Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Интересен шум при студен ДВГ


Препоръчано мнение

Привет пак от мене ! Един малко странен проблем според мен но за сега неоткриваем!!! Значи паля колата студена и в диапазона м/у 1000 и 3000 оборота се чува някакъв странен шум !!! Нещо като тракане ... и не точно ! Все едно ангр. ремък е хлабав и се чува някво като треперене на ремък , но не е възможно да е от него защото го смених преди 1 седмица , а при предишния - пак същото !!! Сменени са и ролките !!! Стигне ли оптималната темпратура - всичко си е нормално без неиндетифицирани шумове!!! :unsure: :confused1: Ако някой има идея да споделя !!! Благодаря предварително !!! Поздрави ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет пак от мене ! Един малко странен проблем според мен но за сега неоткриваем!!! Значи паля колата студена и в диапазона м/у 1000 и 3000 оборота се чува някакъв странен шум !!! Нещо като тракане ... и не точно ! Все едно ангр. ремък е хлабав и се чува някво като треперене на ремък , но не е възможно да е от него защото го смених преди 1 седмица , а при предишния - пак същото !!! Сменени са и ролките !!! Стигне ли оптималната темпратура - всичко си е нормално без неиндетифицирани шумове!!! :unsure: :confused1: Ако някой има идея да споделя !!! Благодаря предварително !!! Поздрави ! :mitsu-smiley:

Проблема се казва маслен обтегач..............скоро ще почне да трака и при загрял мотор............този ,който ти е сменил ремъците би трябвало да го е проверил..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами някаква цена за този повдигач да ми кажеш ? И дали може да се кара така ? Тъй наречения хидравличен нали така DJ ? :unsure: Поздрави ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами някаква цена за този повдигач да ми кажеш ? И дали може да се кара така ? Тъй наречения хидравличен нали така DJ ? :unsure: Поздрави ! :mitsu-smiley:

Цената му е към 250лв.....Най лесно ще го намериш в Ратола....Другите магазини почти не го поддържат........А и не се учудвай, като им кажеш маслен-а те те попитат за газовият обтегач ли става дума.......По магазините го водят газов, и са прави донякъде, защото маслените обтегачи, се пълнят с масло от системата на двигателя, а този не е така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А така може ли да се кара колата и има ли проблем че сега съм затруднен с финансите предпразнично? :icon_hmm: Поздрави ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А така може ли да се кара колата и има ли проблем че сега съм затруднен с финансите предпразнично? :icon_hmm: Поздрави ! :mitsu-smiley:
Ами рисковано си е да се кара така, защото може да ти прехвърли зъби ремъка........Можеш да свалиш пак капаците, да му измислиш някаква блокировка на обтегача, и да си опънеш ремъка от ролката......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах същия проблем и като ми казаха за цената на обтегача и аз малко се шашнах.Но решение има,

влезнах в ebay и от там си го поръчах с доставката излезна 160 лв и доиде за 7 дни.А както казва марио наистина може да прескочи зъб и тогава става страшно,така че по добре не го карай.

Поздрави :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах същия проблем и като ми казаха за цената на обтегача и аз малко се шашнах.Но решение има,

влезнах в ebay и от там си го поръчах с доставката излезна 160 лв и доиде за 7 дни.А както казва марио наистина може да прескочи зъб и тогава става страшно,така че по добре не го карай.

Поздрави :icon_thumbup:

 

 

За скъсването на ремъка ти казаха, от там проблемите стават други, ако не си го поръчал и колата ти е първа генерация, и номера на частта е, стар: MD190988 нов: MD308586 мога да ти дам на същата цена без да чакаш 7 дни :) така се случи че като сменях на моята кола поръчах в един магазин но и познат от сервиз ми достави така че имам нов резервен :) имам и за втора генерация, втора употреба от Лео номер немога да кажа но на някой ако му трябва да пита Лео за номер на часта по VIN- декодера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги.

И при мен при студен двигател се чува странен шум, и четейки в форума попаднах на тази тема. Въпроса ми е как точно да определя дали е от маслените повдигачи или масления обтегач. А дали и на моята кола има въобще такъв маслен обтегач карам Спейс Стар 1.8 GDI - 4G93. Другото което ме притеснява че шума не е всяка сутрин.

Поздрави !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

И при мен при студен двигател се чува странен шум, и четейки в форума попаднах на тази тема. Въпроса ми е как точно да определя дали е от маслените повдигачи или масления обтегач. А дали и на моята кола има въобще такъв маслен обтегач карам Спейс Стар 1.8 GDI - 4G93. Другото което ме притеснява че шума не е всяка сутрин.

Поздрави !!!

Твоята също има маслен обтегач .......за да определиш кое тропа, трябва да я види човек който наистина е в час с тези мотори............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравете и от мен.

Моят двигател /4g63/ също трака когато е студен. Чува се чукане на метални части през определен период, който се увеличава пропорционално с увебичавене на оборотите. Чукането изчезва когато двигателят загрее или при форсиране до 5-6 х. оборота. От както смених маслото /с Q8 10W40 полусинтетика / чукането се появява и при загрял двигател на празен ход - при повишаване на оборотите чукането изчезва. Когато сменях консумативите /ремъци и ролки/, не смених единствено хидравличният обтегач. Проблем ли е това и заслужавал ли си смяната на хидравлични повдигачи? Регулират ли се клапаните на този двигател. Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравете и от мен.

Моят двигател /4g63/ също трака когато е студен. Чува се чукане на метални части през определен период, който се увеличава пропорционално с увебичавене на оборотите. Чукането изчезва когато двигателят загрее или при форсиране до 5-6 х. оборота. От както смених маслото /с Q8 10W40 полусинтетика / чукането се появява и при загрял двигател на празен ход - при повишаване на оборотите чукането изчезва. Когато сменях консумативите /ремъци и ролки/, не смених единствено хидравличният обтегач. Проблем ли е това и заслужавал ли си смяната на хидравлични повдигачи? Регулират ли се клапаните на този двигател. Благодаря предварително!

Обтегача -не е задължително да се сменя, ако си работи добре......Клапаните не се регулират.....Те за това са със хидравлични повдигачи, за да се саморегулират.......При теб лроблема е точно в тях.....За да ти изчезне чукането-трябва да ги смениш...... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обтегача -не е задължително да се сменя, ако си работи добре......Клапаните не се регулират.....Те за това са със хидравлични повдигачи, за да се саморегулират.......При теб лроблема е точно в тях.....За да ти изчезне чукането-трябва да ги смениш...... :icon_thumbup:

 

Обща болка за повдигачите.... Аз моите ги киснах и ги "bleed"-нах. За сега са добре, макар че и новите не са скъпи, но не ми се чакаше като затварях мотора.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми трака нещо като е студен двигателя.Не знам дали е същото тракане като при вас.Моят двигател е 4G69

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравете и от мен.

Моят двигател /4g63/ също трака когато е студен. Чува се чукане на метални части през определен период, който се увеличава пропорционално с увебичавене на оборотите. Чукането изчезва когато двигателят загрее или при форсиране до 5-6 х. оборота. От както смених маслото /с Q8 10W40 полусинтетика / чукането се появява и при загрял двигател на празен ход - при повишаване на оборотите чукането изчезва. Когато сменях консумативите /ремъци и ролки/, не смених единствено хидравличният обтегач. Проблем ли е това и заслужавал ли си смяната на хидравлични повдигачи? Регулират ли се клапаните на този двигател. Благодаря предварително!

 

Сащия проблем имам. При мен е от гарнитурата на изпусквателните колектори (кадето се сварзват със самия двигател).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне така ми казаха няколко майстора на които сам ходил поради тази причина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...
Здравете и от мен.

Моят двигател /4g63/ също трака когато е студен. Чува се чукане на метални части през определен период, който се увеличава пропорционално с увебичавене на оборотите. Чукането изчезва когато двигателят загрее или при форсиране до 5-6 х. оборота. От както смених маслото /с Q8 10W40 полусинтетика / чукането се появява и при загрял двигател на празен ход - при повишаване на оборотите чукането изчезва. Когато сменях консумативите /ремъци и ролки/, не смених единствено хидравличният обтегач. Проблем ли е това и заслужавал ли си смяната на хидравлични повдигачи? Регулират ли се клапаните на този двигател. Благодаря предварително!

 

Преди няколко дена се сложих същото масло Q8 10w40 и моторо ми се разтрака, пускам този пост за да предопредя колегите с еклипс 1г да НЕ СЛАГАТ ТОВА МАСЛО !!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена се сложих същото масло Q8 10w40 и моторо ми се разтрака, пускам този пост за да предопредя колегите с еклипс 1г да НЕ СЛАГАТ ТОВА МАСЛО !!!!!!

 

Ами да, явно е доста тънко. Аз карам с CASTROL 5W-40, пълна синтетикаи повдигачите ми не тракат. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, явно е доста тънко. Аз карам с CASTROL 5W-40, пълна синтетикаи повдигачите ми не тракат. :)

Колега и аз карам със същото.Вече е на 200 000 км нищо не се чува :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте и от мен!Дано някоий чете тази тема и да помогне щото вече ме дразни тоя гаден шум от повдигачите.Не трака винаги,тракат и при загрял двигател.Някой ако знае какви пари е смяната и по колко лева е бройката.Благодаря преварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...