Премини към съдържание

Бензин


Препоръчано мнение

Здравейте колеги , въпроса ми е колко километра искарвате с пълен резервоар на фул до светване на лампичката "налей отново" :)

Мойте наблюдения са, че когато го напълня догоре изминавам около 45-50 километра градско (Варна) и стрелката почва да пада доста стремглаво надоло и така още 400-420 км и виждам как лампичката ми напомня :) Незнам според мен е малко висок разхода на мойто зверче 1.3 !? Говоря за изцяло само градско ! Резервоар:40 литра , Средна скорост 60-80км/ч ухапят ли ме калинките 100-120км/ч :) :icon_blush: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм 5.7 с 15 цола, правил съм и 20 градско и 10 извънградско... Всичко е толкова относително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Резервоар:40 литра , Средна скорост 60-80км/ч ухапят ли ме калинките 100-120км/ч :) :icon_blush: :mitsu-smiley:

 

Колега какъв е тоя резервоар 40л? Мойто :mitsu-smiley: събира 50л. зависи какво имаш в предвид, 100-120кмч - дали на 2ра и 3та или на 5та :icon_rock: Поздрави! Весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега какъв е тоя резервоар 40л? Мойто :mitsu-smiley: събира 50л. зависи какво имаш в предвид, 100-120кмч - дали на 2ра и 3та или на 5та :icon_rock: Поздрави! Весели празници!

 

40 литра е нали наливам от нула до фуул и виждам колко показва бензиовата колонка :) Макар че не ми се иска да виждам под литража цифричките :)

:icon_angel:

Весели празници на всички колеги !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз мисля, че абсолютно всички колтове 88-92г, 92-96г, 96-03г независимо 1.3, 1.6 или 1.8 са все с 50 литра резервоари :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Колт 88-92г. е с 40л резервоар!

 

А аз мисля, че абсолютно всички колтове 88-92г, 92-96г, 96-03г независимо 1.3, 1.6 или 1.8 са все с 50 литра резервоари :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Колт 88-92г. е с 40л резервоар!
И ти си в грешка колега......Само след 2004-год. са с 47л.....Другите всички са с 50-литрови резервоари.....http://catalog.auto.ru/catalog/cars/mitsubishi/colt/
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хехе за 7 литра ся проблем ли ще правим ? :) Даса ни живи и здрави красавиците, както аз ги наричам пък другото се оправя!

 

Весели празници !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хехе за 7 литра ся проблем ли ще правим ? :) Даса ни живи и здрави красавиците, както аз ги наричам пък другото се оправя!

 

Весели празници !

 

Тя само резервата е 8 литра. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А на някой от вас, светвала ли му е лампа за резерва? Аз съм карал до последното деление на резервоара веднъж експериментално но така и не светна, а крушката е здрава в таблото - проверих я! Не че някога ще си оставя пак резервоара празен, но ме гложди дали лампата светва след последното деление или просто до моята не иде ток :) Просто ме достраша да "цедя" повече резервоара...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А на някой от вас, светвала ли му е лампа за резерва? Аз съм карал до последното деление на резервоара веднъж експериментално но така и не светна, а крушката е здрава в таблото - проверих я! Не че някога ще си оставя пак резервоара празен, но ме гложди дали лампата светва след последното деление или просто до моята не иде ток :) Просто ме достраша да "цедя" повече резервоара...

 

Емо да ти кажа и аз така си мислех,че лампата ми не свети и викам :" е*ах му мамата каквото стане , ако светне - СВЕТНЕ! " И накрая зе че светна карах около 30 километра и заредих , но принципно си знам че вече свети :) Даже един път я видях да премигва по един стръъъъъъъмммеееееннннн баир :) :icon_dance: :icon_n_king: :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, но къде ти беше стрелката на бензиномера, когато ти светна лампата? Това ме вълнува? Когато заредя до максимума, стрелката минава доста над последното деление, и затова си мисля, че и в обратната посока може да е така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато заредя до максимума, стрелката минава доста над последното деление, и затова си мисля, че и в обратната посока може да е така...

Лампата светва когато подмине и последна черта, или "Е", и падне поне 1-2 мм под нея. Поне при мен е така :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лампата светва когато подмине и последна черта, или "Е", и падне поне 1-2 мм под нея. Поне при мен е така :)

 

Така е !!!И при мен е така!!!Напоследък доста често я виждам даже,като останах без работа!!!!С 20 лева всичко се оправя!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Мерси за информацията колеги! Надявам се до там да не се стига :) По принцип винаги го държа пълен до горе и само доливам като падне до средата... Особено в зимни условия съм се убедил, че резервоара трябва а е пълен :) А и не ми се правят експерименти с издържливостта на помпата :) Просто исках да съм наясно. Мерси още веднъж :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
:) Мерси за информацията колеги! Надявам се до там да не се стига :) По принцип винаги го държа пълен до горе и само доливам като падне до средата... Особено в зимни условия съм се убедил, че резервоара трябва а е пълен :) А и не ми се правят експерименти с издържливостта на помпата :) Просто исках да съм наясно. Мерси още веднъж :)

 

Лампата светва 2 мм под нулата!!!! :rolleyes: и резервата му е доооста голяма! На лампа съм минавал 50км градско,но такъв експеримент не бих си направил втори път! Като сложа за 20лв- 12тина литра стрелката се качва съвсем малко над нула, като сложа 30лв - ~18л стрелката се качва почти до четвърт резервоар!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма нула, само е разделено на 4 части, като последната чертичка е червена; това значи ли че като влезе стрелката в червената зона лампата трябва да светне? Миналата седмица бях оставила колтчето почти без бензин по стечение на обстоятелствата, стрелката влезе в червената зона, но лампата не светна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цвети няма да светне в чевения сектор бъди спокойна,аз я карарам моята най често в него по простата причина,че като светне лампата слагам 10-тина литра и стрелката се качва на около милиметър над червения сектор.Със сигурност мога да кажа от моя опит,че лапичката светва на около 3мм под червения сектор,както разбра не е толкова страшно тъй като нашите коли имат по книга 8 литра резерва.Добрия вариянт според мен е да си подържаш двайсетина литра гориво и да досипваш,но така по трудно можеш да следиш рахода на гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На дълъг път съм изкарвал към 700км без да светне лампата(пълня като слезе под послената чертичка). Резервоара е 47л(като пълня до горе чертичката се вдига над максимума и минава към 80км докато мръдне), обема на двигателя е 1.3. В града(София) обикновено минавам 500км между зареждания, пак пълня като видя че съм слязал под последната междинна черта, лампата ми е светвала само когато взимах колата от балкан стар, тогава ми я дадоха с толкова колкото да стигна до първата безниностанция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Аз също мисля, че е доста относително, но аз със същият двигател Колт смесено изкарвам между 400-480 км. зависи дали съм карал повече градско или извънградско.

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Не мога да я разбера тази лампа - сега пък светна на границата на червения сектор - поне сега знам че работи :)

Нормално ли е да светва и след малко постепенно да изгасва?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...