Премини към съдържание

Кой иска да направим едно кръгче?


viachy

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Първо искам да изкажа благодарности на членовете от форума, запознах се с доста хора вече а и много хора и теми от форума ми помогнаха за разни неща около Галант-чето :rulez: :drinks:

 

Вчера успешно си смених всички изгоряли крушки по централната конзола :icon_thumbup: (след като я сглобих се оказа че е изгоряла една от здравите та пак ще разглабям ама няма да е тези дни :icon_blush: )

 

 

Имам следните дребни проблеми, които ме тревожат (сериозните проблеми ще ги оправяме с Пламен при първа възможност)

 

1. Има някакво дрънчене в кормилото (дано не обясня грешно) - нещо все едно метална пластина е хлабава и при ниски обороти дрънчи. Предполагам че трябва да махна кожуха там и да гледам да разбера от къде е....

 

2. Това се случи след като купих колата и се окaза че трябва да се сменят вентилите на 2те леви гуми. момчетата вдигнаха колата на крика, и след като я свалиха за почна едно дрънчене при неравен път или ниски скорости - ама точно все едно има отверка която подскача от багажника (а там всичко е здраво закрепено), или все едно задната кора на която са задните говорители е хлабава и се удря в стъклото, буквално имам чувството че е в купето или в багажника (там открих винт-звезда, най вероятно изпаднал от кората, но разбирасе не мога да съм сигурен.). Гледах струвах, возих се отзад, и не можах да разбера от къде точно идва.

 

Дали някой от вас ще намери тези дни 20 мин да направим едно кръгче и евентуално да локализираме двата дребни проблема?

 

 

Сериозните проблеми са:

1. Неработещ ABS - на предните две колела (оказа се че ако проблема е в датчиците ремонта ще е 4цифрено число и няма да го правя)

2. Перката на радиатора работи ВИНАГИ - което не е добре от кадето и да го погледне човек, мотора не загрява на повече от 60градуса,не може да достигне 90 градуса за да работи добре, а и ако не оправим това зимата парното няма да е достатъчно силно...

 

Дано DJ Tymbi може да ме приеме скоро в бокса :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не може да отдели 10 мин време за едно кръгче, :icon_crying: хайде сигурен съм,че още не ви е омръзнало да :drag: наляво надясно с Галант

 

ще почерпя :drinks: ако открием откъде е проблема с това тропане. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми няма проблем колега :good:, само че поне аз съм свободен утре на обед и после чак в неделя :icon_blush:, ако те устройва пиши едно ЛС. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с голямо удоволствие, но все пак идеята е не само да се повозим, а да решим проблема... не смятам, че съм компетентен достатъчно, че да ти помогна... ако искаш да се видим за по бира - аз ти давам моята, ти твоята и ще мерим ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с голямо удоволствие, но все пак идеята е не само да се повозим, а да решим проблема... не смятам, че съм компетентен достатъчно, че да ти помогна... ако искаш да се видим за по бира - аз ти давам моята, ти твоята и ще мерим ;)

С кръгче няма да стане само. Може да се наложи да се вдигне колата, за да се видят втулките, биалетките, тампоните отзад. Ако искаш в събота следобед ще съм си в работилницата, мини за 15 минути да я погледна, ако искаш. Мястото и телефона ще ти дам на лични... Това, разбира се, ако Пламен няма време за теб...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
2. Това се случи след като купих колата и се окaза че трябва да се сменят вентилите на 2те леви гуми. момчетата вдигнаха колата на крика, и след като я свалиха за почна едно дрънчене при неравен път или ниски скорости - ама точно все едно има отверка която подскача от багажника (а там всичко е здраво закрепено), или все едно задната кора на която са задните говорители е хлабава и се удря в стъклото, буквално имам чувството че е в купето или в багажника (там открих винт-звезда, най вероятно изпаднал от кората, но разбирасе не мога да съм сигурен.). Гледах струвах, возих се отзад, и не можах да разбера от къде точно идва.

 

Дали някой от вас ще намери тези дни 20 мин да направим едно кръгче и евентуално да локализираме двата дребни проблема?

 

 

Здравейте отново,

Реших да не пускам нова тема но вече не знам какво да правя.

Няколко човека погледнаха колата вече и съм в чудо. Ходихме при майстори да гледат ходовата част - казаха,че всичко е здраво. Това хубаво - ама Защо тропа тогава? Казаха да отида на тресачка за амортисьори и да седна отзад и ако се чува същото тропане докато ги тестват значи трябва да се сменят 2та задни.... Добре ама ако не е от това - тя тая тресачка като разклати колата аз даже не съм сигурен че ще го чуя въпросното тропане понеже я клатихме доста и не се чува ... Само когато карам по неравен път се чува.

 

Дайте съвет МОЛЯ ВИ ! Да търся ли тресачка и да я закарам ли да тестват амортисьорите ?

 

При кой да отида да ми помогне ? :icon_crying: :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Реших да не пускам нова тема но вече не знам какво да правя.

Няколко човека погледнаха колата вече и съм в чудо. Ходихме при майстори да гледат ходовата част - казаха,че всичко е здраво. Това хубаво - ама Защо тропа тогава? Казаха да отида на тресачка за амортисьори и да седна отзад и ако се чува същото тропане докато ги тестват значи трябва да се сменят 2та задни.... Добре ама ако не е от това - тя тая тресачка като разклати колата аз даже не съм сигурен че ще го чуя въпросното тропане понеже я клатихме доста и не се чува ... Само когато карам по неравен път се чува.

 

Дайте съвет МОЛЯ ВИ ! Да търся ли тресачка и да я закарам ли да тестват амортисьорите ?

 

При кой да отида да ми помогне ? :icon_crying: :help:

И моята тропаше отзад супер странно. Ако искаш може да се видим и да чуя дали тропането е същото. Пък тъкмо ще се запознаем и по кафе ще пием. При мен се оказаха амортисьори... Уж на 6 месеца, ама супер ментета. Купих колата с тях :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене също има тропане.... мислих че съм с обикновенни софийски заболявания :( но когато Пламен я прегледа каза че всичко и е ок... Обаче на мен продължава да ми тропа :( а като я взех не тропаше така :( Изглежда трябва да си разбия касичката и да взема да сменя всичко... :( белким ми утихне и започне да звучи като преди :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене също има тропане.... мислих че съм с обикновенни софийски заболявания :( но когато Пламен я прегледа каза че всичко и е ок... Обаче на мен продължава да ми тропа :( а като я взех не тропаше така :( Изглежда трябва да си разбия касичката и да взема да сменя всичко... :( белким ми утихне и започне да звучи като преди :)

Не съм чувал твоята да тропа, а това с прегледа беше класическо преглеждане.........ако искаш ела пак да я видя..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Реших да не пускам нова тема но вече не знам какво да правя.

Няколко човека погледнаха колата вече и съм в чудо. Ходихме при майстори да гледат ходовата част - казаха,че всичко е здраво. Това хубаво - ама Защо тропа тогава? Казаха да отида на тресачка за амортисьори и да седна отзад и ако се чува същото тропане докато ги тестват значи трябва да се сменят 2та задни.... Добре ама ако не е от това - тя тая тресачка като разклати колата аз даже не съм сигурен че ще го чуя въпросното тропане понеже я клатихме доста и не се чува ... Само когато карам по неравен път се чува.

 

Дайте съвет МОЛЯ ВИ ! Да търся ли тресачка и да я закарам ли да тестват амортисьорите ?

 

При кой да отида да ми помогне ? :icon_crying: :help:

Споко, в петък ще се добереш най после до мен...........само да оправя поредния автоматик...........всъщност той е готов вече ,т.е. преди няколко минути ,но все пак искам да се убедя че всичко е ОК и да видя други неща, тъй като сега ми изчезнаха оборотите на празния ход..........странно, аз правя кутия а то пък ми чезнат оборотите...........А сега де........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Реших да не пускам нова тема но вече не знам какво да правя.

Няколко човека погледнаха колата вече и съм в чудо. Ходихме при майстори да гледат ходовата част - казаха,че всичко е здраво. Това хубаво - ама Защо тропа тогава? Казаха да отида на тресачка за амортисьори и да седна отзад и ако се чува същото тропане докато ги тестват значи трябва да се сменят 2та задни.... Добре ама ако не е от това - тя тая тресачка като разклати колата аз даже не съм сигурен че ще го чуя въпросното тропане понеже я клатихме доста и не се чува ... Само когато карам по неравен път се чува.

 

Дайте съвет МОЛЯ ВИ ! Да търся ли тресачка и да я закарам ли да тестват амортисьорите ?

 

При кой да отида да ми помогне ? :icon_crying: :help:

 

Гумите гледал ли си?!?! Защото при мен беше от това и аз си го знаех. Ходих на реглаж, ходих на диагностика, на какво ли не... Все много шумеше в движение, сякаш има вятър, отзад се чуваше тропане, а волана вибрираше много силно между 40 и 80км/ч. Смених гумите - нов автомобил!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега viachy , да споделя по втората ти точка (понеже намирам голяма прилика с моята Каризма)

И аз от известно време имам едни шумове идващи от багажника , но не са тропане а скърцане! чудих се сумати време от къде идва този шум...клатих я,возих со отзад.... и все не успявах! Един ден се наложи да си пренасям багаж (много багаж) и махнах кората ,повдигаща се от вратата на багажника (закачена е с 4крачета влизащи в релси) Да кажа ,че ШУМА ИЗЧЕЗНА (до Стара Загора не се обади въобще)

След това си закачих отново кората и до ден днешен си имам това скърцане отзад! Дано да съм помогнал - знам ,че причината е глупава , но при мен е така..,може и при теб да има нещо подобно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега viachy , да споделя по втората ти точка (понеже намирам голяма прилика с моята Каризма)

И аз от известно време имам едни шумове идващи от багажника , но не са тропане а скърцане! чудих се сумати време от къде идва този шум...клатих я,возих со отзад.... и все не успявах! Един ден се наложи да си пренасям багаж (много багаж) и махнах кората ,повдигаща се от вратата на багажника (закачена е с 4крачета влизащи в релси) Да кажа ,че ШУМА ИЗЧЕЗНА (до Стара Загора не се обади въобще)

След това си закачих отново кората и до ден днешен си имам това скърцане отзад! Дано да съм помогнал - знам ,че причината е глупава , но при мен е така..,може и при теб да има нещо подобно!

 

 

Здравейте,

 

При мен си е чисто тропане (все едно има предмет подскачащ в багажника),само че не е в багажника ами ще вземе да се окаже точно амортисьора понеже като дъпна задната седалка напред и се возя отзад си се чува,че идва отдолу някъде. чува се само при неравни участъци. Вчера забелязах че ако пътя е равен скоростта няма значение - нищо не се чува.

 

С нови гуми съм вече, и надеждата проблема да е бил в гумата угасна :icon_blush:

 

дано скоро разбера от къде идва да премахна това тропане, че откачам вече :icon_doh:

Много ме е яд, защото изобщо го нямаше и при първото повдигане на крик от тази страна и се появи...как така едно повдигане ще счупи амортисьор....шантава работа :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

При мен си е чисто тропане (все едно има предмет подскачащ в багажника),само че не е в багажника ами ще вземе да се окаже точно амортисьора понеже като дъпна задната седалка напред и се возя отзад си се чува,че идва отдолу някъде. чува се само при неравни участъци. Вчера забелязах че ако пътя е равен скоростта няма значение - нищо не се чува.

 

С нови гуми съм вече, и надеждата проблема да е бил в гумата угасна :icon_blush:

 

дано скоро разбера от къде идва да премахна това тропане, че откачам вече :icon_doh:

Много ме е яд, защото изобщо го нямаше и при първото повдигане на крик от тази страна и се появи...как така едно повдигане ще счупи амортисьор....шантава работа :icon_censored:

Причината, както ти казах може да е във втулките на напречния носач или по-вероятно в самия амортисьор или в тампона на амортисьора. Ако амортисьорът ти е добре на тресачката, остава най-вероятно тампонът на макферсъна. Така че проблемът ти е там някъде. За да се установи точно трябва да идеш на тест на амортисьорите, където ще ти покажат дали амортисьорът ти става. Колата ти е сравнително стара, а ми се сториха оригиналните... така че не е изключено да е свършил. Тоест смяна и на двата задни. Фактът, че нямаше омасляване значи, че е или здрав или отдавна свършил. Но аз мога да разпозная отдавна свършил амортисьор при каране, а твоят определено не е такъв. От друга страна напълно скъсаният тампон на макферсъна ВИНАГИ когато вдигнеш колата се вижда, че колелото има едно изместване от оста, някак стои на криво, тоест горната част на колелото е по навътре, а долната по-навън от колата...Със сигурност не е кората ти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега viachy , да споделя по втората ти точка (понеже намирам голяма прилика с моята Каризма)

И аз от известно време имам едни шумове идващи от багажника , но не са тропане а скърцане! чудих се сумати време от къде идва този шум...клатих я,возих со отзад.... и все не успявах! Един ден се наложи да си пренасям багаж (много багаж) и махнах кората ,повдигаща се от вратата на багажника (закачена е с 4крачета влизащи в релси) Да кажа ,че ШУМА ИЗЧЕЗНА (до Стара Загора не се обади въобще)

След това си закачих отново кората и до ден днешен си имам това скърцане отзад! Дано да съм помогнал - знам ,че причината е глупава , но при мен е така..,може и при теб да има нещо подобно!

Колега, при Каризмите е друго - има проблем някои път с корите и тампните за подпирането на кората над багажника(за последното имаше описание от колега от форума, но не мога да цитирам точно за какво става въпрос, тъй като не се сещам); При мен - наложи се да махна всички кори, за да видя коя опира и да я уплътня; всъщност скърцането в :mitsu-smiley: което карам идваше от търкането на метал в метал между "скобите" за захващане на задните седалки към купето и "втулките" за които се захващат (извинявам се за термините, но не съм експерт); Сега няма шум и в купето е тихо като в бебешка стая, като детето спи. Като се има в предвид и невероятната изолация на купето, направо е приказка.... Дано съм бил полезен и успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

При мен си е чисто тропане (все едно има предмет подскачащ в багажника),само че не е в багажника ами ще вземе да се окаже точно амортисьора понеже като дъпна задната седалка напред и се возя отзад си се чува,че идва отдолу някъде. чува се само при неравни участъци. Вчера забелязах че ако пътя е равен скоростта няма значение - нищо не се чува.

 

С нови гуми съм вече, и надеждата проблема да е бил в гумата угасна :icon_blush:

 

дано скоро разбера от къде идва да премахна това тропане, че откачам вече :icon_doh:

Много ме е яд, защото изобщо го нямаше и при първото повдигане на крик от тази страна и се появи...как така едно повдигане ще счупи амортисьор....шантава работа :icon_censored:

Аз съм лаик в сравнение с някои колеги тук, но ще се опитам да ти помогна със съвет, защото мисля че знам за какво става дума.

 

Това тропане аз го имах на предния ляв носач, чуваше се точно както описваш по неравен път. На тест за амортесьори нямя как да се чуе, защото усилието е само нагоре-надолу, а при реално движение е и назад.

Значи на Галанта накрая на носача, при мен беше задния, има една втулка или не знам как се нарича, един болт в гумено уплатнение.

Точно като описаното тук, но при мен беше големия носач: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=2981

Проблема беше оттам - смених носача и всичко утихна.

Също така мога да ти кажа, че с ръце не можеш да го разклатиш толкова силно и с такава честота, че да се чуе.

Общо взето трябва да рискуваш с нов носач. Разбира се, ако някой се съгласи да ти даде неговия за проба - най-добре.

 

Дано съм ти бил полезен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм лаик в сравнение с някои колеги тук, но ще се опитам да ти помогна със съвет, защото мисля че знам за какво става дума.

 

Това тропане аз го имах на предния ляв носач, чуваше се точно както описваш по неравен път. На тест за амортесьори нямя как да се чуе, защото усилието е само нагоре-надолу, а при реално движение е и назад.

Значи на Галанта накрая на носача, при мен беше задния, има една втулка или не знам как се нарича, един болт в гумено уплатнение.

Точно като описаното тук, но при мен беше големия носач: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=2981

Проблема беше оттам - смених носача и всичко утихна.

Също така мога да ти кажа, че с ръце не можеш да го разклатиш толкова силно и с такава честота, че да се чуе.

Общо взето трябва да рискуваш с нов носач. Разбира се, ако някой се съгласи да ти даде неговия за проба - най-добре.

 

Дано съм ти бил полезен...

 

Хмм нереална работа. Много странно че трябва да рискувам и да сменям неща, които може би не са в основата на тропането.

Благодаря че се включи в темата все пак :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте колеги,

 

 

За да не пускам нова тема допълвам старата:

след много умуване, каране на силна музика :icon_rock: (защото всяко скърцане и потропване ме дразни много) се разбра от къде идва потропването в задницата, когато се движа на неравен път - има едни скоби, който държат задните накладки да не шават в спирачния апарат :icon_doh: . Въпроса ми е дали да ходя да ги търся на Симеон или от някоя морга?

 

Твърдо съм решен тази седмица да премахна това трополене най-накрая, освен ако очакванията за ново разваляне на времето не се сбъднат, в този случай ще изчакам следващото слънце :icon_thumbup:

 

 

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...