Премини към съдържание

Помогнете ми!


Препоръчано мнение

Здравейте ....аз съм шокирана.....днес се опитах да си влезна в колата и както винаги натискм копчето на ключа и какво да видя не издаде никакъв звук алармата....колата не реагира по никакъв начин.......когато погледнах отпред на стъклото червеното копченце което свети и мига не мигаше.....опитах и да пъхна ключа в ключалката но колата пак не се отключи.....не знам какво и става.....досега не съм имала никакви проблеми с колата.....моля помогнете ми :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е акумолатора ти да е каталясал, но с ключа трябва да си отвориш! И двете врати ли не се отключват?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е акумолатора ти да е каталясал, но с ключа трябва да си отвориш! И двете врати ли не се отключват?

Да и двете врати не се отварят........колата е като труп

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а колата все пак каква е?

 

С ключа би трябвало да се отключват предните врати, дори никакъв ток да няма в колата. По всяка вероятност (освен ако не я е треснал гръм) акумулатора е изтощен или някоя от клемите е клеясала и не дава контакт. Като си отключиш някоя от вратите, отвори предния капак и полей с малко чиста вода клемите на акумулатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а колата все пак каква е?

 

С ключа би трябвало да се отключват предните врати, дори никакъв ток да няма в колата. По всяка вероятност (освен ако не я е треснал гръм) акумулатора е изтощен или някоя от клемите е клеясала и не дава контакт. Като си отключиш някоя от вратите, отвори предния капак и полей с малко чиста вода клемите на акумулатора.

Колата е Сolt 1.1- досега не е имала никакъв проблем......от какво може да паднал акумулатора
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='darina' post='66601' date='15.06.2008 - 11:39'

Ох успях да отворя колата но не дава никакъв ток, като отворих капака на двигателя и какво да видя вътре .............ИМАШЕ КОТИЛО ОТ МАЛКИ КОТЕНЦА..............УЖАС дали те не са направили нещо на колата......и сега какво да я правя като нищо е разбирам по дяволите.....ами ако са пригризали нещо.....на пръв поглед нищо не личеше.....а пе комична ситуаци......и ме гледат такива едни миловидни...ох благодаря ви приятели за съветите.....сега ще видя какво да я правя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Леле Дарина, от кога не си си карала количката? Какво котило? Как са се настанили там? :icon_doh:

От една седмица не съм я карала.....ами котенца.....влезнали са от долу под колата ...и не ги е страх......аз ги махам те пак се качват...............а бе майтап голям. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почистват се като с нож и шкурка се изстъргват отлаганията и се промива с разтвор на сода бикарбонат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почистват се като с нож и шкурка се изстъргват отлаганията и се промива с разтвор на сода бикарбонат.

:good: И преди да ги монтира, не е лошо да ги намаже с малко грес. :icon_n_oops: :sorry:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици имах подобна ситуация като Дарина...

Слизам сутринта деактивирам алармата и влизам в колата, контакт, гасне чек енджина, въртя.... странен шум от стартера, колата пали... Малко сиво много уплашено коте, излетява от коша на мотора и със хаотични движения се опитва да се скрие в прозрчетата на мазето... след 30 секунди неистово блъскане да се провре през една телена мрежа се усети, че е невъзможно и трябва да търси в съседното мазе отвора за към къщи... :) Като се скри, второ коте изкочи от отсека на мотора и влетя в прозореца на избеното помещение... Намери ли са топлинка през студените дъждовни нощи... ама явно се събуждам преди тях сутрин и ги изненадах! :D а колата беше оставена от предната вечер... не е имала цяла седмица спокойствие! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То това вашето с котетата е бял дерт, миналата зима в БГ мишоците в гаража ми бяха изяли маркучите на пръскалките, добре че само тях бяха решили да хапнат а не някой сноп кабели че тогава щеше да е мн. страшно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хах :D , и на мене преди време ми се случи подобна случка. Точно да завъртя ключа за да паля и чувам някаво мяукане откъм двигателя... Отварям капака, а вътре едно коте се настанило най-удобно върху капака на клапаните, гледа ме и мяука...Добре че беше гласовито и го чух, че направо настръхвам като си помисля какво можеше да стане...

Затова преди тръгване - оглеждайте колата за скрити котета :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А провери ли, че фаровете или аварийните (особено те) не са пуснати...2 пъти ни се е случвало и фаровете поне пискат ама на аварийни лесно се забравя кола и за 2 дни пада акумулатора от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...