Премини към съдържание

Нещо гнило в Холандия...


Angel P

Препоръчано мнение

Ето ви малко нагледно обяснение на ABS-a. Тези, които го имат, трябва да са му благодарни много!

 

 

Това е за колегите, които си мислят, че тази система не намалява спирачния път.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Само да кажа за колегите, които ги притеснява постоянното включване на ABS, че за това време се е нормално и двете ми коли са с добри (да не кажа хубави) зимни гуми и ABS-те се включват доста често.

А пък ако стъпите на лед и ABS няма да ви помогне, така че карайте разумно.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-честото включване на АБС може да се дължи също и на различни гуми отпред и отзад, както и на различно налягане в някоя от гумите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е клипчето от 5-th Gear, където обясняват нагледно как работят различните системи:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-честото включване на АБС може да се дължи също и на различни гуми отпред и отзад, както и на различно налягане в някоя от гумите.

 

Точно така би трябвало да е. АБС ще се включи според мен винаги когато се изгуби сцеплението на съответното колело и то започне да се плъзга. А пък на сцеплението на гумата с пътя оказват много фактори - износването, вида на шарката, налягането в гумата, ширината и разбира се и настилката на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения, с АВС печелиш:

1.Стабилност

2.Намален спирачен път

Ето !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения, с АВС печелиш:
Абе когато е заледено, си карайте с една идея по бавно, да не "спИчелиш" среща с личният тенекеджия ...... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Четох,четох и направо съм изумен. Извинявам се за израза, ама повечето от вас са потенциални убийци. АВS това, гумите онова, колата трето.... Единия карал с 150км през селото в снега - щото нямало хора, другия с 110 км и се кефил, че много се отказвали да го следват. Баси, нямам думи. В града при нормални / летни / условия има ограничение 50км. Вий зимата при лед и сняг, искате да карате пак толкова, че ако може и двойно. "-Ами как не, аз съм с еди какви си зимни гуми - направо са върха". Осъзнайте се бе, хора... Никой няма да ви се смей, ако карате с 20-30 км при лоши условия. Стига с това бързане и надпреварване - видиш ли ме колко съм добър шофьор и карам с 150 км. Просто нямам думи, ей богу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Младите шофьори са малко безразсъдни, надявам се да не минават по моя път, за да осъзнаят, че Господ прощава веднъж, а понякога и нито ведъж.

Апелирам всички да карат разумно, по всяко време на годината!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единия карал с 150км през селото в снега - щото нямало хора, другия с 110 км и се кефил, че много се отказвали да го следват...........................
Не се впрягай толкова бе колега ! ..............Това е художествена измислица...... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...