Премини към съдържание

Lancer Sportback


Raving

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Тъй като наскоро се сдобих с един Lancer Sportback 1.8 MIVEC INTENSE и видях, че в този форум пишат хора, които явно се интересуват и разбират нещата, които говорят - реших да задам два въпроса (като споменавам, че колата е на 400 км до днешна дата):

1. Имам чувство, че антената не лови добре радио (сравнявам с другата си кола при която сигнала е явно по-чист и силен)

2. Другия въпрос ми е относно системата за стабилност ASC и по-точно за traction-a. Доколкото разбирам, това е система против боксуване, само че мойто back-че си пали гумите и си боксува на мокър път, без да се замисля (като гарантирам че ASC-то е включено). Питам това, защото имах един приятел с Опел Вектра 2006-7г., която нямаше копче за изкл. на въпросната система и не можеше да излезе от една кална локва, защото колата просто не й се тръгваше.

 

П.С. Мерси предварително. Наздраве и весели празници!!! :icon_rock:

 

 

 

Поста е редактиран.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ASC - като копче, когато го изкл., спира и Тракшъна и Стабилизиращата. Интересен е твоя проблем, явно нещо не е наред. При мен в момента, в който гумите тръгнат да превъртат сваля оборотите докато нормализира нещата. Не би трябвало да ти превъртат. Може и да има някакъв дефект, скокни до БС и провери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Лансерите нямат Тракшън!!!

 

Имат ASC

Нямат само INFORM всички други си го имат виж в сайта на Балкан Стар или Дарс Ауто :

 

Активен контрол на стабилността и “тракшън контрол” (ASTC)

 

http://www.darsauto.bg/ShowPage.aspx?pageID=315&siteID=6

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам INSTYLE и в колата а не само ASC. Такова нещо като тракшън няма!!!

Ето малко литература за тракшъна, вижте за какво става дума, това го няма в колата!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Traction_control_system

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам INSTYLE и в колата а не само ASC. Такова нещо като тракшън няма!!!

Ето малко литература за тракшъна, вижте за какво става дума, това го няма в колата!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Traction_control_system

Ако наистина си убеден , че нямаш тракшън отиди там откъдето са ти продали колата и им кажи да ти го сложат , защото моя Лансър го има това чудо със сигурност .

виж : http://www.autoweb.com.au/cms/A_109270/tit...ewsarticle.html

 

http://www.landermitsubishi.com.au/news/la...fety_benchmark/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина колега, проблема е само при теб. И аз имам Traction и няма никакъв проблем с боксуването. Даже съм много щастлив, че вчера за пръв път пробвах Sportback-чето на байр с мокър сняг, направо е невероятно. Супер си върви, даже дръпнах една vektra която неможа да качи сама баира :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ASC който всички имаме в колите си - не е ТРАКШЪН. Това което се пише по брошурите не е вярно.

Дадох един линк, в който е обяснено точно и ясно какво е това тракшън контрол и който си направи труда да го прочете ще разбере, че въпросната система липсва!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ASC който всички имаме в колите си - не е ТРАКШЪН. Това което се пише по брошурите не е вярно.

Дадох един линк, в който е обяснено точно и ясно какво е това тракшън контрол и който си направи труда да го прочете ще разбере, че въпросната система липсва!!!

 

Колега, това че при теб не е сработил тракшъна, не значи че го няма серийно.

Ако искаш може да се поровиш из интернет и да видиш компонентите на ESP системите и ще разбереш, че и ти я имаш.

Ако искаш можеш и сам да си провериш дали работи -> качваш се към Копитото и после като слизаш плъзгай завоите, ако ти свали оборотите имаш тракшън, ако не нямаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Значи че тракшън имаме, имаме. Обаче аз си се хлъзгам яко по жълтите павета сега зимата. Свети индикация и всичко ама няма спасение, вчера почти се завъртях късно вечерта като влезнах малко по-остро в един завой. То и да свали оборотите файда няма щото колата си се носи настрани без никаква газ. Освен това и гумите си пробоксувват от време на време. Така че тракшъна не може да кара вместо нас, трябва да си се внимава. Освен това ми се струва че нашия тракшън е сравнително свободен, не е адски рестриктивен да не може изобщо да превъртиш гуми примерно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е много странно. От София ли си? Бих те взел да те повозя, аз в повечето случай карам малко като идиот, стабилизиращата не ми дава изобщо да си и помисля да се завъртам, изобщо намесите са и брутални :), само леко тръгва задницата и съм в правия път. Да не говорим по главните улици, там си карам почти като лятото, само където има много сняг, по-леко докато я вкарам в завоя и пак газ. Просто, на жълтите павета точно, не съм се пробвал, защото там по принцип много внимава, защото е най-гадната "настилка" в София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е много странно. От София ли си? Бих те взел да те повозя, аз в повечето случай карам малко като идиот, стабилизиращата не ми дава изобщо да си и помисля да се завъртам, изобщо намесите са и брутални :), само леко тръгва задницата и съм в правия път. Да не говорим по главните улици, там си карам почти като лятото, само където има много сняг, по-леко докато я вкарам в завоя и пак газ. Просто, на жълтите павета точно, не съм се пробвал, защото там по принцип много внимава, защото е най-гадната "настилка" в София.

 

Сега ме притесни дали нещо не ми работи. Айде верно да ме качиш за едно кръгче да видя как е, да не би нещо да не ми е наред, ше съм ти много благодарен. От София съм да.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз нещо започнах да се съмнявам дали системите ми работят добре , и аз не съм толкова вещ.

Ако искате да си направим една срещичка днес или утре и да видим колите си.А Рангел може да ги погледне дали всичко си е наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега ме притесни дали нещо не ми работи. Айде верно да ме качиш за едно кръгче да видя как е, да не би нещо да не ми е наред, ше съм ти много благодарен. От София съм да.

 

 

Колега няма за какво да се притесняваш.

Системите на Лансера и Аутлендъра позволяват леко плъзгане, в това се уверих лично. Така, че няма място за притеснение.

 

 

 

ПС: Освен това Лансера (визирам този на Васко) ми се стори по - стабилен от Аутлендъра в режим 4х4.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оле, да знаете аз нищо не разбирам ;). Мога само да ви повозя екстремно и да прецените сами. Ако кажете утре, няма проблем да се срещнем някъде и да отидем на малко заснежено и да пробваме, само да не е днеска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оле, да знаете аз нищо не разбирам ;). Мога само да ви повозя екстремно и да прецените сами. Ако кажете утре, няма проблем да се срещнем някъде и да отидем на малко заснежено и да пробваме, само да не е днеска.

 

 

Ееееее Рангеле ти сега да не ми се обиди? Нищо лично :) но доста стресна хора.

 

ПС: И те чакаме някоя вечер да поиграем боулинг :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На теб пък защо да ти се обиждам, май пропуснах нещо :). Сега съм в сесия и съм го закършил, много поправки, само да стабилизирам ученето и ще дойда да ви покажа, кой кара влака.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще е добре да направим един тест драйв, да видим всичко наред ли е, па и да се запознаем малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако решите, само напишете - утре, къде и в колко. Аз предлагам на резиденцията и от там може да направим тест драйва към Витоша, на някое широко ще ги спрем горе и една по една.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да беше следващата неделя, че и аз да дойда, щото може да съм в София тогава. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате към 14:00 да си направим среща на паркинга на НИМ Бояна.

 

 

Ако кажете, там съм. Това е широкото с правата нали? Само кажете дали ще се ходи, а ако искате другата Неделя, за да може и Васко да дойде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако кажете, там съм. Това е широкото с правата нали? Само кажете дали ще се ходи, а ако искате другата Неделя, за да може и Васко да дойде.

 

Айде другата неделя. И без тва тая вече замина, аз нямаше да мога и аз днеска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...