Премини към съдържание

Бензин


Препоръчано мнение

Не мога да я разбера тази лампа - сега пък светна на границата на червения сектор - поне сега знам че работи :)

Нормално ли е да светва и след малко постепенно да изгасва?

И моята е така.... Зависи от наклона на пътя.....При потегляне и спиране също.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми е наравило впечатление че лампичката ми свети 2 цвята .... оранжев когато карам на резерва и вече на свършване почва да става червен. Само на мене ли е така или има и други Колтове :mitsu-smiley: Колта ми е 1997г. 1.3 12V GL

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с дизелче, и горе долу като на Бакърджиев ми е разхода.Извънградско наскоро компютърът ми даде 4,2/100 :icon_thumbup: но бяха много благоприятни условията(макар че имаше доста завои - идвах от Петрохан). Мисля че ако извънградско карам с 80 мога да падна и до нечовешките 3,9 които и дават по книжка.Иначе в града същата работа 470-500км и светва ламБата :) имайки предвид, че ако температурата е под 4градуса, колата ми загрява 3-400 метра преди да стигна до офиса ... Няма как да падне проклетия разход така :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да я разбера тази лампа - сега пък светна на границата на червения сектор - поне сега знам че работи :)

Нормално ли е да светва и след малко постепенно да изгасва?

 

Това е нормално защото сондата която показва количеството на бензина се влияе от положението на колата. Когато се изкачваш по наклон обикновено светва. Ако имаш газова уредба винаги гледай да имаш и бензин в резервоара. Не карай при напълно светнала лампа, защото вероятността да изгориш бензиновата помпа както аз изгорих моята е голяма. Ремонта е доста трудоемък (сваля се целият резервоар) и оставаш без кола за 2-3 дена. Казаха ми че при светване на лампата можеш да караш още 30-40 км. но не съм го изпробвал и не мога да го твърдя а е и твърде индивидуално. С няколко думи моя съвет е: не оставяй помпата да работи "на сухо"!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...