Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги не знам каква АГУ да сложа. Знам че Пловдив са по-наясно с Mitsubishi. Тя е 1.6 16v Благодаря предварително. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙ! :icon_bye:

Слагай обикновенна газова уредба. Пасва си пефектно. :first:

Един приятел има Каризма 96 -1,6 от три години е с обикновенна АГУ и не му се е налагала дори профилактика за това време.

Много е доволен и от разхода - 10 лв на 100 км.

Аз от скоро имам Каризма 96 - 1,8 и също си сложих такава АГУ за 580 лв. (заради кръглата бутилка 36 л. на мястото на резервната гума) иначе е 530 лв. и за сега съм много доволен, почти няма разлика в ряза.

Преди карах Хонда сивик 95 - 1,4 и четири години не бях пипал АГУ-то, но беще сложена при същия майстор.

Разхода ми беше 7,5 при 120 и 9,5 градско.

С имулатор, с плочка и с добър монтаж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Мерси за съвета, ама мисля да сложа инжекцион, въпросът ми беше къде в Пловдив да се ориентирам за инжекциона :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно да знам къде монтират добре ГИ в Пл-в , тъй като и аз се ориентирам на там :)

Обаче както каза колегата kiskinov : ако наистина няма много разлика във ряза на колата , ще зема да се замисля за АГУ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте колеги!Току-що се регистрирах,и искам да запитам/по-специално Big Boss/наистина ли не може да се постави газова уредба на Каризма 1.8 GDI?Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Току-що се регистрирах,и искам да запитам/по-специално Big Boss/наистина ли не може да се постави газова уредба на Каризма 1.8 GDI?Благодаря предварително.
Ами ако Биг Бос реши да ти каже че става, кво правим тогава? Я седни попрочети малко из форума, има достатъчно написано как не става АГУ на този мотор........Даже е написано и защо не става.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Кире,

 

За можене - може, обаче с добрия стар бенз се разделяш за винаги. Инжекторите понеже са направо в цилиндъра се спичат от темератури и пр. В този ред (еретичен) на мисли ампутираш всичко що е бензиново по горивната уредба, на струг въртиш 4 тапи за имплантиране на местото на инжекторите и край. Тогава на газта няма какво да и пречи - електро изпарител, газов инжекцион и се молиш Негово Величество компютъра да не се "ядоса" на новото гориво. Така палиш караш и гасиш на газ.

Настръхвам като си помисля дори, бих го направил в момент на крайно отчаяние или голям проблем с безиновите агрегати. Много голям проблем обаче.

Много моля ако някой е правил стъпки в тази посока да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Кире,

 

За можене - може, обаче с добрия стар бенз се разделяш за винаги. Инжекторите понеже са направо в цилиндъра се спичат от темератури и пр. В този ред (еретичен) на мисли ампутираш всичко що е бензиново по горивната уредба, на струг въртиш 4 тапи за имплантиране на местото на инжекторите и край. Тогава на газта няма какво да и пречи - електро изпарител, газов инжекцион и се молиш Негово Величество компютъра да не се "ядоса" на новото гориво. Така палиш караш и гасиш на газ.

Настръхвам като си помисля дори, бих го направил в момент на крайно отчаяние или голям проблем с безиновите агрегати. Много голям проблем обаче.

Много моля ако някой е правил стъпки в тази посока да сподели.

По принцип не може, но ако искаш толкова да сложиш газ на този мотор , тогава може :D Има го документирано на снимки че на такъв мотор може все пак, но кому му е толкова зор да си сложи газ при положение че може доста по безпроблемно да мине ако си вземе обикновения мотор.............

Най големия проблем е как ще спре притока на гориво то мех. помпа.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че газта е алтернатива не за икономия, а само ако се скапе нещо по горивната уредба - помпа в резервоара, тази за високо налягане, дефектен инжектор и пр. Тогава - :) живота продължава по план "Б" без бензинови системи и само на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че газта е алтернатива не за икономия, а само ако се скапе нещо по горивната уредба - помпа в резервоара, тази за високо налягане, дефектен инжектор и пр. Тогава - :) живота продължава по план "Б" без бензинови системи и само на газ.

Ами по този начин по добре е цял мотор да си тури,но ECI-Multi..............така или иначе ако мине на твоя вариант ,ще трябва да се моли на ЕКУ-то да го "пуска" щото ще дава грешки яко, дори ще се стига до случаи да не може да запали, тогава ще се разкачва акумулатора, а това е още по лошо ,тъй като ще иска да се адаптира ...........което на газ няма как да стане..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо все още се обсъжда темата за газта след като я забраняват 2010г????? И на мен ми се иска ама има ли смисъл все още се питам .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да я забранят официално, не мисля че толкова лесно ще се откаже народа от евтиното гориво и ще измисли друг вариант за пълнене на газта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да я забранят официално, не мисля че толкова лесно ще се откаже народа от евтиното гориво и ще измисли друг вариант за пълнене на газта.

 

 

Ами както навремето, от домакински бутилки в колата. Даже помпичката за преливане ми седи още в гаража. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах впредвид. Сега се замислих и за бензиностанциите, които са оборудвани с въпросните съоръжения/доста скъп инвертар/ как ли ще реагират и те :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е безотпадно гориво и водородното не е по-цвете от него. Няма да го забранят ,а вероятно ще измислят разни кучи стандарти и ще усложнят легитимиране на уредбите - "Те " са царе на това - :D ето програмно условие за идващите избори

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

На едно място видях газови инжекциони за GDI,но не съм чувал някой да има!Вижте това! http://www.lpg-kits.com/vogas4.htm

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...