Премини към съдържание

Помагайте - изникна проблем с "правенето на боята" - цвета!


s01o

Препоръчано мнение

Дадох колата на бояджия и се оказа че не може да ми докарат цвета! - бояджията казал аз да си направя боята за да няма после недоволни!... а сега на къде!

 

 

Галанта ми е тъмно син металик... по номера на боята не можели да го догодят в магазина с който той работел за тонирането... ?!?!?!?!

 

 

Моля кажете къде наистина има читави "майстори" на боя!...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Егати майстора... Закарай си колата при нормален специалист, що се занимаваш с тоя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж на сайта http://www.detali.ru/cat/mi/mi.dll по VIN какъв ти е точно цвета и с този номер на цвета отиди при читав бояджия да ти я направи!

 

Понеже сме комшии - най-близко ще ти бъде като излезеш от светофата на Цариградско, продължаваш към Горубляне и точно преди моста (този, от който се вижда бялата газостанция и Y-образното кръстовище) завий вляво. Ще видиш - там има един тенекеджия и бояджия... много е добър, не взима скъпо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...благодаря за съветите! Майстора, на когото съм оставил колата си, е читав и си разбира от работата НО, - има едно НО! - обясни ми човека, че там където си прави боите са проверили по номера на моето купе / VIN-а де и са догодили боя точно по него, - НО (както казах по горе) се оказва че цвета по VIN нямал нищо общо с цвета на купето и капачката на резервоара + % (процента избледняване за еди си колко годинки) и той не се наемал да сложи таз боя за да няма после - "Ама каква е таз изклецана работа" ?!?! - В магазинчето също не се наели да си правят експеримент... май е точно на Монтевидео... дето обяснявахте в една тема по-горе! Демек... каза аз да си направя боята за да си му е чиста съвестта! :) (Както м/у впрочем правели огромна част от майсторите бояджии, за което разбрах преди малко!?!)

 

Бил съм рядък случай както се изразиха един куп разбирачи - колата била пребоядисвана в качествен сервиз в Холандия (всъщност той казал че е била боядисана перфектно но не със стандартен цвят от каталога на Mitsubishi), при което много се били учудили като разбрали че цвета не фигурира в каталозите за този модел!

 

...та така с моите премеждия!

 

П.С:

 

Всъщност колата вече е "нашарена" и подготвена за боя но.... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега отиваш с капачката в магазин на ДЮПОН, или ГЛАЗУРИТ (те поддържат бои за всички марки) и почвате да ровите по каталозите с мостри, на всички марки коли........ И се моли да я намерите.... Дано бояджията е ползвал готов цвят от друга марка...... Ако е смесил останали бои, от няколко други коли (отмъщението на бояджията се води този цвят), дори и да идеш в чужбина и го откриеш, и той не може да ти го направи вече...... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега отиваш с капачката в магазин на ДЮПОН, или ГЛАЗУРИТ (те поддържат бои за всички марки) и почвате да ровите по каталозите с мостри, на всички марки коли........И се моли да я намерите....Дано бояджията е ползвал готов цвят от друга марка......Ако е смесил останали бои, от няколко други коли(отмъщението на бояджията се води този цвят), дори и да идеш в чужбина и го откриеш, и той не може да ти го направи вече...... :(

 

Е ти направо ме утрепа с тоя пост бре човек...

 

Гледам тука и не вярвам на очите си! - верно го нема тоз цвет!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Избирай си най-близкия нюанс до твоя цвят и като я напръскат едва ли ще си личи. В смисъл, че след като е готова и направена хубаво - малка и символична разлика в тонирането на боята няма да прави впечатление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Избирай си най-близкия нюанс до твоя цвят и като я напръскат едва ли ще си личи. В смисъл, че след като е готова и направена хубаво - малка и символична разлика в тонирането на боята няма да прави впечатление.

Не мисля така Велико. На един приятел му драснаха с пирон вратата и я боядиса при някакъв много добър майстор, дето му казал да си бърка другаде и сега като има разлика в цвета вика ми това е, а има и други фактори като стареене на боята и това не може да се изчисли точно.

Честно да ти кажа много дразни разликата между стария и новия цвят, ако човек не знае че е боядисвана може да не го дразни, но като знаеш и само там гледаш ........ ужас

 

Пожелавам на колегата късмет с боята :icon_thumbup:

И аз бих препоръчал Глазурит - те работят с Дарс Ауто представител на :mitsu-smiley: за Бургас, Сливен и Ямбол.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ти направо ме утрепа с тоя пост бре човек...

 

Гледам тука и не вярвам на очите си! - верно го нема тоз цвет!

Случват се и такива неща...... Само нема да се пУашиш...... Ако цветът излезе - отмъщението на бояджията, търсиш магазин на ХЕЛИОС...... Те работят със словенски бои - МОБИ-ХЕЛ....... Имат готови цветове в кутии....... Металика + лака + втвърдител + разредител, ляга около 60 лв. литъра..... Избираш си най-близкият цвят до твоят, вземаш 2-литра, и я пръскате цялата....... Но най-напред провери каталозите на Опел, Фиат, Рено и т.н........ Може да са ползвали някой от техните цветове........ Успех........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Избирай си най-близкия нюанс до твоя цвят и като я напръскат едва ли ще си личи. В смисъл, че след като е готова и направена хубаво - малка и символична разлика в тонирането на боята няма да прави впечатление.

Това, уви, съвсем не е така. Колата става като кубчето на Рубик, достатъчно добре се виждат разликите. Аз така навремето си боядисах Нисан-а точно по такъв начин - абе не е съвсем същата, но колата си стана порядъчно различна на цвят. Добрата новина е, че когато е мръсна, включително зимата няма да се вижда. Отделно ако не се вади по код боята, а се сравнява на око с капачката на резервоара в 99,9% от случаите се разминават цветовете накрая. Единственото правилно нещо ти го е препоръчал Марио - в Глазурит и стискаш палци. Ако не намираш изход, пиши ми едно лично и да се видим с капачката ти, да видим дали мога да ти помогна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля така Велико. На един приятел му драснаха с пирон вратата и я боядиса при някакъв много добър майстор, дето му казал да си бърка другаде и сега като има разлика в цвета вика ми това е, а има и други фактори като стареене на боята и това не може да се изчисли точно.

Честно да ти кажа много дразни разликата между стария и новия цвят, ако човек не знае че е боядисвана може да не го дразни, но като знаеш и само там гледаш ........ ужас

 

Пожелавам на колегата късмет с боята :icon_thumbup:

И аз бих препоръчал Глазурит - те работят с Дарс Ауто представител на :mitsu-smiley: за Бургас, Сливен и Ямбол.

...тука си много прав за "нюансите"!

Избирай си най-близкия нюанс до твоя цвят и като я напръскат едва ли ще си личи. В смисъл, че след като е готова и направена хубаво - малка и символична разлика в тонирането на боята няма да прави впечатление.

 

Велико - не е така човече - аз си ОБИЧАМ Галанта и много се заглеждам в дребничките детайли и подробности! Нищо че е 96г. - важното е един автомобил да доставя удоволствие на собственика!

 

Това, уви, съвсем не е така. Колата става като кубчето на рубик, достатъчно добре се виждат разликите. Аз така навремето си боядисах нисана точно по такъв начин- абе не е съвсем същата, но колата си стана порядъчно различна на цвят. Добрата новина е, че когато е мръсна, включително зимата няма да се вижда. Отделно ако не се вади по код боята, а се сравнява на око с капачката на резервоара в 99,9% от случаите се разминават цветовете накрая. Единственото правилно нещо ти го е препоръчал Марио - в Глазурит и стискаш палци. Ако не намираш изход, пиши ми едно лично и да се видим с капачката ти, да видим дали мога да ти помогна...

Благодаря ти - ще се възползвам ако изникне проблем!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам да пробваш в Сикенс, преди имаха магазин на бул."Евлоги Георгиев" и на Симеон, сега не съм сигурен къде имат, знам че имат и сервиз, някъде на бул."Ботевградско шосе" зад Опел. Мисълта ми е, че те преди много време още имаха компютър с една преставка "Колорчекер", някакво оптично устройство, което като откараш капачката на резорвара сканира цвета и компютъра дава рецепта, как да се забърка и получи този ефект. Дано да съм бил полезен успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам да пробваш в Сикенс, преди имаха магазин на бул."Евлоги Георгиев" и на Симеон, сега не съм сигурен къде имат, знам че имат и сервиз, някъде на бул."Ботевградско шосе" зад Опел. Мисълта ми е, че те преди много време още имаха компютър с една преставка "Колорчекер", някакво оптично устройство, което като откараш капачката на резорвара сканира цвета и компютъра дава рецепта, как да се забърка и получи този ефект. дано да съм бил полезен успех!

Точно там ще ходя днес... ако не стане - се мяткам в Глазурит! - И на мен ми казаха, че в Сикенс сканирали нещо, но не по капачката, а направо там където преценят че е нужно да се вземе цветната мостра и той, компютъра, давал рецепта за цвета + стойностите за избледняване и не знам си какво точно... абе ще пиша като стане и даже мисля снимки да постна!

Ей тъй за инфо, да се знае за какво иде реч!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно там ще ходя днес... ако не стане - се мяткам в Глазурит! - И на мен ми казаха, че в Сикенс сканирали нещо, но не по капачката, а направо там където преценят че е нужно да се вземе цветната мостра и той, компютъра, давал рецепта за цвета + стойностите за избледняване и не знам си какво точно... абе ще пиша като стане и даже мисля снимки да постна!

Ей тъй за инфо, да се знае за какво иде реч!

Иди обезателно с колата, защото се сканира не само капачката, а 3 - 4 места по колата. За сравнение :icon_thumbup: Защото избледняването не е хомогенно. Ако ще пръскаш страничен панел или капак - таван.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, в бояджийското ателие близо до Монтевидео ми направиха зелен металик 1:1 с оригинала (една девойка наложи цветовите мостри върху колата) и забъркаха необходимите цветове до получаването на точния цвят на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...тука си много прав за "нюансите"!

Велико - не е така човече - аз си ОБИЧАМ Галанта и много се заглеждам в дребничките детайли и подробности! Нищо че е 96г. - важното е един автомобил да доставя удоволствие на собственика!

Благодаря ти - ще се възползвам ако изникне проблем!

 

Ами Заро нека да уточня - това дето го казвам е при положение, че се прави цялостно външно боядисване. Но ако се пръска само отделен детайл, то е ясно че ще е дразнещо и няма значение на колко години е колата. Но пожелавам ти усилията ти да се увенчаят с успех - да си намериш точния цвят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си направил боята, ще те пратя при човек, който сканира с уред старата боя и ти прави новата 1:1! Само пиши!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...