Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Питане за Лансер -дизел


Препоръчано мнение

Смятам да си купя Mitsubishi Lancer 2.0D.искам да попитам двг японски ли е или френски?колата е внос от австрия,а за там съм чувал само лоши неща относно ламарините.цената е 2700лв. за 95г кола ...... не е ли съмнително малко.ако вече е имало подобно питане и не съм го видял се ИЗВИНЯВАМ.

 

Модератор - пиши с главни букви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смятам да си купя Mitsubishi Lancer 2.0D.искам да попитам двг японски ли е или френски?колата е внос от австрия,а за там съм чувал само лоши неща относно ламарините.цената е 2700лв. за 95г кола ...... не е ли съмнително малко.ако вече е имало подобно питане и не съм го видял се ИЗВИНЯВАМ.

 

Модератор - пиши с главни букви!

 

купи си Новия Лансер 2.0Д за 40000лв и няма да имаш никакви проблеми :victory:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че новия Лансер не с Японски дизел. Двигателя е на VW и е доста шумен. Иначе няма по-добър дизел от Японския.

Влез в страницата на "Мото авангард" и виж последното предаване за 2007 година. Може да иска регистрация.

http://www.motoavangard.com/?p=543

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе няма по-добър дизел от Японския.

Бъркаш нека бъдем реалисти!

Европейските дизели са доста по - напред с материала, виж за бензиновите двигатели е друга работа.

Но няма смисъл да спорим.

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сладур :icon_rock:

 

:icon_clap: единствено не ми хареса, че дизелът няма автоматик....... та това ме отказа.

иначе ако те притесняват парите - просто направи кредитът за по-дълъг период, защото лизингът за 4 години например наистина доста натоварва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора искам съвет по въпроса за дизеловия Лансер .То с 40000 всеки може,аз имам 3000 и за това търся съвет(не се заяждам).Затова посъщество за колата става или нестава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никой не ти отговори на въпроса. Да Японски е. Френския мотор е 1.9 . Този мотор 2.0 D(4D68) е много здрав и надежден. Качват го също и на Галантите, само че в турбо вариант. Единственият недостатък е че харчи малко по-вече от европеиските. 6-8л /100км. Но цената е наистина малко ниска. За това вземи някой който разбира от ДВГ и от ламарини, и я огледайте добре. Тогава чак, купувай. Малко ще оспамя темата, но колегите ме изкушиха. Единственият ДВГ, на който съм правил О.Р. на 1200000км. и то 1(първи) през дългата си практика, беше от една друга Японска марка. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Milen Dimitrov донякъде си прав ... преди 3 години най-добрия дизелов агрегат правен някога

беше японски - Хонда i-CTDi 2.2 L N22A2 , който се монтира на Акорд. Нещо уникално е! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Milen Dimitrov донякъде си прав ... преди 3 години най-добрия дизелов агрегат правен някога

беше японски - Хонда i-CTDi 2.2 L N22A2 , който се монтира на Акорд. Нещо уникално е! :rolleyes:

:icon_blush: И все още се води най добрият, и то в световен мащаб. Ние по принцип си хвалим това което караме, а хората правят изследвания на хиляди бройки,и чак тогава хвалят. Да не забравяме :mitsu-smiley: Но да се поклоним и пред Хонда и Тойота за най добрите Дизели. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оффффф Me and my big mouth.

Искам да се извиня на колегата, че така му оспамих темата :sorry:

От време на време много си се дразня, че ми е трудно да млъкна, но на темата. Просто бях убеден, че ще се появи 2,2 на Хонда, как да ви кажа карал съм и Акорд и CR-V 2,2 i-CTDi (защото съм голям фен на дизела) и не бях очарован особено след като карах един Пасат 2,0 TDI коман - раил.

Колега mario64 ще ме извиняваш, но дизелите D-4D на Тойота не струват казвам го от личен опит, дизелов Лексус IS (чийто дизел смятах за самото съвършенство) срещу БМВ 2,0 дизел и Мерцедес C 220 CDI и трите съм ги карал и двигателя на Лексуса заема почетното 3 място.

А относно кубатури над 3,0 литра или и тук Японските дизели са по - добри?

 

Мнението, което имам за различните двигатели е субективно и е изградено въз основата на личен опит, а не от статии и сравнения.

Искам да се извиня още веднъж на колега, че така му оспамих темата. Ако модераторите решат поста ми за неуместен нека го изтрият!

 

PS: Колеги ако имате възможност покарайте Тойота Rav4 D-Cat със 170кс. после елате да ви повозя в скапания френски дизел и сами ще си направите изводите.

 

 

Поздрави

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като само един ми отговори по въпроса(другите спорихте кой е по велик),ще задам друг.Дано сега ми напишите нещо по-съществено.Кое трябва най-вече да гледам при покупка на Лансер?Нещо по-конкретно:къде избива 1 ръждата,проблемни скоростни кутии,съединители и т.н.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като само един ми отговори по въпроса(другите спорихте кой е по велик),ще задам друг.Дано сега ми напишите нещо по-съществено.Кое трябва най-вече да гледам при покупка на Лансер?Нещо по-конкретно:къде избива 1 ръждата,проблемни скоростни кутии,съединители и т.н.Благодаря предварително.

Погледни ето тук: http://www.mitsubishibg.com/do.php?page=3 Има статия за покупката на автомобил на старо.Какво и къде да се гледа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни ето тук: http://www.mitsubishibg.com/do.php?page=3 Има статия за покупката на автомобил на старо.Какво и къде да се гледа :)

Бате ,мерси доста бързо откликна.Аз я четох тази тема, но там много ясно се говори за ГАЛАНТ и нищо не се споменава Лансера.Затова ви питам вас МИЦУ-МАНИЯЦИТЕ ,иначе доста неща четох и от там се спрях на японското като кола и мицубиши по- точно като марка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като само един ми отговори по въпроса(другите спорихте кой е по велик),ще задам друг.Дано сега ми напишите нещо по-съществено.Кое трябва най-вече да гледам при покупка на Лансер?Нещо по-конкретно:къде избива 1 ръждата,проблемни скоростни кутии,съединители и т.н.Благодаря предварително.

Колега, основно на тези лансъри ръждата им е по задните вежди/калници, също и в багажника и под него (погледни отсека за резервната гума).

Скоростната кутия може да провериш като направиш едно кръгче, първа и втора трябва да влизат винаги без проблеми.

Трябва да се проверят и други неща, но това е накратко за тези автомобили :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да си кажа мнението по въпроса. Имам точно такъв дизелов Лансер (2.0/95г) от май 2001-ва и смело мога да кажа, че това е един много дуракоустойчив автомобил. Всичко по него е японско - купето, ходовата чат, двигателя, интериора.... всичкодо последното болтче е японско, защото е произведен в Япония. След 7 години каране по ямболските улици, които са осеяни с дупки, Лансера още се държи геройски и лоша дума за него не мога да кажа. Толкова съм доволен от него, че от време на време му целувам волана от благодарност :icon_blush: Колкото и невероятно да ви се стори, не съм сменял нищо нито по двигателя, нито по окачването. Наскоро се беше разтракала предницата, оказаха се разхлабени болтовете на предния мост. В момента не му работи климатика, но проблема е от разхлабена гайка на ремъчната шайба, вследствие на което са се прецакали шлиците на тази шайба. И да не забравя - този двигател е много тих и МНОГО ИКОНОМИЧЕН - разхода му на извънградско каране при скорост до 100 км е между 4,5 и 5 литра нафта. Тази кола ще си я карам докато мога, защото е уникална.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да си кажа мнението по въпроса. Имам точно такъв дизелов Лансер (2.0/95г) от май 2001-ва и смело мога да кажа, че това е един много дуракоустойчив автомобил. Всичко по него е японско - купето, ходовата чат, двигателя, интериора.... всичкодо последното болтче е японско, защото е произведен в Япония. След 7 години каране по ямболските улици, които са осеяни с дупки, Лансера още се държи геройски и лоша дума за него не мога да кажа. Толкова съм доволен от него, че от време на време му целувам волана от благодарност :icon_blush: Колкото и невероятно да ви се стори, не съм сменял нищо нито по двигателя, нито по окачването. Наскоро се беше разтракала предницата, оказаха се разхлабени болтовете на предния мост. В момента не му работи климатика, но проблема е от разхлабена гайка на ремъчната шайба, вследствие на което са се прецакали шлиците на тази шайба. И да не забравя - този двигател е много тих и МНОГО ИКОНОМИЧЕН - разхода му на извънградско каране при скорост до 100 км е между 4,5 и 5 литра нафта. Тази кола ще си я карам докато мога, защото е уникална.

:icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: От това по хубаво....Здраве да е...... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да си кажа мнението по въпроса. Имам точно такъв дизелов Лансер (2.0/95г) от май 2001-ва и смело мога да кажа, че това е един много дуракоустойчив автомобил. Всичко по него е японско - купето, ходовата чат, двигателя, интериора.... всичкодо последното болтче е японско, защото е произведен в Япония. След 7 години каране по ямболските улици, които са осеяни с дупки, Лансера още се държи геройски и лоша дума за него не мога да кажа. Толкова съм доволен от него, че от време на време му целувам волана от благодарност :icon_blush: Колкото и невероятно да ви се стори, не съм сменял нищо нито по двигателя, нито по окачването. Наскоро се беше разтракала предницата, оказаха се разхлабени болтовете на предния мост. В момента не му работи климатика, но проблема е от разхлабена гайка на ремъчната шайба, вследствие на което са се прецакали шлиците на тази шайба. И да не забравя - този двигател е много тих и МНОГО ИКОНОМИЧЕН - разхода му на извънградско каране при скорост до 100 км е между 4,5 и 5 литра нафта. Тази кола ще си я карам докато мога, защото е уникална.

Дай боже всеки му такъв късмет :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:.И аз искам ТАКА!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай боже всеки му такъв късмет :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:.И аз искам ТАКА!!!!!

Ако го вземеш от Австрия със сигурност няма да е ТАКА.Имам такова комби само,че бензиново,може да се срещнем да се запознаеш с модела ,гледам че си от Русе :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако го вземеш от Австрия със сигурност няма да е ТАКА.Имам такова комби само,че бензиново,може да се срещнем да се запознаеш с модела ,гледам че си от Русе :icon_thumbup:

Добре става .Кога и къде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Събота или неделя като съм по свободен,ще се разберем на лични :icon_bye:

Това през този век ли,или през следващия? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Искам да попитам някой знае ли ,колко струват дюзите и разпръсквачите на дизела?И да ли се намират втора употреба?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това през този век ли,или през следващия? :rolleyes:

R.ART. ще ти свърши работа.Познавам човека има такъв лансер.А този който искаш да купуваш в Русе ли е?Ако искаш мога и аз да го погледна. :mitsu-smiley: Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...