Премини към съдържание

Скърцане на съединител Колт 1.3 16v


rado_85

Препоръчано мнение

:mitsu-smiley: Здравейте , преди около месец си взех Колт 2001г. 1.3 16V 82 кончета със спортно окачване, внос Германия много запазено. Колтчето всичко му е супер обаче има едно гадно скърцане от съединителя и незнам дали е нещо сериозно или не.

 

Говорих с познати от сервиза където ми сменяха масла филтри ремъци и ми казаха , че няма никакъв проблем,

 

било нормално. Та исках да ви помоля за мнение надявам се да пишете относно проблема и как да го реша...

 

Благодаря Ви!!! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Усили музиката :) Базикам се :) Наври се под волана, натискай педала с ръка и виж дали не е от самия педал (лостовия механизъм) и го смажи ако е той ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да се присъединя към колегата със скърцащият съединител.

 

Аз имам същият проблем, от сервизите ми казаха същото, че нямало проблем, но скърцането продължава.

 

Легнах под волана, но имам чувството, че скърцането не е от лостовият механизъм, а някъде отпред.

 

Ако някой има идея какъв би могъл да бъде проблема, моля да сподели своето мнение.

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Бих искал всеки от вас да сподели с какъв тип съединител е - хидравличен или с жило.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа , че аз съм с жило и си мисля , че скърца от него или от педала и се питам как да го смажа?

 

А и се извинявам за неточно създадената тема , защото доколкото знам съединител не може да скърца.. х ах

 

Та дали е жилото или педала незнам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа , че аз съм с жило и си мисля , че скърца от него или от педала и се питам как да го смажа?

 

А и се извинявам за неточно създадената тема , защото доколкото знам съединител не може да скърца.. х ах

 

Та дали е жилото или педала незнам.

 

Ако колата ти е Колт 2001год., няма как да си с жило........съединителят е хидравличен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е така какво мога да направя за да се оправи?

 

И да спре да скърца....

 

Благодаря предварително. :please:

 

А и понякога не се чува въобще спира за момент да издава тоя гаден звук и после отново започва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е така какво мога да направя за да се оправи?

 

И да спре да скърца....

 

Благодаря предварително. :please:

 

А и понякога не се чува въобще спира за момент да издава тоя гаден звук и после отново започва.

 

Ами няма какво да направиш. Като се позатопли и поизсъхне навън, предполагам, че ще спре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колта ти е с хидравличен съединител с 1 помпа и един изпълнителен механизъм долу от към скоростите...........

Това че ти скърца означават две неща:

1. Вилката откъм педала на съединителя има една пластмасова втулка ,която е точно за това , да не се опират метал в метал ( вилката и педала са метални) и да не скърца, виж да не е от там скърцането - желателно е да го разглобиш като махнеш шплента и демонтираш шпилката която минава през вилката и педала ...........тогава ще изпаднат и още - гумен О-ринг и вълнеобразна шайбичка която придава натиск към всички части и осигурява стабилност там.............

2. Скърцане може да има от към помпата горната ( ако си сигурен че от там чуваш шума) ..........в такъв случай трябва да се отвори помпата като преди това се демонтира от купето ............скърцането в самата помпа идва най вероятно поради това че си счупил пружината вътре ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колта ти е с хидравличен съединител с 1 помпа и един изпълнителен механизъм долу от към скоростите...........

Това че ти скърца означават две неща:

1. Вилката откъм педала на съединителя има една пластмасова втулка ,която е точно за това , да не се опират метал в метал ( вилката и педала са метални) и да не скърца, виж да не е от там скърцането - желателно е да го разглобиш като махнеш шплента и демонтираш шпилката която минава през вилката и педала ...........тогава ще изпаднат и още - гумен О-ринг и вълнеобразна шайбичка която придава натиск към всички части и осигурява стабилност там.............

2. Скърцане може да има от към помпата горната ( ако си сигурен че от там чуваш шума) ..........в такъв случай трябва да се отвори помпата като преди това се демонтира от купето ............скърцането в самата помпа идва най вероятно поради това че си счупил пружината вътре ..........

 

Благодаря ти , смятам да направя това при повечко свободно време. Та за момента не е проблем , че я карам така нали? И ако имаш някаква представа колко струва тая пружинка и откъде мога да си я купя?

 

Благодаря предварително..... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо установи проблема, после ще мислим от къде и колко струва ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От скоро и моят съединител издава подобен звук-като скърцане е сякаш има нужда да се смаже, но още не съм го карала на сервиз,

казаха ми, че не било сериозно...Дано да не е!!! Иначе колицата е перфектна, пу пу да не й е уруки :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Някой реши ли го този проблем? и аз имам същия... появява се от време на време и изчезва когато си поиска :( отвратително изнервящо е..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен скърцаше съединителя и доста време се чудих от какво е. Карах така, докато не започна доста рязко да отделя и го смених. Скърцането изчезна и вече 8000 км така :)

И с нов съединител е едно такова леко, меко :) Друго си е, ама е скъпичко. Иначе взех съединител Exedy.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа , че аз съм с жило и си мисля , че скърца от него или от педала и се питам как да го смажа?

 

Жилото се смазва с спирачна течност. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жилото се смазва с спирачна течност. :icon_thumbup:

 

Само дето не е с жило ;) Тук да не караме френски кошници :D

 

Майтапя се, да не се засегне някой, ей! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой е решил този проблем със скърцането, без подмяна на съединител, моля да опише по конкретно и точно начина. Благодаря и поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не е с жило ;) Тук да не караме френски кошници :D

 

Майтапя се, да не се засегне някой, ей! :icon_dance:

 

 

Моделите 92-95 са с жило. И 4Г13 и 4Г92. След 96-та (по новото купе) са с хидравлична помпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Здравейте колеги!

И при мен скърца и аз не знам от каде е, аз съм със жило.

 

И аз имах същия проблем, но го оправих. Трябва да освободиш жилото от врътката за натягане и да го смажеш с малко грес там където жилото се свързва с педала.. Успех.. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...