Премини към съдържание

Помощ, скоростна кутия !


Plam

Препоръчано мнение

Няма какво да ти се сърди. DJ-я е всеизвестен, както и Милен.

 

За кутията трябвало да пробвате както Милен каза - да заварите едно парче алумин (или от каквото е там) на аргон върху зегерката и да си караш така. Сега оня ще направи същото на твоята кутия и ще си избие парите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Няма какво да ти се сърди. DJ-я е всеизвестен, както и Милен.

 

За кутията трябвало да пробвате както Милен каза - да заварите едно парче алумин (или от каквото е там) на аргон върху зегерката и да си караш така. Сега оня ще направи същото на твоята кутия и ще си избие парите.

 

Принципно си прав, но това е един много голям недостатък да си от малък град. Тук нещата стават бавно, трудно с много връзки, почерпки хиляди молби и прочие. Скапана история, не искам и за миг дори да се връщам във времето когато имах проблем със скоростната ми кутия. Имал съм, дал съм. Колкото до заварки и тем подобни пинизи, при мен и моите коли тези неща са изключени. Скалъпени неща мразя, искам като тръгна на път да съм максимално сигурен в колата си. А сега и приятелката я кара и не бих си позволил да си правя експерименти.

Филма тогава беше голям, бях пред нервна криза, която с времето не ме подмина. На всичкото отгоре се беше скъсала и надлъжната греда която държи двигателя и там изгорях със 100лв. Защото не ми се занимаваше да правя заварки и пак да се чудя докога ще ме изкара. С една дума истински ад и мизерия е в малък град да караш японска кола. Но аз съм вироглав и не отстъпвам пред нито едно предизвикателство за 5 год. и над 4 различни марки японски возила. Каквото дойде тва е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.euro07.bg/products/products.php?brand_id=136

Накладки Акебоно имат магазини в много от градовете .

 

Колега благодаря ти за помощта, но от Euro 07 няма да си купя вече дори и капачки за винтилите на гумите. Страхотни аматьори, поне такива са на бул. Христо Ботев във Софето. Страхотни разбирачи, каквато и част да съм взел все я объркваха. Да не говорим, че ме убедиха, че Каризмата ми е с две ангренажни ролки :icon_box: :icon_thumbup: :icon_doh: И аз взех , че им повярвах. После ми дадоха масло за скоростната кутия което и досега ползвам за смазване на катинари. След това ми дадоха части за едно пежо, които и до сега прашасват. Дори си имам едно кашонче Euro 07 The best stuped purchase. Имам богат асортимент от неща, които никога не ми потрябваха, но от магазина ми обещаваха, че това са нещата, който търся. Дори имаха смелоста да се обидят от моята реакция, че не разбират нищичко от професията си. Добре, че имам често работа по София, та си оправдаваше връщането на стоките им, но накрая вече се отказах и спрях да връщам части. С една дума не мерси живи и здрави да са, но това не е моят магазин в никакъв случай. Да не говорим, че и отстъпки ползвам, язък :icon_doh: :icon_hmm: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си прав, но това е един много голям недостатък да си от малък град. Тук нещата стават бавно, трудно с много връзки, почерпки хиляди молби и прочие.

 

Едно парче отрязано от тръба от алуминий същия размер, отгоре на лагера и отиваш там, където има табела "Заварки - Аргон" и за 15мин и 10лв и готово и става 10 пъти по-здраво от оригиналното, само да не сменяш лагера. както и да е нали си го оправил, няма повече да го коментираме. Не забравяй че живеем в България, трябва да имаш самоиницатива и известни познания, иначе ще те измамят, или ще си оставят ръцете в какъвто и град да се намираш и колкото и пари да хвърлиш...

P.S. И аз трябва да сменям два лагера на първичния вал, дано тия дни навия някой от съседите, иначе като ида някъде ще ме одерат жив направо. Значи ксенона тук е със 70лв по-скъп за :mitsu-smiley: в един сервиз, без монтажа (имаше H4 биксенон с цена :unsure: )...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно парче отрязано от тръба от алумин същия размер, отгоре на лагера и отиваш там, където има табела "Заварки - Аргон" и за 15мин и 10лв и готово
Колега ! Хайде спри се вече с умните съвети........Човека не искаше да си ремонтира неговата кутия, и въпросът вече е решен......

Освен това алуминий заварен за стомана, нали се сещаш колко здраво ще държи.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами мислех че е от някаква алуминева сплав. Както и да е нали проблема вече е решен и е намерил нова на добра цена.

Ставаше на въпрос че този от който я е купил, ще завари въпросната шайба, ще сложи маншона и ще я пробута на някой друг.

Да се надяваме аз да не минавам през такива премеждия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами мислех че е от някаква алуминева сплав. Както и да е нали проблема вече е решен и е намерил нова на добра цена.

Ставаше на въпрос че този от който я е купил, ще завари въпросната шайба, ще сложи маншона и ще я пробута на някой друг.

Да се надяваме аз да не минавам през такива премеждия.

 

С риск да си навлека неприятности покрай това спамене да вметна само нещо. Понеже много хора ме обвиниха, че един вид едва ли не аз лансирам измами. В момент когато си похарчил не малко пари и 100лв. подбиването от цената ти се виждат много пари. А колкото до заварянето и замаскирването с маншона, как така ще купиш ти скоростна кутия без да си видял какво се крие под маншона? И с извинение е.... и майстора трябва да е този дето е заварил тази недвусмислица така, че ти да не намериш разлика в канала и структурата му. Както и да е минали неща!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

Здравейте колеги, имам питане за маншона на вътрешното каре от страната на скоростната кутия за Carisma 1.6 99кс 98г.

Навсякъде по магазините (онлайн) маншоните излизат в комплект с грес, има ли лагер на този маншон и препоръки от къде да си намеря?

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези дето ги гледаш с греста, не са за твоята кола .

На теб ти трябва ето такъв, но са 3 различни размера лагерчетата и ще трябва да сваляш точни размери от твоята полуоска .

 

http://websrv.tech-co.net/tecdocpublic/img/056/26021_300573.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...