Премини към съдържание

Модел на календара за 2009


k1k1_

  

72 гласа

  1. 1. ???????? ?? ????? ?? ?????????

    • ????? 1
      11
    • ????? 2
      28
    • ????? 3
      33


Препоръчано мнение

  • Отговори 110
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Някаква от интернет. Няма избор.

Това е решение,а за догодина просто трябва по-добра организация и от по-рано.Аз съм ЗА

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жалко. Нищо, де! Само да се разбере бройката и туй то..... Дали ще се съберат 250 поръчки? И какво става, ако сме под тази бройка?

За мен +2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

+3 за мен и Светла ;)

А пък за следващата година е добре да се почне от Май месец, за да можем и да направим снимки с качеството за офсет :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Трябва професионален фотограф. Иначе не става по никакъв начин. Просто изглежда смешно за такъв сериозен клуб, като нашия. Това го говорим всяка година, но времето си лети, а професионален фотограф нямаме. Снимката се измерва в пиксели и за да стане добре трябва да е 6000Х5000 примерно. Защото календара е голям и трябва да се намали, а не да се разпъва. Горе в линка съм дал размера. За настолен календар дори 1600Х1200 върши работа.

Точно заради това миналата година нямахме календари. Тази ако искаме, това е избора.

Бях прекалено ангажиран с изработката и нанасяне на информация за новия сайт и претенциите си към дизайнера и админа и не ми остана време за календара. Нямам време даже форума да чета и пиша в него. Надявах се на вас за календара, но..... така стоят нещата. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо. добре дошъл!

Вярвам, че пътуването ти е било ползотворно и приятно.

 

За календарите предлагам, да пуснеш тема, за да се ориентираме в бройките. За да не се мотаем много, темата да е валидна 5 дена.

Аз ще звънна на един познат, който работи с по-малки серии, за да проверя дали той може да помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Тишо, благодаря. :)

Обади се на твоя приятел. Ние можем да поръчаме и 100 броя не е проблем. Цената е с няколко стотинки по-висока от 250 броя. На договорка е, но така казаха от фирмата за календари.

 

П.П.

Сега обработват файла и го чакам по пощата.

После ще пусна нова тема. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, тия малко са се оляли! Аз съм печатал плакати на фолк диви чиито снимки са сваляни от аудио-касетки, и са ставали доста добре! Много добре знам как се печата, защото съм майстор-печатар от 8 години! Айде нема нужда от 10 000 х 10 000 резолюции :D Има дизайнери които правят чудеса просто... Тези дни само календари печатам, с пейзажи, с трактори ламборгини и какво ли не...Както и да е, не че се правя на интересен, просто казвам, че нашите снимки вършат отлична работа! Има дизайнерски студиа, където могат да избачкат страхотия! Както и да е... Важното е календар да има :) Съжелявам, че не бих се заел лично с тази задача, имам си причини! Хубаво е че, се върна и поемаш нещата в твои ръце ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж, колко сложни били нещата :icon_crying: Аз очаквах с нетърпение селекцията от коли на колегите за календара, а то се оказа, че нищо не сме направили. Язък за хубавите снимки, макар и не отговарящи на стандартите и не видели реализация. Тъкмо се канех да поръчам поне 3бр. Но при така стеклите се обстоятелства, аз ще се откажа. Колите който са от интернет страници, мога да ги видя по всяко време. Губи се символиката. Много жалко найстина, ето защо трябваше да купя онзи професионален апарат тази година от Англия, нещо ми е подсказвало, че ще има нужда от него, но уви. Благодарности все пак към Big Boss !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Емо, става въпрос за цялата снимка над календара. Не за малка снимчица. :icon_n_hug:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, какво ще кажеш за идеята, да си съберем парички от клуба, и да си купим някой як фото апарат, който ще седи в Дани (нашият фотограф) и ще ни служи за перфектните снимки? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Съгласен, ако може да заделим 2000 лева... :icon_blush:

Но трябва и майстор фотограф. Иначе не става нищо.

Сега да мислим за календара. Дали да се борим да имаме или да се откажем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

100 човека по 20 лв. ей ги на...Пък и за никъде не бързаме :) А фотографа си е Дани, само една специализация му требе и е идеален ;)

Разбира се това е само идея, която може да обсъдим по-нататък...Що се отнася до календара, аз съм ЗА какъвто и да го направят хората ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да... едно апаратче ще е супер, пък ако добавим и един статив ще сме идеални просто, за да няма липсващи по снимките....

"ЗА" Календарите... Борим се докрай! ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги работата беше ясна, че със снимките дето ги имаме до никъде няма да са подходящи за целта за която ни трябват. Но пък какво от това, не е необходимо да се притрисаме чак толкова. Календара е един вид рекламен материал и като такъв е нормално да е направен много добре. Въпроса е за това каква снимка или комбинация от снимки ще се изтипосат. Наистина качеството трябва да е добро за да стои и изглежда добре. Но какво от това, че въпросната снимка ще е намерена от нета и няма да е наша си и на някой от нашите коли.

 

Като модел мисля, че формата - тип работен с три тела /за три отделни месеца/ и отгоре главата, това ще е подходящо. И все пак на всеки който ще има по особено виждане по въпроса за изгледа на тялото с "главата" ще кажа - там се поднася информация за нашия клуб и ако искаме да изглежда добре - тази информация трябва да е съчетана с добре изглеждаща снимка и самата комбинация да не е съвсем притрупана. Да има семплост.

 

Това е - подходяща снимка на най актуалния модел на Мицубиши - Лансер, ми се струва доста приемливо. И ще имаме най-добрите календари.

 

И тъй като някой вече започнаха да дават бройки. Мисля, че в отделна тема с упоменат вид на календара и ориентировъчна цена - това ще е достатъчно да се ориентира всеки и да казва колко броя ще иска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен, ако може да заделим 2000 лева... :icon_blush:

 

За мен покупката на такава професионална техника е инвестиция, т.е. трябва да има възвращаемост, каквато при нас не се очертава.

Не съм убеден, че на Клуба му трябва супер професионален апарат, тъй като едва ли, като непрофесионалисти ще използваме и 10% от възможностите му. А пък ако ангажираме професионалист, той си върви с апарата :)

 

Но както каза Boss, да се концентрираме върху календарите. Аз говорих с моя човек, но ми трябва информация.

 

Светльо, опиши ми няколко параметъра на календара, за да дам по-точна задачка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Не съм професионалист, но ако направим няколко по малки снимки на една страница от календара, така намалявайки размера на самата снимка мисля юе ще се получи.Може би греша?И аз не съм много навит за календар от интернетски снимки, нямаго духа на най великия автомобилен клуб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, между 100 и 200 бр. 3.60/ брой.

Снимките трябва да са 300 dpi.

 

След 4 мин. Цената е без ддс

 

След още 5 мин. Ако не искаме фактура, крайната цена е 3.60 лв/бр.

 

2 MP резолюция са ОК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Дай модел на календара. Трябва да е добър. Иначе приемаме офертата, ако календара е от този на снимката с твърдата подложка. Разучи добре, защото има доста слаби изпълнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай модел на календара. Трябва да е добър. Иначе приемаме офертата, ако календара е от този на снимката с твърдата подложка. Разучи добре, защото има доста слаби изпълнения.

 

Дадох линка, който ми прати. Коя подложка трябва да е твърда? Наблегнах на левия вариант с камионите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Превърнахме го малко на чат , но няма начин... :)

 

Параметрите са. Отзад е с твърда подложка. Същата на която се отпечатва снимката

 

формат макси плюс : 34 см на ширина и до 80 см на височина

 

Ако е така и хората са съгласни - да действаме. Ако има време даже да се избере и снимка до 1-2 дена. :)

 

Ето пример

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, какво ще кажеш за идеята, да си съберем парички от клуба, и да си купим някой як фото апарат, който ще седи в Дани (нашият фотограф) и ще ни служи за перфектните снимки? :)

 

Ако става въпрос и аз и Роско имаме хубави апарати, ама какво от това. Моя е 1500 лв и още веднъж какво от това. Аз си щракам за кеф и не се боря за титли. Апарата не решава проблема. Все едно да си купиш тенджера Цептер за 500 лв а да не можеш да нарежеш една глава лук и да бъркаш джоджена с магданоза. Каква манджа смяташ че стане?

Аз имам снимки които са на 10 мегапиксела в RAW формат и , ако тези кавали (OPS :icon_blush: :icon_censored: ) от агенцията кажат че не стават, значи трябва да сменим агенцията. Тези са конвертирани в JPG, но мога да се постарая да изкарам малко хубави снимки в RAW.

Предполагам че Иво може да уреди няколко паркирани :mitsu-smiley: пред Дарс Ауто в Бургас и да пощракам малко. Ако държим да е с нашите автомобили, нищо не пречи Станислав да изкара наточения Галант Иво и Цонко лансерите, Велико и Румен с техните (капризни) Каризми. В случая говоря за Бургаската група..... и ще победим :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...