Премини към съдържание

Дисплея на климатроника свети на половина?


kim69

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Дисплея на климатроника ми свети в дясната си част по-слабо. Какъв може да е проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Дисплея на климатроника ми свети в дясната си част по слабо. Какъв може да е проблема?

Изгоряла крушчица от страната, която не свети...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е проблема. И моя не свети, само че отляво. Крушките са миниатюрни, без цокъл, с едни сини чорапчета върху тях. Само дето моите опити да намеря такива из магазините в "Овча купел" се оказаха напразни... А на други места не съм търсил. Колегата bishi може да намери такива :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Това са сулфидни крушки. На картинката са най-малките.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/krushki.jpg

 

 

Има ги на ул. " Поп Богомил" 43

"ТМ - ЕЛЕКТРОНИК"

Продават се за дребни стотинки.

Важното е да се каже, че са 12V за кола.

Ето точния адрес.

 

https://www.google.b...!8i6656!6m1!1e1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, че сте написали от къде могат да се намерят е добре. Искам да попитам, някой има ли представа как се сменят, дали е лесно и сега в тия студове не е ли малко рисковано, поради факта, че пластмасите са се вдървили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От някаква "Автомания" взех преди време - 1.50 лв с фасунката. Има и в "Ратола" - 18 лв бройката беше преди 2 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, че сте написали от къде могат да се намерят е добре. Искам да попитам, някой има ли представа как се сменят, дали е лесно и сега в тия студове не е ли малко рисковано, поради факта, че пластмасите са се вдървили.

Риск има винаги, но при нас е минимален, защото са използвани качествени материали, дори и пластмасата е много добра (еластична). Всичко е предвидено за демонтажа и не е трудно, но само ако знаеш къде да пипаш. Мисля, че имаше тема за това как се сваля климатроник на Галант, но не съм сигурен.

На кратко:

1.Сваляш радиото (за по-лесно);

2.Повдигаш пластмасата около лоста за скорости и я издърпваш малко назад;

3.Цялата конзола заедно с климатроника, джобчето за очила и с пепелника се изважда комплект (дотук не се развиват никакви болтове);

4.Изваждат се буксите и маркуча на климатроника, следват буксите на запалката и остава да се развият няколко болта на климатроника и така стигаш до крушките;

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Риск има винаги, но при нас е минимален, защото са използвани качествени материали, дори и пластмасата е много добра(еластична) . Всичко е предвидено за демонтажа и не е трудно, но само ако знаеш къде да пипаш. Мисля че имаше тема за това как се сваля климатроник на Галант, но не съм сигурен.

На кратко:

1.Сваляш радиото (за по-лесно)

2.Повдигаш прастмасата около лоста за скорости и я издърпваш малко назад

3.Цялата конзола заедно с климатроника, джобчето за очила и с пепелника се изважда комплект (дотук не се развиват никакви болтове).

4.Изваждат се буксите и маркуча на климатроника, следват буксите на запалката и остава да се развият няколко болта на климатроника и така стигаш до крушките

Даже няма нужда да се вадят буксите на запалката и пепелника, просто следваш до точка 4 без пепелника и после взимаш отверката :) лампичките са на цокъл и излизат със завъртане, на дисплея са 2 и още 2 на копчетата. Вадиш старите и слагаш новите и си готов ;).

 

П.П.: Самите лампички също така се вадят от цокъла, просто малко упорство при дърпането.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, че сте написали от къде могат да се намерят е добре. Искам да попитам, някой има ли представа как се сменят, дали е лесно и сега в тия студове не е ли малко рисковано, поради факта, че пластмасите са се вдървили.

 

Лесно се сменят. Аз също имах изгоряла и първо я смених с една от ЕЛХА, ама издържа 2 седмици. След това намерих такива на "Симеон", като тръгнеш от "Опълченска" нагоре към "Константин Величков". 5-6 магазинчета след ОМВ-то, дето е на ъгъла. Май по 0.50 лв беше бройката (никакви пари). Ако няма, свиркай, аз купих повече, тъй че мога да ти дам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЛЕсно се сменят. Аз също имах изгоряла и първо я смених с една от ЕЛХА, ама издържа 2 седмици.

 

Интересно! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите още не са изгорели, но не светят като запаля.,Ако чукна по таблото или като мина през първата дупка светват.,Замислял съм се дали е от крушките или като при часовника от слаб контакт, но ме беше страх да пипам, без да знам. Сега ще го имам предвид.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите още не са изгорели, но не светят като запаля.,Ако чукна по таблото или като мина през първата дупка светват.,Замислял съм се дали е от крушките или като при часовника от слаб контакт, но ме беше страх да пипам, без да знам. Сега ще го имам предвид.

 

Не вярвам да е от слаб контакт, по-вероятно е от крушките. Прекъснатата жичка при сътресение се допира и светва, но е за кратко, очаквай съвсем скоро да спре нацяло да свети. Смени крушките и проблема трябва да изчезне. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...