Премини към съдържание

Tропане в предницата


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, днес закарах колата на сервиз защото започнаха да се чуват станни тропания по ходовата част.

Както очаквах имайки предвид огромните ями/кратери по добричките улици се оказа, че има доста неща за смяна :mad:

1.бр Долен ляв шарнир

1бр.биалетка от ляво

1.бр дълъг десен накрайник

1бр. маншон за рейката отдясно

1компл. предни накладки.

 

В един от магазините които пазарувам не бяха много сигурни дали трябва да купя шарнир или целия комплект(носач+шарнир) а цената на комплекта беше доста солена.

 

Чудя се дали е наложително да се купува комплекта или може само шарнир

това е рамата: xmclnda1atf033955

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.Слушай Боса.

2.Вземи само шарнирен болт.

3.Не вярвай 100% на продавачите в малките магазини - гледат да продадат повече, заради по-голямата печалба. Има и друг момент - не са компетентни.

4. Виж и всички тампони - така и така влизаш за ремонт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря колеги,сега ако ми кажете откъде да ги поръчам гореизброените неща (магазини,марки и цени) ще съм ви мнооого благодарен :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря колеги,сега ако ми кажете откъде да ги поръчам гореизброените неща (магазини,марки и цени) ще съм ви мнооого благодарен :icon_thumbup:

Отговора е над въпроса ти. Пиши едно ЛС на колегата Мирослав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

И аз съм се запътил към същия проблем, имам стрнен шум в предницата, но се чува от време на време, когато си поиска колата :) Но когато това стане имам чувството , че ще се разчупи на две части :( . Когато , кача накой познавач, за да определи какъв е проблема, този шум не се появява, за това ще изчакам докато стане непрекъснат :) И ще я занеса и аз на оглед, но съм сигурен, че имам същите проблеми без накладките, че тях скоро ги сменях. Ще трябва да почна да събирам пари , ако ще е така скъпо. The time will show ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Във връзка с предницата на каризма искам да попитам как може да се поправи превъртял болт на тампона на преден ляв носач?! трябва ли нещо да се реже или ......? Аман от набедени МАЙСТОРИ!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря колеги,сега ако ми кажете откъде да ги поръчам гореизброените неща (магазини,марки и цени) ще съм ви мнооого благодарен

 

Мога да ти кажа само за някои работи във Варна колко струват, то и без това ти е на близко :icon_blush:

 

М-н Nipparts:

-шарнир 44лв. броя

-биалетки 50лв. броя

-предни накралди 66лв.

 

М-н JapanParts:

-шарнир 23лв. броя

-биалетки 30лв. броя

-предни накладки 55лв.

 

М-н AutoPioneer:

-шарнир 27лв. броя

-биалетки 21лв. броя

-предни накладки 64лв.

 

Ако съм ти привлякал вниманието ще ти кажа адресите и телефоните :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с предницата на каризма искам да попитам как може да се поправи превъртял болт на тампона на преден ляв носач?! трябва ли нещо да се реже или ......? Аман от набедени МАЙСТОРИ!!!!!
Предполагам ти е превъртяла резбата в гайката, в която се навива болта.........Ако тя е заварена за моста, можеш да сложиш по дълъг болт, и още една нова гайка зад нея...........Ако е скрита (вътре) в моста,трябва да и навъртиш с метчик нова резба(ако е 10мм. старата-новата я правиш 12мм.) но трябва да разпробиеш и втулката на тампона, за да премине новият болт...... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ти е превъртяла резбата в гайката, в която се навива болта.........Ако тя е заварена за моста, можеш да сложиш по дълъг болт, и още една нова гайка зад нея...........Ако е скрита (вътре) в моста,трябва да и навъртиш с метчик нова резба(ако е 10мм. старата-новата я правиш 12мм.) но трябва да разпробиеш и втулката на тампона, за да премине новият болт...... :icon_thumbup:

:drinks: Марио, благодаря ти!!! Става въпрос за болта, който държи скобата на тампона. Те са два и единият са ми го превъртели и сега изобщо не държи. Не мога да разбера дали гайката е в самия носач или по-навътре в купето, но исках и второ мнение, защото и аз мислих за подобно отсраняване на проблема, но ще им го оставя на тях и да се оправят. Голям сервиз са :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:drinks: Марио, благодаря ти!!! Става въпрос за болта, който държи скобата на тампона. Те са два и единият са ми го превъртели и сега изобщо не държи. Не мога да разбера дали гайката е в самия носач или по-навътре в купето, но исках и второ мнение, защото и аз мислих за подобно отсраняване на проблема, но ще им го оставя на тях и да се оправят. Голям сервиз са :mad:
:good: ПсУлютно си прав......Който го е развалил, да си го оправя.....Само ги наблюдавай да не претупат нещата, че окачването си е сериозен възел.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good: ПсУлютно си прав......Който го е развалил, да си го оправя.....Само ги наблюдавай да не претупат нещата, че окачването си е сериозен възел.......

Този път ще им седя на главите! Собственика на сервиза ми е дружка и няма да ти казвам какво ще се случи с оня тъпанар дето я е правил, че на всичко отгоре се е опитал много тъпанарски да прикрие проблема. За това ме е яд и дирекно е аут! :icon_box: :icon_box: :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа само за някои работи във Варна колко струват, то и без това ти е на близко :icon_blush:

 

М-н Nipparts:

-шарнир 44лв. броя

-биалетки 50лв. броя

-предни накралди 66лв.

 

М-н JapanParts:

-шарнир 23лв. броя

-биалетки 30лв. броя

-предни накладки 55лв.

 

М-н AutoPioneer:

-шарнир 27лв. броя

-биалетки 21лв. броя

-предни накладки 64лв.

 

Ако съм ти привлякал вниманието ще ти кажа адресите и телефоните :)

Нека колегата ако не се затруднява да пише координатите на въпросните магазини или на лични :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

За да не отварям, нова тема ще пиша тук.

 

Забелязвам от 2-3 седмици, че колата отзад, отдясно все едно е трамвай. Като ускоря и почва виенето. Това ме навежда до мисълта, че лагерът е заминал. Той само лагер ли е или е с някаква главина, или на задницата няма лагер главини? А и като поогледах отдолу - тампона на носача (големия) направо се е усукал в гнездото, откъде да търся добър такъв и на добра цена? А и имаше една тема по-рано сега не я открих, за задното окачване. Другият въпрос ми е тези щангички, за които ставаше въпрос в темата(даже имаше и снимки), как препоръчвате да ги смена целите или само тампоните на тях. Ако не се лъжа имаше колега, който си беше намерил тампоните на щангите и ги беше заменил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно имаш предвид, тази тема..... :link:.......А за лагера пиши на Мирослав или Цено83.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тампона струва 73 лв. от официалния вносител. Приятелчето, което ми сменя ремъка, ролката и маслото, смени и двата ми тампона, като каза че за тампоните няма алтернатива за доставка, освен от вносителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...