. -ресто.... :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля да споделите какво масло да си сложа-10w40 или15w40 на 4g63.Предната кола бях с лики моли с добавката и бях много доволен ама не беше японец.Сега тази ми пипа маслото и затова се триумя какво да и шибна,да е с някаква пресадка,да изкара зимата пък на лято ще пусна сигмент и вложки.Полусинтетиката ли да избера?-незнам.

Извинявам се че ползвам темата на колегата,но видях че сте на тема масла и затова си позволих.

Поздрави,наздраве. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........... какво да и шибна

Защо не и "шибнеш"20/50, и ще спре да пипа............ :spam:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продължение:

Така, днес ми остана време и си го смених маслото, с надеждата че 1 и задна скорост ще влизат малко по-лесно.

Но каква беше изненадата ми като тръгнах, 1 и задна скорост включваха дори по-зле от преди :( .

Предложете някоя добавка за скоростни кутии.

Добре че си запазих старото масло, ако не се оправи и с добавка , може да пробвам да го налея пак :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При включването хъркат ли ?

 

 

При тези френските, част от това, което превключвало скоростите било пластмасово и още разни части по превключващия механизъм и някакви втулки правили този проблем. Не е от маслото. Новото е малко по-гъсто и за това създава такова впечатление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При включването хъркат ли ?

 

 

При тези френските, част от това, което превключвало скоростите било пластмасово и още разни части по превключващия механизъм и някакви втулки правили този проблем. Не е от маслото. Новото е малко по-гъсто и за това създава такова впечатление.

 

"Хърка " само на задна скорост, за 1-ва просто много трудно влиза.

Наистина и аз не вярвам да е проблема маслото, но както каза ти сега с новото масло си проличава истинския проблем.Знам за някакви селеново втулки, от които може да идва проблема.... или пък синхронизатор?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип задните скорости май нямат синхронизатори (включват при напълно спряла кола). Има два варианта - да не може да включи както трябва и да изхърква, или съединителя да не отделя добре. При теб явно не може да влезне докрай. Отиди в някой сервиз да я видят и не им се вързвай ако ти вкарат филма, че кутията е за ремонт;

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за напътсвието, мисля да посетя ратола в скоро време, тъй и тъй имам един шарнир за смяна ще кажа да я погледнат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...