Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За форума


Препоръчано мнение

  • Admin

Благодарение на TASSO имаме нов скрипт на Времето с картинки на Мицубиши, който показва моментното състояние в трите основни града в България! :)

 

Браво Вики! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 869
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Много добра идея и изпълнение. Супер е станало времето :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Вики е измислил различни картинки в зависимост от сезоните. Направо е върха - нямам думи. Скоро ще видите колко е красиво и функционално!

Чудя се дали да не го кръстим "Времето с Мицубиши". :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добра идея и изпълнение. Супер е станало времето :icon_thumbup:

Тц, не ми харесва...Какви са тез 19 градуса.Трябваше да го направи да показва винаги 25. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Тц, не ми харесва...Какви са тез 19 градуса.Трябваше да го направи да показва винаги 25. :D

 

Пепи, грешиш. Истинските градуси са винаги 40 ! (грозданка) :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е станало!:icon_clap:

Може ли да има още няколко възлови точки/градове/ в страната?

Да речем, на още един ред?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е отлчна , но на IE се появяват скролове във вертикалната и хоризонталната равнина.Може ли да се оправят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е отлчна , но на IE се появяват скролове във вертикалната и хоризонталната равнина.Може ли да се оправят?

 

Само кажи с коя версия си на IE и дали си с windows 7.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Хубаво е станало!:icon_clap:

Може ли да има още няколко възлови точки/градове/ в страната?

Да речем, на още един ред?

 

На какъв ред? Няма ли да стане претрупано? Обхваната е източна, средна и западна България?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На какъв ред? Няма ли да стане претрупано? Обхваната е източна, средна и западна България?

Как какъв?!? Плевен, разбира се :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как какъв?!? Плевен, разбира се :):):)

Не може ... Те там си имат първият изчислителен център :lol: и отгоре на фасадата, би трябвало да има часовник и термометър, които постоянно показват часът и температурата....

И ако се получи разминаване в показанията на сайта и на изчислителния център (дъ-ге), нали се сещаш какво ще стане...:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно времето, за всеки един допълнителен град се правят заявки към външен сайт, във случая времето на yahoo. От там се взимат данните като XML и се превръщат в удобни за ползване от нас. Колкото повече градове, толко по-тежък става блока с времето, затова се спряхме само на 3 града. Всички предложения, ще се разгледат от администраторите.. в този случай и мен :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не може ли четвъртия град да е хоризонтално отгоре и да се определя според IP-то ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли само виждам времето до Вар ? Мониторът ми е с нормална големина и настройки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, като се свие много има нещо такова. При мен понякога се разпъва фона на форума в широчина и става няколко пъти по-голям от страницата.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не може ли четвъртия град да е хоризонтално отгоре и да се определя според IP-то ?

 

За да се направи това, трябва да се интегрира системата в системата на форума и при следащия ъпгрейт на форума - губим всичко. Идеята е скриптчето да работи самостиятелно и при ъпдейт или преминаване на следващи версии на форума, да продължава да функционира без проблем.

Отделно, че някой IP-та не отговарят на мястото (града). Желателно е размера на блока с времето да остане без промяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е нужно да се взима от форума. По-сложното е че сайтовете за времето не поддържат заявки  за ip-адреси, а град или координати.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант по IP да поискаш първо координати, а после време, но основния проблем е че това са много заявки и за всеки посетител поотделно, което ще е бавно и няма да може да се направи кеширане, а в момента е бързо и леко :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е нужно да се взима от форума. По-сложното е че сайтовете за времето не поддържат заявки  за ip-адреси, а град или координати.

 

Моето уважение, но как успяваш да мислиш върху моя код, след като не си го виждал.

Системата не работи нито с IP, нито с градове, нито с координати.. работи с кодове. За да стане това, което предлагаш без да се внедрява във форума, трябва с javascript да взема IP-то на потребителя. След като форума е зареден, да се изпрати като ГЕТ променлива IP-то до скрипта, от там заявка към сайт, който връща информация за IP-то. След което да се напише регулярен израз който да вземе града, по който да намерим кода му и след това заявката към yahoo.

Това определено ще забави работата в пъти и ставаме зависими от прекалено много различни сайтове. Заслужава ли си :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Системата не работи нито с IP, нито с градове, нито с координати.. работи с кодове. За да стане това, което предлагаш без да се внедрява във форума, трябва с javascript да взема IP-то на потребителя.

 

Не е така, потребителя прави заявка директно към твоето php, защото е в iframe и може да му вземеш адреса директно. Иначе да, ще забави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е така, потребителя прави заявка директно към твоето php, защото е в iframe и може да му вземеш адреса директно. Иначе да, ще забави.

 

И все пак останалите неща си остават. Не обичам тежки неща и да се надявам, че сайта от който трябва да взема информацията за IP-то ще е онлайн. Според мен не си заслужава... Ако някой мисли, че греша с удоволствие ще му изпратя сорс кода, за да го направи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че в момента няма нищо общо с предложеното. Основния проблем ако се прави такова нещо няма да е нито вземането на IP-адреса, нито заявката към сървъра за времето. Проблема е с намирането на местоположението и че повечето сървъри предлагащи такава услуга (и работещи точно) са платени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам - аз ли съм одъртял повече и възприятията ми не са в ред или съм традиционалист, но:

-Не може ли червеното мицубиши от синият скин да отиде в червеният и синьото мицубиши от червеният скин да отиде в синият?

Някак си по-прегледно ще стане?:icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...